Anatomia energetyczna. Ciało jako świadomość

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 126,00 zł 126.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Na ponad 400 stronach Bruce Burger wyjaśnia starożytny model rozumienia energii w naturze i pracy ze świadomością. Autor opiera się na wiedzy wedyjskiej, jogicznej, ajurwedyjskiej, a także pracy osteopaty dr Stone'a na temat Terapii Polarity; dowodzi, że wszystko jest wibracją, a dźwięki, barwy, kształty mają takie samo znaczenie dla regulacji naszego ciała, jak nasze myśli, pragnienia i działania.

Ważna lektura dla wszystkich zainteresowanych holistycznym podejściem do zdrowia oraz badaniem zależności między ciałem a świadomością.

Ten tekst ma pomóc lepiej zrozumieć fizyczną, emocjonalną i duchową koncepcję ciała-umysłu, a tym samym dać siłę do zrozumienia własnych chorób, które manifestują się w ciele.

Książka zawiera 3 części:

1.pełne przedstawienie Terapii Polarity – wprowadza krok po kroku w terapię. To praktyczny trening pracy z ciałem wraz z poradami, w szczególności Rozdział 4 prezentuje serię bezpiecznych, łatwych do nauczenia się, równoważących energię, protokołów postępowania

2.szkice o anatomii energetycznej – wyjaśniają jak w dawnych czasach w Indiach rozumiano pracę z energią w sztuce leczenia. Tu zawartych jest wiele materiałów źródłowych

3.praktyki psychologii somatycznej – prezentują wzór praktyk w psychologii somatycznej, które łączą wiele elementów, prezentowanych w części 1 i 2.

Jednym z podstawowych założeń w książce jest to, że choroba to skutek zakłócenia przepływu energii. Uzdrawianie należy zatem rozumieć jako proces usuwania przeszkód dla swobodnego jej przepływu, dzięki czemu energia będzie mogła ponownie w pełni połączyć się ze swym źródłem. Powrót do fizycznego zdrowia polega więc na ponownym połączeniu poszczególnych energii w ciele z ich ośrodkami.

W Terapii Polarity ciało rozumiane jest jako pole energii. Wykorzystuje się potężne strumienie sił życiowych emanujące z rąk, by równoważyć energię, usuwać napięcia i blokady, przywracać w ciele stan harmonii z naturą i wszechświatem.

Terapia Polarity:

•oferuje techniki służące energetycznemu zbalansowaniu i uzdrawianiu poprzez pełen miłości dotyk oraz pełne troski   nastawienie,
•proponuje dynamiczny system terapii ruchowej oraz diety, służący oczyszczeniu organizmu i wzmacnianiu zdrowia,
•zaleca dogłębną psychologię ciała/umysłu/ ducha oraz prawdziwe pojmowanie energii, natury i procesu przywracania   zdrowia.

Ewolucyjna filozofia uzdrawiania postrzega pacjenta jako rozwijającą się duchową istotę. Zajmuje się osobą, a nie tylko jej ciałem. Sesja terapeutyczna stanowi przestrzeń dla pracy ze zdrowiem i chorobą, jako zagadnieniami w procesie samorealizacji danego człowieka. Każda osoba reprezentuje wyjątkowy skrawek wszechświata, wyjątkowy aspekt, odzwierciedlenie Nieskończonej Jaźni. Jej rozwój jest mikrokosmosem ekspresji i doświadczenia owego Jestestwa. Ciało odzwierciedla stopniowy proces, w którym Duch przekształca się w materię. Fizyczna powłoka pojmowana jest jako świadomość, skrystalizowany wyraz mentalnych i emocjonalnych wzorców.

W Terapii Polarity ciało uważane jest za biegun ujemny, umysł za biegun dodatni, dusza zaś za neutralne jądro pola energetycznego naszej fizyczności.

Kiedy pobudzamy w ciele przepływ energii, jej strumień przechodzi na subtelniejsze poziomy uczuć i umysłu. Tym samym ułatwiamy emocjonalną i mentalną integrację. Jest to istotny aspekt związku elementu fizycznego i intelektualnego, który stanowi podstawę współczesnej terapii somatycznej. Praca z ciałem jest w istocie pracą z umysłem.

Przeczytanie tej książki a jeszcze lepiej jej przestudiowanie i wykonanie, co najmniej, protokołów równoważenia energii:

•zaznajamia z ideą, że uzdrawianie i choroba są procesami, które można opisać w kategoriach energetycznych,
•pomaga zrozumieć ajurwedyjski system opisu człowieka i jego energetyki,
•pomaga lepiej zrozumieć fizyczną, emocjonalną i duchową koncepcję ciała-umysłu,
•pozwala poznać Terapię Polarity, zarówno jej założenia jak i techniki równoważenia energii,
•może nauczyć Cię jak łagodzić cierpienie fizyczne, psychiczne, emocjonalne i duchowe, może poprowadzić Cię ku     lepszemu zdrowiu, rozwojowi osobistemu i przemianie duchowej.

Dokładna, wnikliwa i pełna ilustracji „Anatomia energetyczna” to fascynujący kurs medycyny energetycznej!

Bruce Burger:
M.A., R.P.P., jest założycielem Heartwood Institute, jednego z czołowych ośrodków, prowadzących profesjonalne kursy masażu i psychologii somatycznej. Instytut, położony w pobliżu Garberville, Kalifornia, istnieje już ponad 30 lat jako społeczność oraz instytut edukacyjny. Burger otrzymał stopnie naukowe na Uniwersytecie Pensylwanii i New School for Social Research. Był członkiem kadry Uniwersytetu Newady i Uniwersytetu Rutgersa. Odkąd w roku 1972 porzucił karierę akademicką, dużo podróżował i studiował w Azji oraz w Indiach.

Dane techniczne

Autor Bruce Burger
Tłumacz Henryk Smagacz
Data wydania 2021
Numer wydania 2
ISBN 9788392387916
Liczba stron 444
Wymiary 203 x 255 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Inni klienci kupili również
Zhong Yuan QIGONG. Pierwszy poziom: Relaks
Zhong Yuan QIGONG. Pierwszy poziom: Relaks

109,00 zł

Cena regularna:

119,00 zł

Najniższa cena: 119,00 zł
egz.
Klucze suwerenności
Klucze suwerenności

31,99 zł

Cena regularna:

39,99 zł

Najniższa cena: 39,99 zł
egz.
Dlaczego jestem spirytystą?
Dlaczego jestem spirytystą?

10,00 zł

Cena regularna:

15,00 zł

Najniższa cena: 15,00 zł
egz.
Tańczący Mistrzowie Wu Li
Tańczący Mistrzowie Wu Li

59,99 zł

egz.
Potężne rytuały i zaklęcia z wykorzystaniem roślin. Kompletny przewodnik wykorzystania ukrytych mocy ziół
Potężne rytuały i zaklęcia z wykorzystaniem roślin. Kompletny przewodnik wykorzystania ukrytych mocy ziół

55,70 zł

Cena regularna:

69,60 zł

Najniższa cena: 69,60 zł
egz.
Sekretny język twojego ciała. Kompletny przewodnik po samouzdrawianiu
Sekretny język twojego ciała. Kompletny przewodnik po samouzdrawianiu

39,90 zł

Cena regularna:

49,90 zł

Najniższa cena: 49,90 zł
egz.
Pchające Dłonie (miękka). Bojowa strona Taijiquan
Pchające Dłonie (miękka). Bojowa strona Taijiquan

35,00 zł

Cena regularna:

43,30 zł

Najniższa cena: 43,30 zł
egz.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl