Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.
Mahabharata - Największy epos świata
Mahabharata - Największy epos świata
78,00 zł 42,90 zł
egz.

Nieznany Świat 8/2003

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Deficyt pytań, brak odpowiedzi - bardzo ważna publikacja Pawła Zawadzkiego na temat Kodu Biblii i kontrowersji związanych z ostatnią książką Michaela Drosnina. Czy historia świata ma zostać sprowadzona do newsów na linii Stany Zjednoczone – Izrael? Czy druga wojna światowa – którą w kontekście Kodu Biblii potraktowano marginalnie – jest doprawdy mniej ważna, niż erotyczne zabawy w Białym Domu eksprezydenta USA z seksowną stażystką? I wreszcie najważniejsze: Czy polscy uczeni mieliby szansę zadać pytania, których nie postawili izraelscy analizatorzy Kodu Biblii i uzyskać na nie odpowiedź? Także istotny tekst uzupełniający Spokój, przede wszystkim spokój Janiny Sodolskiej-Urbańskiej i komentarz redakcji.
 • Podnoszenie wibracji i Duchowość agresji - dwie publikacje, które drążą w różnych ujęciach problem sprowadzający się do podstawowego pytania: co pomaga, a co przeszkadza na drodze rozwoju duchowego? Autorka pierwszej z nich, Jeaila Starr kładzie nacisk na tezę, że podwyższenie wibracji umożliwiających przejście do innych wymiarów to nic innego, jak poszerzanie i pogłębianie świadomości. Natomiast Aldona Mironski analizująca w kontekście kundalini yogi duchowość agresji (proszę zwrócić uwagę na samo hasło wywoławcze) przypomina, że kto nie stanowi o sobie, jest o nim stanowione. Interesujący dwugłos o ludzkiej duchowości i sporo materiału do przemyśleń.
 • Wracamy na Księżyc - na razie tylko na łamach Nieznanego Świata, gdyż ziemskie wyprawy załogowe na srebrny glob nadal znajdują się w stanie hibernacji. Co jest powodem tego, że tajemnice niebieskiego ciała najbliższego Ziemi są tak szczelnie zasłonięte i okazują się trudne do zgłębienia? Co kryje tak naprawdę powierzchnia i wnętrze Księżyca? Czy ktoś przypadkiem nie zagospodarował się na naszym naturalnym satelicie, zanim dotarli tam ludzie? Czy rację ma Artur Clarke pisząc, że Księżyc nigdy nie żył. Aż do teraz?
 • Warszawski Budda medycyny - przybliżamy postać jednego z najciekawszych tybetańskich lamów mieszkających w Polsce, doktora Tenzina Jangchuba. Był w pierwszej grupie emigrantów, którzy wspólnie z Dalaj Lamą uciekli do Indii. Dogłębnie poznał tajniki chińskiej medycyny uzyskując tytuł Menpa Kachupa. Do naszego kraju przyjechał przed trzema laty i został tu właśnie na polecenie Dalaj Lamy, który chciał, by Tenzin leczył Polaków. Jego pacjentami są m.in. biznesmeni, politycy, ludzie show-biznesu, a także lekarze. Wszyscy traktują go z szacunkiem, a stosowane przez lekarza-mnicha unikatowe tybetańskie terapie pomogły już setkom ludzi.
 • Raporty doktora Kampa - niemiecki lekarz, absolwent studiów medycznych w Münster i Hamburgu, poświęcił się bez reszty dokumentowaniu niewytłumaczalnych efektów terapeutycznych stosowania metody Bruno Grőninga – nieżyjącego już duchowego uzdrowiciela uważanego za jeden z największych fenomenów duchowych XX wieku. Jak dr Kamp sam o sobie mówi, kiedy pierwszy raz usłyszał o tej sprawie, był w przededniu egzaminu na pierwszy stopień lekarski, a zainteresowanie możliwościami pomagania ludziom poza obrębem medycyny akademickiej doprowadziły go do ogólnoświatowej wspólnoty noszącej nazwę Koło Przyjaciół Bruno Grőninga, gdzie wspólnie z lekarzami, naturopatami i innymi osobami związanymi zawodowo ze służbą zdrowia założył Medyczno-Naukową Grupę zajmującą się dokumentowaniem niewytłumaczalnych z naukowego punktu widzenia uzdrowień. Dziś grupa ta liczy 4 tysiące osób, wśród których jest 900 lekarzy z 55 krajów. Efekty ich pracy – jak ocenia to znany niemiecki periodyk raum & zeit – okazują się imponujące.
PONADTO:
 • Czy słynny praski zegar jest w istocie czasomierzem babilońskich magów i astrologicznym komputerem? (dokończenie frapującej publikacji z poprzedniego numeru).
 • W Dotknięciu Nieznanego poruszająca opowieść o ludzkich losach zdeterminowanych przez dzwoniący wielokrotnie bez powodu o tej samej godzinie zwykły pokojowy budzik.
 • Medium Sture Johansson – Andrzej Szmilichowski odwiedził pod Sztokholmem znanego extrasensa i, jak sam pisze, wyszedł od niego szczęśliwy..
 • Tarot – USG dla duszy.
 • W cyklu Zrozumieć piramidy bardzo nietypowy tym razem wątek związany z małym budownictwem komórkowym, którego ślady ujawniają raz po raz archeolodzy.
 • Kolczaste schody do nieba w Meksyku.
 • O podejrzanych miejscach w Okruchach Wszechświata.
 • W Poczcie healerów polskich piramidoterapia w rajskim ogrodzie.
 • Młody lekarz o jacudowcach (znamy ich, a jakże, oj, jak dobrze znamy).
 • Lekarz naturalista Janusz Kołodziejczyk m.in. o mających udowodnić nieskuteczność akupunktury w przypadku schorzeń alergicznych pseudonaukowych badaniach, dla których punktem wyjścia były zabiegi wykonywane przez „przeszkoloną pielęgniarkę”.
 • Jerzy Łatak broni Edgara Cayce'a, a redakcja zaleca, by przy wszelkich ocenach obiektywnej wartości przepowiedni śpiącego proroka, zarówno aprobatywnych, jak i krytycznych, decydowały bezspornie ustalone fakty, nie zaś wyobrażenia o nich.
 • Temat na letnią kanikułę: duchy Londynu.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl