Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Przepowiednie Ojca Klimuszki
Przepowiednie Ojca Klimuszki
11,90 zł 9,90 zł
egz.
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
52,00 zł 40,00 zł
egz.

Fenomen Indygo. Dzieci nowych czasów

 • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 24,00 zł 30,00 zł 24.00
Cena w innych sklepach: 30,00 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: KOS

Opis

Ludzie na całym świecie odkrywają, że coraz więcej dzieci zachowuje się zupełnie inaczej i nie przystosowuje się do przyjętych zasad tak łatwo, jak pokolenia żyjące przed nimi.
Dzieci te nazywa się "nowymi dziećmi" albo "dziećmi nowych czasów".

Teorią kolorów życia zajmowała się jako jedna z pierwszych amerykańska terapeutka Nancy Ann Tappe, która opisała ją w wydanej przed wielu laty książce Understanding Your Life Through Color (Zrozumieć swoje życie poprzez kolor).
Jej teoria została przyjęta i skutecznie wykorzystana przez wielu terapeutów. Zakłada ona, że każdy człowiek ma swój kolor życia, czasami dwa albo i więcej. Kolory życia są jak barwne powłoki, które są wyraźnie widoczne w aurze, a jednakowe kolory określają podobne cechy osobowości. Każda z nich wyraża określone cechy człowieka, które są łatwo rozpoznawalne, o ile wiemy, na co zwrócić uwagę.

W swojej książce opisuję dzieci nowych czasów, zwane także dziećmi indygo, ponieważ kolorem ich życia jest indygo.
Kolor ten przejawia i wyraża cechy osobowości indygo. Każde dziecko ma swój własny podstawowy kolor życia, np.: czerwony, zielony, żółty, niebieski albo połączenie dwóch lub więcej kolorów. Dziecko, którego kolorem życia jest indygo, posiada nowe cechy osobowości i charakteru, do których nie jesteśmy przyzwyczajeni i które są częściowo trudne do przyjęcia i zaakceptowania przez nasze społeczeństwo.
W ciągu szeregu lat rodzice i nauczyciele byli zmuszeni do zmiany sposobu myślenia i postępowania z dziećmi, którymi się opiekowali. Ze szkół i przedszkoli pojawia się wiele sygnałów, że dzieci indygo są "zupełnie inne". Określenie dla tych dzieci wywodzi się od koloru życia indygo, który określa tylko jedną z cech tych dzieci pojawiających się obecnie na naszej planecie, lecz jest tak charakterystyczny, że amerykańscy terapeuci nazywają je dziećmi indygo albo Indigos.
Być może za kilka lat, kiedy o tych dzieciach będziemy wiedzieli więcej, zdołamy dokładniej opisać ich rozmaite zadania, zasób ich możliwości, ich przymioty i być może uda nam się nawet dokonać podziału na grupy, według poszczególnych cech.

Oto kilka ogólnych cech osobowości dzieci indygo:

 • Wewnętrznie czują tylko prawdę.
 • Kierują się w życiu wzniosłymi zasadami.
 • Wiedzą, że powinniśmy żyć w równowadze ze sobą i z naszym środowiskiem.
 • Często łączą w sobie cechy męskie i żeńskie.
 • Wiedzą, że istnieje coś więcej niż to, co widzimy.
 • Wierzą, że materia i życie fizyczne są jedynie złudzeniem.
 • Wiedzą, że życie składa się z energii albo żyjącej świadomości.
 • Wiedzą, że we wszechświecie wszystko jest wzajemnie połączone. Czas, przestrzeń, odległość i forma nie są od siebie oddzielone, tak jak to widzimy.
 • Czują, że każde istnienie zasługuje na szacunek, uczciwość, miłość i współczucie.
 • Rozumieją lepiej życie duchowe niż świat materialny...

Dane techniczne

Autor Carolina Hehenkamp
Data wydania 2005
Numer wydania 1
ISBN 83-89375-60-5
Wymiary 145 x 204 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

20 maja 2005

O tej sprawie \"Nieznany Świat\" niedawno pisał, a później powróciła ona jeszcze parokrotnie w czytelniczych listach. Mianowicie coraz większym problemem dla rodziców i nauczycieli stają się dziś dzieci uzdolnione albo nadpobudliwe, odbiegające od norm klasycznych systemów pedagogicznych. Powiada się o nich, że są samowolne i nie respektują zasad - określa się je także często jako egoistyczne, opryskliwe. Mają problemy z koncentracją, pomawia się je również o agresywność i sugeruje patologiczne skłonności. Pedagogika, nie radząc sobie z nimi, ogląda się na psychologów oraz psychiatrów, a ci nie umieją dotychczas na ten temat powiedzieć nic więcej poza sporządzeniem opisu współwystępujących zjawisk - nadpobudliwości ruchowej, emocjonalnej i intelektualnej, dysleksji czy alergii. Książka Caroliny Hehenkamp \"Fenomen indygo\", która powstała dzięki współpracy z lekarzami, terapeutami, rodzicami i samymi dziećmi, jest w tym względzie przełomowa. Holenderska autorka podeszła do problemu personalistycznie, ukazując świat dzieci z zespołem nadpobudliwości. Hehenkamp udowadnia, że każde dziecko z zespołem ADHD to osobny świat zasługujący na odrębne traktowanie i poznanie. Uciążliwe syndromy ADHD stają się w pełni zrozumiałe i normalne, gdy z uwagą przyjrzymy się całości zachowań takich dzieci, zrozumiemy, czego one chcą, co nam sygnalizują i jakie są ich oczekiwania. A świat dzieci indygo jest fascynujący - to świat intuicji, własnych reguł gry, wybitnych zdolności i niezwykłych, często paranormalnych uzdolnień. Autorka radzi, jak rozpoznać dzieci indygo, opisuje różne ich typy, uczy też, jak zaakceptować i wychowywać je w sposób dla nich przyjazny. Hehenkamp rzuca odważną tezę: to dzieci nowych czasów, odmienne nawet genetycznie i wcale nie wyjątkowe. To już norma i wymagają one innego podejścia i zrozumienia, bowiem obecnie więcej się rodzi dzieci indygo od dzieci tzw. normalnych. To koniec klasycznych systemów pedagogicznych i zapowiedź wielkich zmian społecznych. Bardzo ciekawa i płodna poznawczo książka nie tylko dla rodziców i nauczycieli, lecz na dobrą sprawę dla wszystkich, którzy mają - lub będą mieli w przyszłości - na co dzień do czynienia z dziećmi, próbując zrozumieć ich psychikę oraz świat preferowanych przez nie wartości.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl