Instrukcje przebudzenia T.8. Nieznane korzenie religii na Ziemi

Dostępność: brak towaru
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zobacz VIDEO - Jest to książka poświęcona w ogromnej większości ujawnianiu nieznanej prawdy na temat korzeni chrześcijaństwa, a więc stanowiąca BEZPOŚREDNIĄ KONTYNUACJĘ tomu 2 serii. Bardzo przypomina ona tom 2, tyle że jest obszerniejsza i zawiera ZNACZNIE WIĘCEJ informacji słabo znanych. Mimo większej objętości, wydaje się jakby skondensowana, przez co bardziej przypomina książkę popularnonaukową (pomimo tego, zagadnienie bynajmniej nie zostało wyczerpane, zostanie mu jeszcze poświęcony tom 10!).
 
Jeśli chodzi o zagadnienia nawiązujące do chrześcijaństwa, to są to przede wszystkim rozdziały poświęcone: myśleniu magicznemu jako uniwersalnemu fundamentowi wszystkich religii (z ciekawymi przykładami dotyczącymi chrześcijaństwa); tworzeniu znanego dzisiaj kanonu Biblii przez cesarza Konstantyna (informacje unikalne!), historii ingerowania w rozwój ziemskich religii na podstawie "Księgi Urantii", jak również rozdział rozwijający zagadnienie zapożyczeń z pogaństwa, co w tomie 2 opisano jedynie skrótowo.
Niezwykle ciekawy jest też rozdział opisujący dokonania kilkunastu mało znanych zbawicieli, których historie zawierają uderzające podobieństwa do historii Chrystusa, chociaż w wielu przypadkach można wykluczyć wzajemne zapożyczenia ze względu na to, że historie te dzieliły albo okresy czasu liczone w tysiącach lat, albo rozgrywały się np. w Ameryce Środkowej i były z całą pewnością rozpowszechnione jeszcze przed dotarciem Europejczyków. Ta ostatnia kwestia pozwala wyrobić sobie pogląd na ogólną strategię istot pozaziemskich, według której tworzono religie na naszej planecie - bo ujawnia to wyraźne prawidłowości.
 

Dane techniczne

Autor Igor Witkowski, Jolanta Kupiec
Data wydania 2017, luty
Numer wydania 1
ISBN 9788388259937
Liczba stron 216
Wymiary 165 x 235 mm
Okładka miękka
tagi lk_GF6k

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl