Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.

Nieznany Świat 5/2020 (353)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W NUMERZE 5/2020

W poszukiwaniu dobra
Zawsze, gdy do rozwiązywania problemu dołączało więcej osób - udawało się to robić szybciej i efektywniej. Musi zapewne istnieć jakieś nieodkryte jeszcze prawo, mówiące, że po przekroczeniu pewnego punktu ludzkiej masy krytycznej problem się rozwiązuje... - pisze Jędrzej Fijałkowski.

Opętanie okiem psychiatrów
Środowisko lekarskie nie mówi jednym głosem o zjawisku opętania. Ci, którzy są w tej sprawie na tak, wskazują na wiele niewytłumaczalnych aspektów tej przypadłości albo podkreślają skuteczność egzorcyzmów jako formy psychoterapii. Niekiedy zetknięcie z osobami uznanymi za opętane zmienia światopogląd sceptycznych lekarzy, jak było w przypadku personelu jednej z polskich placówek, który zajmował się pacjentką o pseudonimie Emma.

Kronika Akaszy
• Koronawirus zostanie z nami na zawsze?, • Medytacja transcendentalna zmienia mózg, • UFO szkodliwe dla zdrowia, • Panika zmniejsza odporność, • Poszukiwania gigantów.

Fatum Witkacego (cz. 2): świadectwo
Osobowość Witkacego, nękanego przez zaskakujące przypadki synchroniczności i koincydencji, utkana była z intuicji, przeczuć i wglądów w coś, co jedni określają logosem, inni Kroniką Akaszy. Na fali popularności spirytyzmu zainteresował się on również kontaktem z zaświatami, nie dowierzając jednak, że ktoś przywita go po tamtej stronie.

Kreacja wielowymiarowego Wszechświata, świadomości i życia (cz. 2)
Świadomość może być częścią bardziej złożonej struktury. Pozostałe elementy naszej duszy mogą znajdować się w rzeczywistości niejawnej, niedostępnej postrzeganiu zmysłowemu ani przyrządom naukowym. Możliwe jednak, że o rzeczywistość rozszerzoną ocierają się np. ludzie doświadczający stanów z pogranicza śmierci.

Aparat 150 MHz
Nie zapominajmy, że nasze umysły i serca są elektromagnetycznymi nadajnikami transformującymi neutrina w rzeczywistość, których moc wielokrotnie zwiększają wysokie emocje, takie jak wdzięczność, radość czy miłość - mówi Dieter Boers, biofizyk, który od kilku dekad próbuje wypełnić lukę pomiędzy nauką a duchowością, badając m.in. wpływ nietermicznych pól elektromagnetycznych na żywe istoty.

Relacje z Wielkiej Medytacji 2019
Coroczna Wielka Medytacja NŚ w 2019 r. odbyła się pod hasłem Zachowaj godność. Jej rezultatem był strumień korespondencji od uczestników, których relacje i wnioski były bardzo zróżnicowane: od głębokich przeżyć duchowych, przepełnionych symboliką, po doświadczenia niepokojące i trudne w interpretacji, zwiastujące być może majaczący na horyzoncie rok 2020.

Proroctwa o Janie Pawle II
W 2020 r. przypada setna rocznica urodzin i 15. rocznica śmierci Jana Pawła II. Jego pontyfikat przypadł na szczególnie trudny okres. Czy możliwe, że jego wybór na tron Piotrowy został przepowiedziany przez katolickich (ale nie tylko) wizjonerów i mistyków, jak np. zagadkowy zakonnik Lodovico Rocca?

Planety malowane dźwiękiem
Zjawisko sonifikacji - zamiany informacji na dźwięk, w odniesieniu do odgłosów Kosmosu przypomina wsłuchiwanie się w pitagorejską muzykę sfer. Ta niekonwencjonalna metoda stosowana jest przez niektórych astronomów do śledzenia ruchu ciał niebieskich oraz ich układów, a także monitorowania aktywności gwiazd.

O zastosowaniu sauny w przypadku boreliozy
W 1996 r. austriaccy naukowcy opublikowali wyniki badań, które sugerują, że ciepło może pomóc antybiotykom w walce z bakterią Borrelia burgdorferi. Ustalili, że wrażliwość wszystkich szczepów na penicylinę oraz ceftriakson wzrosła nawet 16-krotnie przez podniesienie temperatury z 36 do 38 stopni Celsjusza...

Rewolucja świata
Obrót świata to coroczne wejścia Słońca w znak Barana, tzw. ingres albo początek wiosny, na które stawia się odrębny horoskop. Prognozuje się z niego losy państw i władców. Służą one też, aby ustalić, kto wygra wybory prezydenckie albo dostanie się do parlamentu...

PONADTO:

WIDZĘ TAKŻE NIEBO: Solastalgia
KONTAKT NIETELEPATYCZNY - czyli listy do Redakcji
DOTKNIĘCIE NIEZNANEGO: Ścieżka Marka Rymuszko & O pewnym kocie, który przyszedł się pożegnać
RELIGIA SERCA CZY PRAWA?
SHATAVARI. TA KTÓRA MA TYSIĄC MĘŻÓW
KONWENCJA MENTALNA: Cogito ergo sum
FILMOTEKA NŚ: Głębia strachu (Underwater)
LEKTURY NŚ: Czy nauka pogrzebała Boga?, Piąty wymiar..., Efekt miesiąca miodowego, Samobójstwo a dusza, Kod duszy
BRACIA MÓWINSCY: PO ZDROWIE DO CHŁOPAKÓW
TAJEMNICZA SIŁA MANTR
HOROSKOP NA MAJ
...oraz inne tematy!

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl