Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Autorskie karty Elli Seleny
Autorskie karty Elli Seleny
75,00 zł 60,00 zł
egz.

Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką - Audiobook. Żyj tak, jakby miał to być ostatni dzień twego życia

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 3 dni
Cena: 29,90 zł 29.90
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Laurum

Opis

Audiobook (łączny czas nagrania 05:19:13).

Gdy świat się wali...

Książki tej nie napisał ani guru, ani święty. Tę książkę napisał lekarz – pracujący w szpitalach medyk zajmujący się między innymi układem krwionośnym – lekarz zajmujący się sercem.
Jako dyrektor słynnego instytutu badawczego medycyny prewencyjnej Lee Lipsenthal pomógł tysiącom zmagających się z chorobami pacjentów przezwyciężyć strach przed cierpieniem i śmiercią oraz przyjąć radośniejszy sposób życia. Miał szczęśliwe małżeństwo, dwoje wybitnych dzieci i na co dzień starał się żyć pełnią życia i z poczuciem wdzięczności.


W lipcu 2009 roku jego wiara została wystawiona na próbę, ponieważ wykryto u niego nowotwór krtani. Podczas podejmowanych wspólnie z żoną zmagań z diagnozą, chorobą i terapią odkrył, że nie boi się śmierci nawet w obliczu poczucia własnej śmiertelności. Żył pełnią życia bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Nawiązując do znakomitej tradycji bestsellerowych Wtorków z Morriem książka Ciesz się każdą kanapką z humorem, sercem i wnikliwością w inspirujący sposób przedstawia kwintesencję wszystkiego, czego Lee nauczył się o poszukiwaniu sensu i celu życia, a także spokoju ducha.

Książka ta stanowi ukoronowanie wszystkiego, czego się nauczyłem. Mam nadzieję, że pomogę ci otworzyć się na własne człowieczeństwo, pogodzić się z niepewnością i żyć w poczuciu wdzięczności.
– fragment książki

Lee Lipsenthal był internistą wyspecjalizowanym w medycynie integracyjnej i zapobieganiu chorobom układu krwionośnego. Był  też popularnym, uznanym mówcą oraz pisarzem, przez dziesięć lat kierował instytutem badawczym medycyny prewencyjnej Deana Ornisha. Był także prezesem ABIHM, amerykańskiej rady integracyjnej medycyny holistycznej.

Doktor Lipsenthal to wnikliwy badacz wewnętrznych i zewnętrznych światów. Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką pomoże ci wyzwolić się ze strachu przed śmiercią i osiągnąć prawdziwą radość z nadzwyczajnej podróży, jaką jest życie.
(Edgar Dean Mitchell, astronauta Apollo 140

Pacjenci, u których wykryto śmiertelną chorobę, często dochodzą do zaskakujących wniosków, że aby naprawdę żyć, trzeba być gotowym umrzeć. Jednak Lee Lipsenthal opowiedział swoją historię z taką szczerością i tak ludzkim podejściem, że ten paradoksalny fakt uświadamiają sobie nawet ci, którzy jeszcze nie znaleźli się na krawędzi przepaści. Zaprzeczając śmierci, zaprzeczamy życiu. Aby dowiedzieć się, dlaczego, przeczytaj Ciesz się każdą chwilą, każdą kanapką.
(Andrew Weil, autor bestsellera Spontaniczne szczęście)
 
Doktor Lee Lipsenthal z odwagą i otwartością pokazuje, że stanąć w obliczu śmierci oznacza stanąć przed życiem: swoim i tych, którzy cię otaczają. Gdy wykryto u niego złośliwy nowotwór, z odwagą, humorem i praktycznym podejściem wyruszył w podróż ku jednej z największych niewiadomych. Zabrał nas ze sobą i odsłania zarówno smutne, jak i wesołe chwile. Stał się przewodnikiem w podróży, w którą w końcu wyruszy każdy z nas.
(Clint Eastwood)

Co by było, gdybyś nie bał się śmierci? Co by się stało, gdyby ten powszechny strach, który przypomina nam o naszej małości, nagle nas opuścił i odzyskalibyśmy wolność? Jak byś wtedy żył? Czasami te wspaniałe wspomnienia Lee Lipsenthala z pierwszych osiemnastu miesięcy z rakiem czyta się jak poemat prozą, czasami jak mądrą przypowieść, a czasami jak zaproszenie do tańca. Przeczytać je to jak przekroczyć drzwi do bogatszego życia. Ze wszystkich książek, które w tym roku czytałeś, tylko ta może cię uzdrowić.
(Rachel Naomi Remen, autorka Kitchen Table Wisdom oraz My Grandfather’s Blessings)

Książka ta przedstawia wiedzę zdobywaną podczas podróży wiodącej do zrozumienia życia i wszystkich jego trudności. Zawiera mądrości przekazywane przez największego z naszych nauczycieli – przez naszą śmiertelność. Czytaj więc i ucz się, jak korzystać z drogocennego czasu życia, mniej się bojąc, a bardziej kochając.
(Bernie Siegel, autor książki Miłość, medycyna i cuda)

Pozycja dostępna również w postaci książkowej.

Autor: Lee Lipsenthal

Tłumacz: Dariusz Bakalarz

Dane techniczne

Autor Lee Lipsenthal
Tłumacz Dariusz Bakalarz
Data wydania 2012
Numer wydania Audiobook MP3
ISBN 978-83-7746-257-7

Opinie o produkcie (0)

do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl