Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
52,00 zł 40,00 zł
egz.

Dojrzałość - Odpowiedzialność bycia sobą

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 24,90 zł 24.90
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Czarna Owca

Opis

W społeczeństwie zdominowanym przez kult młodości, dążymy za wszelką cenę do tego, by zatrzeć, widoczne na nas, wszelkie ślady upływającego czasu. Książka Osho: DOJRZAŁOŚĆ. Odpowiedzialność bycia sobą ośmiela się stawić czoła viagrze i operacjom plastycznym. Przekonuje nas, że dużo mądrzej i lepiej dla nas samych jest zaakceptować zmiany, które przynosi upływający czas, zamiast kurczowo, aż do śmierci, trzymać się atrybutów właściwych młodości.

OSHO wyjaśnia, że najważniejszym procesem, który w nas zachodzi, który pozwala zmierzyć się ze zmarszczkami, obniżoną sprawnością fizyczną, łysieniem czy siwizną, jest proces dojrzewania. Nie jest on bezpośrednio związany z wiekiem – jedni osiągają dojrzałość wcześniej, inni później, jeszcze inni – nigdy. OSHO zwraca naszą uwagę, że jest w naszym życiu wiele etapów - począwszy od samolubnego przedszkolaka aż do dojrzałego, świadomego starca – przez które należy przejść, przeżyć w pełni i zostawić za sobą.

(…) Między dojrzałością a starością jest ogromna różnica, różnica wprost przepastna, a mimo to ludzie wciąż je ze sobą mylą. Myślą, że starzeć się oznacza stawać się dojrzałym. A przecież proces starzenia ma związek jedynie z ciałem. Każdy się starzeje, każdy będzie stary, co jednak nie oznacza, że stanie się dojrzały. Dojrzałość to rozwój twego wnętrza.
Starzenie nie jest czynnością, którą wykonujesz; jest po prostu procesem fizjologicznym. Każdy noworodek z czasem staje się starcem. Dojrzewanie jest czymś, co sam wnosisz w swoje życie, jeśli jesteś świadomy. Kiedy człowiek starzeje się w pełni swojej świadomości, staje się on dojrzały. Starzenie się i świadomość, doświadczanie i świadomość – to właśnie prowadzi do dojrzałości.
Każdej rzeczy można doświadczać w dwojaki sposób. Możesz być jak zahipnotyzowany, nieświadomy, nie przykładać wagi do tego, co się dzieje; coś się zdarzyło przed twoimi oczami, ale ty byłeś nieobecny. Przeszedłeś obok, nie drgnęła w tobie ani jedna struna. Nie został w tobie ślad, niczego się nie nauczyłeś. Być może stanie się to częścią twojej pamięci, w końcu byłeś przecież obecny, ale nigdy nie zamieni się w twoją mądrość. Nie rozwijasz się dzięki temu, po prostu jedynie starzejesz się.
Jeżeli temu samemu zdarzeniu będzie towarzyszyć twoja świadomość – przyczyni się ono do pogłębienia twojej dojrzałości.

(…) Ludzie, którzy zawsze się liczą z opiniami innych są niedojrzali. Są uzależnieni od tych opinii. Niczego nie robią autentycznie, uczciwie, nie mówią tego, co chcieliby powiedzieć; mówią to, co inni chcą usłyszeć. Politycy mówią to, co chcemy słyszeć; obiecują to, czego chcemy. Wiedzą, że te obietnice nie zostaną spełnione, bo nikt nie ma nawet zamiaru ich spełniać. Ale jeśli powiedzą dokładnie i uczciwie jaka jest sytuacja oraz, że to o co prosisz jest niewykonalne – zostaną odsunięci od władzy. Nie wybierzesz uczciwego polityka.
To bardzo dziwny świat. To jakby miejsce odosobnienia dla szaleńców. Jeżeli w tym domu wariatów staniesz się uważny i świadomy swego wewnętrznego ja, jesteś błogosławiony.

(fragm.: Dojrzałość…)

Książka Osho: DOJRZAŁOŚĆ. Odpowiedzialność bycia sobą jest drugą, po BLISKOŚĆ. Zaufaj sobie i innym książką w serii popularnych poradników NOWY HORYZONT.
Każda z tych książek podejmuje i pomaga rozwiązać jeden ważny problem dotyczący naszego życia. Aby rzeczywiście pomóc sobie w poznaniu siebie, w przełamaniu własnych lęków, aby zmienić wdrukowane w nas nawyki i opinie, niejednokrotnie musimy wznieść się ponad funkcjonujące w nas stereotypy, w sobie samych dostrzec horyzont, jedyny, ku któremu warto zmierzać. A droga ku swojemu wnętrzu zawsze wiedzie w dobrym kierunku.

Autor: Osho

Tłumacz: Bogusława Jurkevich, Magdalena Stefańczuk

Dane techniczne

Autor Osho
Tłumacz Bogusława Jurkevich, Magdalena Stefańczuk
Data wydania 2013, Listopad
Numer wydania 2
ISBN 978-83-7554-698-9
Liczba stron 200
Wymiary 125 x 195 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl