Fenomen Indygo. Dzieci nowych czasów

 • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 24,00 zł 30,00 zł 24.00
Cena w innych sklepach: 30,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ludzie na całym świecie odkrywają, że coraz więcej dzieci zachowuje się zupełnie inaczej i nie przystosowuje się do przyjętych zasad tak łatwo, jak pokolenia żyjące przed nimi.
Dzieci te nazywa się "nowymi dziećmi" albo "dziećmi nowych czasów".

Teorią kolorów życia zajmowała się jako jedna z pierwszych amerykańska terapeutka Nancy Ann Tappe, która opisała ją w wydanej przed wielu laty książce Understanding Your Life Through Color (Zrozumieć swoje życie poprzez kolor).
Jej teoria została przyjęta i skutecznie wykorzystana przez wielu terapeutów. Zakłada ona, że każdy człowiek ma swój kolor życia, czasami dwa albo i więcej. Kolory życia są jak barwne powłoki, które są wyraźnie widoczne w aurze, a jednakowe kolory określają podobne cechy osobowości. Każda z nich wyraża określone cechy człowieka, które są łatwo rozpoznawalne, o ile wiemy, na co zwrócić uwagę.

W swojej książce opisuję dzieci nowych czasów, zwane także dziećmi indygo, ponieważ kolorem ich życia jest indygo.
Kolor ten przejawia i wyraża cechy osobowości indygo. Każde dziecko ma swój własny podstawowy kolor życia, np.: czerwony, zielony, żółty, niebieski albo połączenie dwóch lub więcej kolorów. Dziecko, którego kolorem życia jest indygo, posiada nowe cechy osobowości i charakteru, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni i które są częściowo trudne do przyjęcia i zaakceptowania przez nasze społeczeństwo.
W ciągu szeregu lat rodzice i nauczyciele byli zmuszeni do zmiany sposobu myślenia i postępowania z dziećmi, którymi się opiekowali. Ze szkół i przedszkoli pojawia się wiele sygnałów, że dzieci indygo są "zupełnie inne". Określenie dla tych dzieci wywodzi się od koloru życia indygo, który określa tylko jedną z cech tych dzieci pojawiających się obecnie na naszej planecie, lecz jest tak charakterystyczny, że amerykańscy terapeuci nazywają je dziećmi indygo albo Indigos.
Być może za kilka lat, kiedy o tych dzieciach będziemy wiedzieli więcej, zdołamy dokładniej opisać ich rozmaite zadania, zasób ich możliwości, ich przymioty i być może uda nam się nawet dokonać podziału na grupy, według poszczególnych cech.

Oto kilka ogólnych cech osobowości dzieci indygo:

 • Wewnętrznie czują tylko prawdę.
 • Kierują się w życiu wzniosłymi zasadami.
 • Wiedzą, że powinniśmy żyć w równowadze ze sobą i z naszym środowiskiem.
 • Często łączą w sobie cechy męskie i żeńskie.
 • Wiedzą, że istnieje coś więcej niż to, co widzimy.
 • Wierzą, że materia i życie fizyczne są jedynie złudzeniem.
 • Wiedzą, że życie składa się z energii albo żyjącej świadomości.
 • Wiedzą, że we wszechświecie wszystko jest wzajemnie połączone. Czas, przestrzeń, odległość i forma nie są od siebie oddzielone, tak jak to widzimy.
 • Czują, że każde istnienie zasługuje na szacunek, uczciwość, miłość i współczucie.
 • Rozumieją lepiej życie duchowe niż świat materialny...

Dane techniczne

Autor Carolina Hehenkamp
Data wydania 2005
Numer wydania 1
ISBN 83-89375-60-5
Wymiary 145 x 204 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

20 maja 2005

O tej sprawie \"Nieznany Świat\" niedawno pisał, a później powróciła ona jeszcze parokrotnie w czytelniczych listach. Mianowicie coraz większym problemem dla rodziców i nauczycieli stają się dziś dzieci uzdolnione albo nadpobudliwe, odbiegające od norm klasycznych systemów pedagogicznych. Powiada się o nich, że są samowolne i nie respektują zasad - określa się je także często jako egoistyczne, opryskliwe. Mają problemy z koncentracją, pomawia się je również o agresywność i sugeruje patologiczne skłonności. Pedagogika, nie radząc sobie z nimi, ogląda się na psychologów oraz psychiatrów, a ci nie umieją dotychczas na ten temat powiedzieć nic więcej poza sporządzeniem opisu współwystępujących zjawisk - nadpobudliwości ruchowej, emocjonalnej i intelektualnej, dysleksji czy alergii. Książka Caroliny Hehenkamp \"Fenomen indygo\", która powstała dzięki współpracy z lekarzami, terapeutami, rodzicami i samymi dziećmi, jest w tym względzie przełomowa. Holenderska autorka podeszła do problemu personalistycznie, ukazując świat dzieci z zespołem nadpobudliwości. Hehenkamp udowadnia, że każde dziecko z zespołem ADHD to osobny świat zasługujący na odrębne traktowanie i poznanie. Uciążliwe syndromy ADHD stają się w pełni zrozumiałe i normalne, gdy z uwagą przyjrzymy się całości zachowań takich dzieci, zrozumiemy, czego one chcą, co nam sygnalizują i jakie są ich oczekiwania. A świat dzieci indygo jest fascynujący - to świat intuicji, własnych reguł gry, wybitnych zdolności i niezwykłych, często paranormalnych uzdolnień. Autorka radzi, jak rozpoznać dzieci indygo, opisuje różne ich typy, uczy też, jak zaakceptować i wychowywać je w sposób dla nich przyjazny. Hehenkamp rzuca odważną tezę: to dzieci nowych czasów, odmienne nawet genetycznie i wcale nie wyjątkowe. To już norma i wymagają one innego podejścia i zrozumienia, bowiem obecnie więcej się rodzi dzieci indygo od dzieci tzw. normalnych. To koniec klasycznych systemów pedagogicznych i zapowiedź wielkich zmian społecznych. Bardzo ciekawa i płodna poznawczo książka nie tylko dla rodziców i nauczycieli, lecz na dobrą sprawę dla wszystkich, którzy mają - lub będą mieli w przyszłości - na co dzień do czynienia z dziećmi, próbując zrozumieć ich psychikę oraz świat preferowanych przez nie wartości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl