Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 7/2004

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Bogowie nie dają nic za darmo - czy nad rodem Kennedych, o czym wielokrotnie pisano, ciąży jakieś fatum (niektórzy wręcz mówią o klątwie)? Grażyna Fosar i Franz Bludorf ujawniają w tym kontekście poruszające fakty. Dlaczego w niektórych, szczególnie ważnych uroczystościach rodziny Kennedych brali udział Druidzi? Czy na losy ludzi tworzących klan Kennedych wpływa do dziś niedokończony rytuał i co ma z nim wspólnego znana z mitologii celtyckiej bogini Epona? Czy i jaki jest związek tych wydarzeń z zamachem w Dallas sprzed 40 lat? Tylko w Nieznanym Świecie.
 • Himalajska tajemnica Wandy Rutkiewicz - Zbigniew Święch podążył tropem mało znanych, ezoterycznych uwikłań najwybitniejszej polskiej wspinaczki, która zaginęła podczas wyprawy na Kangczendzongę w maju 1992 r. Jej ciała nigdy nie odnaleziono, a jeden z najbardziej barwnych polskich tropicieli zagadek historii, na marginesie tego wydarzenia, przypomina znamienne słowa, jakie padły z ust Wandy na krótko przed ekspedycją, z której nigdy nie wróciła. Popularny pisarz i dokumentalista twierdzi, iż tybetański ślad pozostawia iskierkę nadziei, że polska himalaistka żyje (!)
 • Czy Zaginiony Świat istnieje naprawdę? - niezmordowany Roman Warszewski organizuje ekspedycję na legendarną wenezuelską górę Auyan Tepui gdzie Artur Conan Doyle umieścił akcję swojej głośnej, kultowej książki. Mnożą się bowiem doniesienia, że w tym niedostępnym rejonie, spowitym przez większą część roku gęstymi chmurami i wznoszącym się kilometrowym, pionowym urwiskiem ponad ziemię, widywano, i to całkiem niedawno, jakieś dziwne stworzenia. Czy to tylko bajki i fantasmagorie, czy okruch realnego? Co ujrzał miejscowy osadnik w strefie Zaczarowanej Doliny? Co sfilmowali Niemcy z helikopterów?
 • Zwierzęta leczą ludzi, ludzie leczą zwierzęta - tradycyjnie, jak co roku, w numerze lipcowym zaglądamy za kulisy obcowania człowieka z braćmi mniejszymi. Tym razem koncentrujemy się na fenomenie wzajemnej pomocy i niezwykłych terapii, jakie są udziałem człowieka i czworonogów, przy czym chodzi tu o terapie działające w obie strony. Piszemy m.in. o zachęcających rezultatach, jakie przynosi dogoterapia, a także rewelacyjnych efektach wykorzystywania w celu ratowania zwierząt (najczęściej z ciężkimi urazami) metody duchowego uzdrawiania Bruno Gröninga. Są konkrety i to jakie! Ponadto polecamy bardzo piękne relacje w Dotknięciu Nieznanego, które tym razem również są związane z wątkami dotyczącymi wzajemnych relacji ludzi i zwierząt.
 • Fenomen, który nie ma końca i największa tajemnica naszych czasów - dwa spojrzenia na zjawisko piktogramów zbożowych na świecie, które nadal dynamicznie się rozwija, a ostatnio przeniosło się do ... Kanady. Profesor Andrzej Brodziak, który pilnie śledzi wszystko, co dzieje się w tej dziedzinie, kładzie akcent na nieco inne elementy, niż autor drugiej publikacji, znany polski badacz Stanisław Barski, obaj jednak wydają się w swoich konkluzjach być zgodni co do tego, że mamy tu do czynienia z działaniem czynnika pozaziemskiego, a nie co ciągle się podejrzewa (przy czym także i my w Nieznanym Świecie nie jesteśmy od tego niepokoju wolni) z tajnymi eksperymentami wojskowymi. A na dokładkę prawdziwa perełka, serwowana w kategoriach anegdoty: jeden z uczestników seminariów poświęconych fenomenowi agrosymboli, wystąpił z hipotezą, że być może tworzą je ... masoni (sic!), aby w ten sposób ugruntować swoją władzę nad światem. Czyż to nie urocze?
PONADTO:
 • Szmilichowski o tym, w czym czuje się najlepiej, czyli o wyobraźni duszy.
 • Diabelskie sztuczki ciąg dalszy rozważań na temat opętań ocenianych z punktu widzenia parapsychologii. Włoski sędzia i badacz fenomenów psi, dr Felice Masi powołując się na konkretne przykłady zarzuca niektórym duchownym nadużywanie opętań w celu dyskredytowania zjawisk ze sfery psychotroniki.
 • Piramida mazurska w Rapach i jej tajemnice w naszym cyklu Zrozumieć piramidy.
 • Drugie życie Świątyni Słońca Marek Rymuszko był w Abu Simbel na pograniczu egipsko-sudańskim, gdzie nad brzegiem Jeziora Nasera próbował zgłębić zagadki liczącego ponad trzy tysiące lat sanktuarium, do którego wnętrza dwa razy w roku docierają promienie słońca.
 • W Okruchach Wszechświata o prawnej sytuacji znalazcy meteorytu w Polsce. Do kogo należą u nas kamienie z nieba?
 • W Poczcie healerów polskich energia jak kokon i Lucyna Biała z Dębna Lubuskiego, którą do pomagania ludziom zachęcił sam Czesław Klimuszko.
 • Chorzy dziękują władze grożą represjami poruszający artykuł amerykańskiej dziennikarki na temat powikłanych losów polskiego lekarza, Stana Burzyńskiego, który leczy nowotwory antyneoplastonami, za co naraża się na więzienie i pozbawienie prawa do wykonywania zawodu.
 • Uzdrowieni przez Boga.
 • Weres o Znaku Zodiaku w krzywym zwierciadle.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl