Anatomia hatha jogi. Podręcznik dla uczniów, nauczycieli i praktykujących

anatomia_hatha.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 116,00 zł 129,00 zł 116.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Anatomia Hatha Jogi H. D. Coultera jest wszechstronnym podręcznikiem dla osób zainteresowanych jogą na wszystkich poziomach zaawansowania: od sztywnych początkujących, emerytów i osób będących w trakcie pourazowej rehabilitacji, po dysponujących pełną elastycznością tancerzy i gimnastyków. Krąg jej adresatów obejmuje szerokie spektrum od osób profesjonalnie zajmujących się jogą i wszelkimi rodzajami terapii i rekreacji ruchowej, poprzez masażystów, chiropraktyków i trenerów osobistych, aż po osoby przejawiające zainteresowanie jogą raczej jako metodą wspomagającą, jak lekarze różnych specjalności i inne osoby profesjonalnie zajmujące się zdrowiem. Wszystkim im książka ta ma wiele do zaoferowania: tym pierwszym - niezawodną metodę i niewyczerpane bogactwo rad i wskazówek jak zdobywać wiedzę i jak się nią skutecznie dzielić, tym ostatnim - sposób na korelację nauki jogi ze współczesną sztuką medyczną.

Jednakże znaczenie tej publikacji wykracza znacznie poza tę tylko rolę - jest to książka o znaczeniu uniwersalnym, zaś jej wpływ na sposób, w jaki rozumiana jest joga - zarówno przez samych ćwiczących jak i przez osoby niezwiązane bezpośrednio z żadnym z jej nurtów, będzie w najbliższych latach kształtował podstawową świadomość zagadnień związanych z jogą we wszystkich społeczeństwach Zachodu. Joga wyłożona w sposób w stu procentach naukowy, w duchu anatomii i fizjologii sięgającej korzeniami nauki Leonarda Da Vinci, odarta z wszelkich pojęć niefizykalnych (będących z założenia pojęciami niemożliwymi do udowodnienia za pomocą narzędzi dostępnych dla medycyny początku w. XXI), takich jak: "prana", "nadi" czy "czakramy", nie traci nic ze swojej oryginalności i świeżości, zyskuje natomiast bardzo konkretny argument, jakim jest poparcie jej założeń wynikami doświadczeń i testów laboratoryjnych, których wyniki publikowano w przeglądowych czasopismach medycznych. Joga XXI w. tego właśnie typu dowodów potrzebuje, po to by móc stać się "powszechną nauką", a nie jedynie wąską dziedziną zainteresowań ograniczonej grupy miłośników filozofii Wschodu. H. David Coulter, konstruując swoje rozważania na temat jogi na podstawie obserwacji efektów działania różnych jej ćwiczeń (asany, bandhy, krije, pranajama) na systemy: nerwowy, mięśniowo-szkieletowy, wewnątrzwydzielniczy i krążenia, kładzie most pomiędzy jogą Indii a medycyną świata Zachodu, "oddając" jogę mieszkańcom naszej części globu. Ze swoimi kilkuset rycinami anatomicznymi i fotografiami jest Anatomia Hatha Jogi fundamentem nowej dziedziny badań nad zdrowiem człowieka; dziedziny, której historia w naszej kulturze dopiero się zaczyna - badania terapeutycznych walorów jogi.

Z całą pewnością Anatomia Hatha Jogi jest godną uwagi pozycją wydawniczą dla każdego, kto chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o jodze i jej związkach z anatomią i fizjologią człowieka, oraz książką, którą każdy uczeń, nauczyciel i fan jogi chciałby mieć na swojej półce.

Dane techniczne

Autor H. David Coulter
Tłumacz Rafał Gadomski
Data wydania 2019
Numer wydania 3
ISBN 9788365852212
Liczba stron 536
Wymiary 167 x 235 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl