Na imię jej Mądrość. Podróż przez mandalę oświeconej kobiecości

na_imie_jej_madrosc.jpg
  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 49,00 zł 55,00 zł 49.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Zgodnie z rozpowszechnionym stereotypem kobiecość to łagodność, uległość, gotowość do poświęceń. Nie ma w nim miejsca na gniew. Jednak taki stereotyp odbiera kobietom moc. Jak pisze lama Tsultrim Allione w swojej książce "Na imię jej Mądrość": Sens słowa gniewna, którego używam w tej książce, najlepiej oddaje wyobrażenie zwierzęcej matki broniącej swoich młodych – jej gniew jest jak promień lasera, jak czysta, dobrze ukierunkowana i trzymana w ryzach energia, potężna i nieokiełznana. W takim gniewie nie ma nienawiści ani agresji. Czasem gniewna manifestacja przynosi lepsze skutki niż łagodne podejście. Kiedy zrozumiemy, że gniew dakini jest wydajnym i twórczym źródłem czystej energii, zobaczymy dakinie w działaniu: jak władają mocą, która potrafi pokonać, ochronić i przetransformować.

Musimy odnaleźć w sobie dostęp do tej gniewnej dakinicznej mocy, a potem wykorzystywać ją we wszystkich ważnych dla nas sprawach: na płaszczyźnie emocjonalnej, duchowej, intelektualnej czy politycznej. Kiedy nawiążemy kontakt z naszą potężną kobiecą energią, rozwiniemy się jako kobiety (…). Potężna, gniewna kobiecość jest ważną częścią naszej psychiki, jednak została wyparta. Kiedy jej nie uznajemy, bo wydaje nam się zagrażająca, staje się niszcząca i mściwa. Oswojona i uhonorowana jest niewiarygodnym źródłem mocy.

Lama Tsultrim Allione, autorka niezwykle popularnych książek Kobiety mądrości i Nakarmić swoje demony, dzieli się swoimi doświadczeniami z życia osobistego i kilkudziesięcioletniej praktyki duchowej, pokazując nam wszystkim, kobietom i mężczyznom, ścieżkę duchowej transformacji, która pozwala przekształcić emocjonalne problemy w prawdziwą moc.

Jako jedna z pierwszych kobiet Zachodu została wyświęcona na tybetańską mniszkę, rozpoznano w niej reinkarnację wybitnej tybetańskiej jogini z XI wieku, jednak Lama Tsultrim Allione pragnęła zostać matką. Zwróciła śluby, żeby móc wyjść za mąż i urodzić dzieci.

Kiedy jedno z nich zmarło, szukała wsparcia i otuchy w biografiach buddyjskich nauczycielek. Dzięki temu mogła uczynić swoje cierpienie częścią ścieżki duchowej. Jej bolesne doświadczenia życiowe, duchowe poszukiwania oraz wyniesiona z wieloletniej praktyki wiedza o medytacji mandali są dla nas drogowskazem w podróży, która da nam wewnętrzną moc i pozwoli wejść w osobisty kontakt z praktyką buddyzmu tantrycznego.

„Na imię jej Mądrość przemawia do świętej kobiecości w każdym z nas”.
(Deepak Chopra)

„Na imię jej Mądrość to cudowny głos, który wzywa nas, kobiety, byśmy – ufając swoim ciałom i swoim duszom – ujawniały naszą energię, wizję i moc, które pozwolą uzdrowić i przetransformować zło współczesnego świata. Tę książkę wypełnia mądrość, doświadczenie, piękne opowieści, praktyki i nadzieja”.
(Eve Ensler)

„Fascynująca wiedza o świętej kobiecości. Dzięki tej książce zrozumiałem, jak bardzo lekceważony jest kobiecy punkt widzenia, i że kobietom należy się większe niż do tej pory uznanie ich wkładu w całą naszą kulturę”.
(Ram Dass, autor książki Be here Now)

„Ta książka pokazuje z wielką mocą, jak za pomocą nauk tybetańskich możemy wszyscy, zarówno kobiety jak i mężczyźni, przebudzić w sobie głębię kobiecości”.
(Jack Kornfield)

Dane techniczne

Autor Lama Tsultrim Allione
Tłumacz Elżbieta Smoleńska
Data wydania 2019, Kwiecień
Numer wydania 1
ISBN 9788394427146
Liczba stron 328
Wymiary 137 x 205 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl