Nieznany Świat 12/2016

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Przebudzenie: dzień przed
  Nagrodę Honorową „Nieznanego Świata” za 2016 r. otrzymuje Igor Witkowski – niezależny badacz, pisarz i dokumentalista, autor sześćdziesięciu czterech książek, w większości poświęconych penetrowaniu nieznanego. Nasz laur przyznaliśmy za całokształt działalności badawczej i publicystycznej ze szczególnym uwzględnieniem cieszącego się wielkim czytelniczym powodzeniem wieloksięgu Instrukcje Przebudzenia, którego najnowszy, szósty tom niedawno się ukazał, a kolejne są w przygotowaniu. W obszernym wywiadzie, jaki przeprowadził Jędrzej Fijałkowski, Igor Witkowski opowiada o tym, jak znalazł się na ścieżce poznania, która zaowocowała wydawniczymi bestsellerami i jak zbiera materiały do swoich książek.
 • Uchylone drzwi
  Druga część Duchów Teneryfy, czyli reportażu z eksperymentu mającego na celu nawiązanie - za pomocą specjalistycznej aparatury - kontaktu z bytami z innej frekwencji istnienia. Tym razem podjęte przez członków międzynarodowego zespołu próby zostały uwieńczone częściowym powodzeniem! Pełne napięcia sekwencje w publikacji roku.
 • Zjawy kryzysowe: pożegnanie na progu zaświatów
  Piszemy o zjawisku rzadko omawianym w literaturze parapsychologicznej. Chodzi o fenomen polegający na tym, że ci, którzy towarzyszą odchodzeniu bliskiej osoby, widzą niekiedy zjawy lub inne eteryczne postaci przypominające sobowtóra czy też fantom umierającego. Czasem takie manifestacje dotyczą również ludzi znajdujących się w tym momencie gdzieś w odległym miejscu. Czy chodzi tu o rodzaj pożegnania, czy innego rodzaju paranormalny sygnał? Scenariusze są różne, natomiast znaki, emitowane w momencie znalezienia się przez nadawcę na krawędzi życia, okazują się zaskakująco solidnie udokumentowane.
 • Wielka legenda jednorożca
  No właśnie, czy na pewno tylko legenda? Ten piękny symbol, który zdobi m.in. warszawską Księgarnię „Nieznanego Świata” (co, rzecz jasna, stanowi efekt świadomego zamysłu z naszej strony) obrósł w wiele mitologicznych przekazów i historycznych opisów, a także mistycznych relacji. Okazuje się jednak, że ostatnio, dzięki najnowszym odkryciom, jednorożec z wolna wkracza do ogrodu nauki. Czy zadomowi się w nim na dobre? Ciekawe, często nieznane informacje i sprzeczne ze sobą hipotezy.
 • Obcy: przejazdem na Ziemi?
  W rozmowie z dziennikarzem znana amerykańska lekarka - hipnoterapeutka dzieli się swoimi niektórymi doświadczeniami z udziałem pacjentów poddanych regresji hipnotycznej. Z ich relacji wynikało, że w przeszłości przeżywali oni zjawisko określane mianem abdukcji, czyli uprowadzenia na pokład UFO, gdzie poddawano ich zagadkowym eksperymentom, po których uczestnikom wzięć wymazywano pamięć. Opisy takich przypadków można znaleźć w wielu publikacjach oraz książkach, jednak dr Ellen Billings przekazuje na ten temat także nowe, zaskakujące informacje. Okazuje się bowiem, że jej pacjenci, cofani w pamięć przedurodzeniową (na ogół w celu wyeliminowania konkretnych dysfunkcji czy schorzeń, z jakimi się zmagają) twierdzili, że są na Ziemi obcy i znaleźli się tu jedynie przejazdem, albo przenieśli na naszą planetę z innego świata.
 • Neurotoksyny: koń trojański w ludzkim organizmie
  Wiele wskazuje na to, że właśnie one stanowią główną przyczynę chorób systemu nerwowego. Docierają bowiem do komórek i zaburzają m.in. transport składników odżywczych oraz tzw. oddychanie mitochondrialne. Broniąc się, ustrój usuwa toksyny przez skórę w trakcie oddychania, a także za pomocą nerek i wątroby, jednak neurotoksyny w procesie wydalania potrafią wchłonąć się na nowo (!). Od metali, takich jak rtęć i aluminium, poprzez fluor, a na pleśniach i mytotoksynach kończąc. Co z tym mają wspólnego borelioza, aspartan oraz plomby amalgamatowe? I jak walczyć z tak potężnym zagrożeniem? Zajmujący się leczeniem poważnych schorzeń degeneracyjnych dr Dietrich Klinghardt odkrył, że, gdy z ustroju usuwa się rtęć, proces wydalania neurotoksyn nabiera rozpędu. Piszemy też o zbawiennym selenie (który w dużych ilościach występuje w czosnku), kolendrze oraz lewoskrętnej witaminie C.

PONADTO:

 • Wielka Medytacja Czytelników Nieznanego Świata 2016 i jej tegoroczne hasło: POWSTRZYMAĆ ZŁO.
 • Szmilichowski o grosiku za jajko, lustrze i pięści czasu.
 • W Poczcie healerów polskich o sukcesach terapeutycznych Piotra Rzeteckiego z Katowic i zawrotnej karierze pewnej amerykańskiej i japońskiej terapii, a w Okruchach Wszechświata o hipotetycznym Antychtonie czyli anty-Ziemi.
 • Ciąg dalszy tajemnic geoglifów.
 • Między wolnoamerykanką a statusem podwyższonego zaufania – czyli drugi odcinek unikatowego przewodnika po ziołach, lekach naturalnych i suplementach.
 • Horoskop na grudzień i styczeń, a w następnym numerze na cały 2017 r.

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl