Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.

Dotyk czułości - Muzyka dla kobiet w ciąży, dzieci i rodziców

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Alfaton

Opis

Muzyka „Dotyk czułości” daje dzieciom możliwość poznania świata dźwięków i rozwijania muzycznej wrażliwości a ich rodzicom stwarza okazję do relaksu.

Specjalnie skomponowana muzyka dla noworodków i maluchów działa uspokajająco, stymulująco sprawia, że dzieci są bardziej pogodne. Dla rodziców jest to okazja do pięknej podróży w świat dźwięków. Czy wiesz, że...

Muzyka stanowi podstawowy środek oddziaływania na stan świadomości człowieka i jego funkcje neurowegetatywne. Ma ona wyjątkową zdolność wzbudzania emocji. Zaspokaja potrzebę ekspresji emocji i zabawy. Pobudza potrzeby estetyczne i poznawcze człowieka. Dociera do głębi ludzkiej duszy, do podświadomości. Oddziałuje na procesy fizjologiczne - na funkcje wegetatywne i motoryczne. Od dawna zwracano uwagę na wszechpotężny wpływ muzyki na zachowania ludzi i jej właściwości terapeutyczne. Już pitagorejczycy twierdzili, że muzyka leczy duszę i namiętności, prowadzi do wyciszania napięć, zaprowadzając w umyśle człowieka umiar i harmonię (Kielin 1999).

Dlaczego Dotyk Czułości?
Ta muzyka została skomponowana z myślą o kobietach w ciąży i ich dzieciach, ale może jej słuchać każdy. Są to łagodne i harmonijne kompozycje dźwięków, których rytm jest zgodny z naturalnym rytmem dziecka przepełniony spokojem, o łagodnej ekspresji, nawiązujący do rytmu bicia serca matki. Specjalnie dobrana tonacja ma za zadanie wprowadzić nas i nasze maluchy w bardzo miły i pogodny nastrój. Słuchajmy tej muzyki relaksacyjnej tak często jak tylko chcemy. Pozwólmy jej słuchać dzieciom w łonach matek a także tym starszym. Na pewno wpłynie to korzystnie na ich dalszy rozwój.
Zapraszam dzieci i ich rodziców do pięknej podróży w świat dźwięków. Muzyka pozwala na uwolnienie się od stresu związanego z chorobą, może redukować ból. Nie jest cudownym lekarstwem, jednak jest bardzo ważna i pożyteczna dla zdrowia i dobrego samopoczucia.
Muzyka uaktywnia też prawą półkulę mózgową, odpowiedzialną za intuicję i przeżycia estetyczne. Znany otolaryngolog Alfred Tomatis uważał, że rodzaj słuchanej muzyki wpływa na uczenie się czytania, pisania, postawę ciała, koordynację ruchową i stany emocjonalne. Już 5-miesięczne niemowlęta odróżniają zmiany wysokości tonów, a 8-miesięczne zapamiętują pewne melodie.

Oddziaływanie na kobiety w ciąży.
Kobiety w ciąży powinny często słuchać muzyki klasycznej i relaksacyjnej, ma to bowiem bardzo korzystny wpływ na dziecko. Spokojne melodie, których przyszła mama słucha w ciąży wpływają korzystnie na płód. Potwierdziły to badania okresu prenatalnego, czyli przed urodzeniem się dziecka. Wiadomo też, że przy łagodnej muzyce niemowlęta są wesołe i łatwiej zasypiają.

Oddziaływanie muzyki na płód.
Jak wykazały badania, pierwszym dźwiękiem odbieranym przez zarodek ludzki już od 6. tygodnia życia jest bicie serca matki, od 26. tygodnia płód słyszy rytm i melodię. Muzyka działa bardzo pozytywnie zarówno na płód, jak i stan psychiczny ciężarnej. Dźwięk dociera już do płodu w macicy kobiety. System słuchowy dziecka rozwija się już od 16. tygodnia ciąży. Im więcej dźwięków w tym czasie dziecko poznaje, tym będzie bardziej muzykalne i ... szczęśliwsze...

Stwierdzono, że odpowiednia muzyka stymuluje:
  • rozwój ośrodkowego układu nerwowego, wpływa, nawet gdy śpimy,
  • szybsze zasypianie (wprowadza spokojniejszy i dłuższy sen),
  • procesy samoleczenia,
  • układ brzeżny mózgu (działając na narządy wewnętrzne),
  • twór siatkowaty (odpowiedzialny za pracę mięśni oraz ich relaks), podwzgórze,
  • i reguluje w znacznym stopniu procesy psycho-fizyczne i chemiczne odpowiedzialne za nadpobudliwość.
Japońscy neurolodzy dowodzą, że muzyka słuchana w dzieciństwie ma fundamentalny wpływ na odbieranie bodźców dźwiękowych w ciągu całego życia.
Dowiedziono, że słuchanie muzyki we wczesnym dzieciństwie pomaga budować neuronalne ścieżki, które mają wpływ na rozwój języka, pamięci i poczucia przestrzeni.
Kontakt z muzyką od najwszcześniejszych chwil życia uczy harmonii, wyczucia rytmu, zwiększa ogólną wrażliwość dziecka i plastyczność jego układu nerwowego.
Słuchanie muzyki angażuje wiele połaci mózgu. Lewa półkula bierze udział w rozpoznawaniu rytmu i wysokości dźwięków, natomiast prawa - barwy dźwięku oraz przebiegu melodii.
Każdy z nas inaczej reaguje na dźwięki, odpowiednio dobrana muzyka przynosi spokój i pozwala się skupić na zadaniu.
Dla nas dorosłych ta terapia dźwiękiem, poprzez którą oddziałujemy na mózg i system nerwowy, układ krążenia, ciśnienie tętnicze, wydzielanie hormonów, puls, oddech oraz stan psychiczny pozwoli na osiągnięcie między innymi zwiększenia energii życia, witalności i zdolności koncentrowania się. Terapeuci polecają codzienne słuchanie muzyki, do godziny dziennie. Może to nam ułatwić osiągnięcie równowagi duchowej, zwiększyć zdolność komunikowania się, zmniejszyć poczucie strachu, napięcia i zapobiec depresji.

Płyta zawiera 12 utworów oraz bonus o łącznym czasie: 66:39min.

Dane techniczne

Wykonawca Atman
Gatunek relaksacyjna
Model płyta CD

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl