Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Autorskie karty Elli Seleny
Autorskie karty Elli Seleny
75,00 zł 60,00 zł
egz.

Mysterium Dei. Klucz do boskości

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 59,00 zł 59.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

Witam Cię serdecznie Czytelniku. Trzymasz w ręku kontynuację książki „Deus Est Machina- czyli Bóg jest na prąd”, od samego wstępu chcę zatem wspomnieć, że aby zawartość niniejszej książki przyniosła oczekiwany efekt konieczne jest przyswojenie treści poprzedniej. Oczywiście dla samego intelektualnego poznania można je czytać osobno, jednak celem moim nie jest przekazywanie czystej teorii, a ukazanie sposobu wprowadzenia jej w czyn. Pierwsza część zawierała podstawy teoretyczne i etyczne, podczas gdy obecna koncentruje się na praktyce. Czytelnik części pierwszej na pewno zwrócił uwagę, iż w jej treści zawarłem dużo kabały, hermetyzmu i huny - jednak bez otoczki kulturowej. Inaczej mówiąc przedstawiłem esencję tych nauk bez konieczności uczenia się chociażby nazewnictwa. Czytelnik zorientował się zatem na pewno, że wiedza ta wcale nie jest wyjątkowo trudna, i wymaga jedynie zrozumienia, a nie nauczenia się na pamięć słówek. To samo zastosuję w tej książce. Przedstawię techniki pracy z sobą samym wywodzące się właśnie z trzech wspomnianych powyżej nurtów, jednak zrobię to w taki sposób, aby Czytelnik się nie zgubił. Do przyswojenia zawartości tej książki nie jest wymagana żadna wiedza oprócz tego, co pisałem w „Deus Est Machina”. Po odfiltrowaniu szyfrów, zagadek i języka branżowego – magia naprawdę jest prosta.

Jak na pewno się Czytelniku zorientowałeś pierwsza moja książka zawierała bardzo dużo tematów do własnych przemyśleń. Pisałem tam nawet wyraźnie, że zanim sam przemyślisz dane zagadnienie nie powinienem udzielać Ci odpowiedzi, gdyż po pierwsze sugerowałbym Ci swoją wersję, a po drugie odebrałbym Ci skarb samodzielnego dojścia do wielu olśnień. Ta książka jest więc pisana z założeniem, że już do tych olśnień doszedłeś i będę tu podawał wiele odpowiedzi, których poprzednio nie udzieliłem.

Zawarłem tu część teoretyczną i praktyczną. W części teoretycznej wyjaśniam kolejną porcję wiedzy mistycznej, aby ułatwić nowożytnemu Czytelnikowi jeszcze głębsze pojęcie starożytnych mądrości, a zarazem ułatwić wprowadzanie praktyki tej książki w czyn. Część wiedzy teoretycznej – jak chociażby rozdziały o kabale - mogą się zdawać napisane na wyrost, jednak uwierz proszę, to ma swój sens. Świadomość człowieka to połączenie woli, intelektu i uczuć - zatem rozwój świadomości musi opierać się o rozszerzanie objętości każdej z tych płaszczyzn. Zawarłem więc w tej książce najistotniejsze wiadomości z zakresu starożytnej mistyki, opierając się częściowo na pytaniach, jakie zadawano mi po wydaniu poprzedniej książki, tak aby zarówno poszerzyć ogólną wiedzę Czytelnika w tym temacie, jak i dać podstawy do skutecznego używania opisywanych przeze mnie praktyk. Praktyka poszeregowana jest we wspólne kategorie, tak, aby od razu można było poznać do czego dane ćwiczenia się przydadzą. Są tak ułożone, aby pomóc Czytelnikowi w praktycznym wykonaniu wszystkiego, co opisywałem w pierwszej książce. Jest to zatem po krótce odzyskanie własnego autorytetu, pojednanie się z własną duszą i świadome dodanie udziału własnego ducha do swojego życia. Oczywiście w procesie tym będzie dużo więcej szczegółów, jak chociażby etap urzeczywistnienia w sobie tzw. Boskich Cech, czy nauka systematyki kontroli własnego ciała. Książka ta powstała jako jeden ze sposobów na udoskonalenie siebie samego i tak proszę ją traktować. Nic z tej książki nie jest obowiązkowe, to są porady i sugestie – a nie obowiązki. W świecie ducha nie ma w ogóle czegoś takiego jak obowiązek, taki koncept nie istnieje. Jest tylko wolna wola i własny wybór. Jeśli Czytelnik zatem wybrał, że chce zrobić to wszystko, co zawierała pierwsza książka - oto zestaw praktyk pomagający w realizacji tego wyboru. Boskość jest wyborem- nie obowiązkiem.
(Radosław Rożek)

Dane techniczne

Autor Radosław Rożek
Data wydania 2018, Grudzień
Numer wydania 1
ISBN 9788393586035
Liczba stron 282
Wymiary 150 x 210 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Inni kupili również
do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl