Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Ewangelia według spirytyzmu

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 32,00 zł 32.00
Cena w innych sklepach: 32,00 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: RIVAIL

Opis

W 1857 roku w Paryżu ukazała się Księga Duchów autorstwa Allana Kardeca, w której zawarł on zasady teorii spirytystycznej zebrane w czasie rozmów z duchami. Niesamowita zbieżność informacji, które uzyskał podczas seansów spirytystycznych, a także logika i spójność nowej teorii sprawiły, że poświęcił ponad dziesięć lat na propagowanie wiedzy, która pochodziła z zaświatów.

Ewangelia według spirytyzmu
stanowi jedno z pięciu najważniejszych dzieł filozofii spirytystycznej. Allan Kardec analizuje w niej kolejne fragmenty Nowego Testamentu, ukazując ich zgodność z informacjami przekazanymi przez duchy.
Ewangelia według spirytyzmu
, przetłumaczona na dziesiątki języków, zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie - dziś trafia po raz pierwszy do rąk polskiego czytelnika. Jest dziełem wyjątkowym, które nie tylko pomaga nam pokonać codzienne problemy, ale także zawiera wskazówki, dzięki którym lepiej rozumiemy nasze miejsce na Ziemi, cel życia, przyczyny cierpienia i sens sytuacji, kiedy jednych ciężko doświadcza Allan Kardec los, a inni cieszą się szczęściem.

Allan Kardec
(wł. Hypollyte Leon Denizard Rivail, 1804-1869) - francuski pedagog i nauczyciel. W drugiej połowie XIX wieku zainteresował się zjawiskami mediumicznymi i zdecydował się w naukowy sposób zbadać ich przyczynę. Obserwacje, których dokonał w czasie setek seansów spirytystycznych, doprowadziły go do wniosku, że do zjawisk tych dochodzi pod wpływem Duchów, czyli dusz osób zmarłych, żyjących niegdyś na ziemi.
Kardec w sposób systematyczny uporządkował wszystkie swoje obserwacje, a także odpowiedzi, których Duchy udzielały na pytania dotyczące życia po śmierci, wpływu Duchów na nasz doczesny świat, sprawiedliwości, przyczyny cierpień, nierówności społecznych. Pierwsze swoje wnioski opublikował w dziele Księga Duchów wydanym we Francji w 1857 r. W kolejnych rozwijał przedstawioną teorię, popierał ją kolejnymi obserwacjami i wynikami swoich badań.
Dzięki swoim dziełom, a także wytężonej pracy nad pierwszym spirytystycznym czasopismem "Revue spirite", które ukazuje się do dziś, dał początek wielkiemu ruchowi społecznemu liczącemu dziś miliony członków na całym świecie. Ruch ten wciela w życie zasady przekazane z zaświatów i zebrane przez Allana Kardeca, zwłaszcza te dotyczące nieustannego rozwoju i stosowania na co dzień zasad miłosierdzia i wspierania ludzi w potrzebie.

Wydanie zawiera dodatkowo:
Spirytyzm w najprostszym ujęciu Allana Kardeca - zwięzłe wprowadzenie do spirytyzmu biografię autora napisaną przez Annę Blackwell.

Autor: Allan Kardec

Tłumacz: Konrad Jerzak vel Dobosz

Dane techniczne

Autor Allan Kardec
Tłumacz Konrad Jerzak vel Dobosz
Data wydania 2010
Numer wydania 1
ISBN 978-83-62402-00-7
Liczba stron 412
Okładka miękka

Opinie o produkcie (1)

31 lipca 2013

Ewangelia według Spirytyzmu to książka ucząca jak żyć prosto i szczęśliwie. Wskazuje na rzeczy istotne w życiu oraz ostrzega przed pułapkami prowadzącymi do życia oderwanego od rzeczywistości, niszczy mechanizmy obronne ego. Najprostszy poradnik rozwoju duchowego, w którym nie znajdziemy dziwacznych rytuałów, medytacji czy inwokacji mających nam pomóc w osiągnięciu szczęścia, miłości czy oświecenia. Poradnik, który uwalnia od przesądów i zabobonów dot. tego jak ma wyglądać życie i rozwój duchowy, umożliwiając na życie w zgodzie z własnym sumieniem i otwierając serce na drugiego człowieka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl