Cud życia, cud umierania. Moja podróż ku życiu po tamtej stronie

  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 20,00 zł 25,00 zł 20.00
Najniższa cena z 30 dni przed tą promocją: 25,00 zł Jeżeli produkt jest sprzedawany krócej niż 30 dni, wyświetlana jest najniższa cena od momentu, kiedy produkt pojawił się w sprzedaży.
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"Cud życia, cud umierania" to procesy w naszym kręgu kulturowym łączone ze sobą nader rzadko, a już prawie nigdy nie stawiane na tej samej płaszczyznie.
I o ile o "cudzie życia" mówimy chętnie i z radością, to śmierć uważana za tragedię pozostaje ciągle tematem tabu.
Jest więc dowodem wielkiej odwagi dr Rogera Cole, że zdecydował się na taki właśnie tytuł. Namawiam jednak potencjalnego czytelnika, aby pokonał fałszywy lęk i sięgnął po tę niezwykłą książkę o optymistycznej wręcz wymowie.
Szokujący a dla niektórych nawet absurdalny tytuł książki angielskiego onkologa jogina staje się logiczny i zrozumiały, gdy wzniesiemy się ponad ograniczenia naszej świadomości.
(Hanna Etemadi, dziennikarz TV)

Czy naprawdę w człowieku jako ostatnia powinna umrzeć nadzieja?
Na ile świadomość umierania pomaga ludziom w uporządkowaniu spraw prawnych i osiąganiu spokoju psychicznego? Możliwość godnego umierania stanowi wciąż nierozwiązany problem. Gdyby okazywano więcej troski w walce z bólem nie istniałby problem eutanazji, ponieważ nieuleczalnie chorzy nie błagaliby o śmierć. Nic tak nie upokarza godności człowieka jak ból. Autor będąc lekarzem onkologiem posiada również wielka intuicję psychologiczną zezwalającą na mistrzowskie nawiązywanie dobrych kontaktów z chorymi w najtrudniejszych momentach życia.
Książka stanowi zródło refleksji i przemyśleń zwłaszcza dla lekarzy geriatrów i onkologów.
(Jerzy Oleszkiewicz - doktor nauk medycznych)

Niezwykła książka. Uczy nadziei i godzi ze śmiercią. Dr Roger Cole, onkolog, opisuje swoje doświadczenia z umierającymi i wyjaśnia, co może to przeżycie uczynić mniej dramatycznym i negatywnym, a bardziej spokojnym czy wręcz pozytywnym.
Bardzo potrzebna lektura zwłaszcza nam - współczesnym ludziom Zachodu, którzy przez całe życie udajemy, że śmierci nie ma, a kiedy przychodzi zupełnie sobie za swoimi przeżyciami i strachem nie radzimy. Dr Cole jest radżajoginem i studentem Światowego Duchowego Uniwersytetu Brahma Kumaris z główną siedzibą w Indiach, medytuje i uczy medytacji zainteresowanych pacjentów i ich opiekunów. Pisze również jak przy pomocy ścieżki duchowego rozwoju wnieść w życie więcej spokoju, radości i dobrych uczuć dla samego siebie i innych.

(Anna Dubrawska- Skalska)

Przekład: Praca zespołowa

Autor: Roger Cole

Dane techniczne

Autor Roger Cole
Data wydania 2003
Numer wydania 1
ISBN 83-913665-6-1
Liczba stron 175
Wymiary 143 x 204 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl