Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.
Przepowiednie Ojca Klimuszki
Przepowiednie Ojca Klimuszki
11,90 zł 9,90 zł
egz.

Nieznany Świat 9/1999

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

Podróże w czasie są możliwe
Słynny proces amerykańskiego medium Henryego Slade'a był ważny m.in. dlatego, że zmusił matematyków do poszukiwania fizycznych dowodów istnienia czwartego wymiaru. W obronę oskarżonego zaangażowali się najwybitniejsi brytyjscy naukowcy, z uważanym za twórcę astrofizyki profesorem Johannem Zollnerem na czele. Uznali oni, że takie wyczyny Slade'a, jak wyjmowanie przedmiotów z zakorkowanych butelek, czytanie zapieczętowanych listów czy łączenie złamanych zapałek, są możliwe. Jaki zaś ma to związek z nagłym znikaniem rzeczy, które po pewnym czasie nagle się znajdują? O tym wszystkim w wywiadzie z prof. Zbigniewem Krolickim, który mówi m.in. o zaginięciach czasoprzestrzeni i kontaktach z tunelem Wheelera - Takie rzeczy naprawdę się zdarzają - twierdzi wrocławski fizyk.

Nieznane niebezpieczeństwo w ruchu lotniczym?
2 września 1998 r. szwajcarski samolot z 229 pasażerami na pokładzie runął u Wybrzeży Kanady do Atlantyku. Katastrofy nikt nie przeżył. Wcześniej pilot zameldował, że w kabinie pojawił się dym. 5 dni później znajdujący się w tej samej strefie inny szwajcarski samolot musiał awaryjnie lądować w Halifaxie. Tym razem na szczęście nic się nie stało, a przyczyną incydentu był również dym. Grażyna Fosar i Franz Bludorf - autorzy interesującej publikacji rozpowszechnianej wcześniej w sieci INTERNETU znaleźli w lotniczych bankach danych wiele podobnych przypadków, które połączyli w całość. Postawione przez nich pytanie brzmi: czy pewne katastrofy i awarie lotnicze powoduje nieznane zaburzenie atmosferyczne okrążające ziemię ze stałą prędkością co 194 dni? Wyliczenia matematyczne i geograficzne zdają się wskazywać, że tak właśnie może być.

Requiem dla dinozauroidów?
Pewni badacze wysuwają przypuszczenie, że niektóre gatunki dinozaurów, jeśli chodzi o rozwój ich mózgu ewoluowały w taki sposób, że powstały poważne szanse na powstanie inteligentnej istoty o gadzim rodowodzie. Ewolucję tę zablokował przed 65 milionami lat kataklizm wywołany uderzeniem w ziemię planetoidy, co spowodowało globalną klęskę ekologiczną i zmiecenie z powierzchni naszej planety większości gatunków istot żywych, jednak nie wszystkich. Czy losy ziemi mogły być inne.

Ojciec Pio - niewygodny święty
Pod takim właśnie hasłem tuż przed beatyfikacją słynnego włoskiego zakonnika przed kamerami włoskiej sieci telewizyjnej RAIUNO odbyła się debata z udziałem znanych dziennikarzy, aktorów, reżyserów, polityków a także innych osób, które zetknęły się z Ojcem Pio i jego fenomenami. Ujawniono w niej wiele nowych oraz stosunkowo mało znanych faktów dotyczących zmarłego przed 31 laty duchownego, stygmatyka i uzdrowiciela. Niektóre z nich dotyczą związanych z jego Osobą fenomenów, jakie wydarzyły się już po śmierci błogosławionego Francesco Forgione.

PONADTO:

  • Listy pisane światłem (czy doszło do channelingu z udziałem nie żyjącego profesora Sedlaka?).
  • Fascynująca wędrówka po indonezyjskiej świątyni Borobudur, będącej próbą wyobrażenia w kamieniu odwiecznej mandali porządku Wszechświata.
  • W Poczcie healerów polskich chirurgia falowa w Kaźmierzu Wlkp.
  • Przedostatnie wcielenie w Wizjach Jail i Opowieści sceptyków w Dotknięciu Nieznanego.
  • Na życzenie Czytelników także pełen tekst Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka, w którym każdy bez trudu odnajdzie bliskie mu sformułowania i myśli, jak chociażby mówiące o tym, że każdy człowiek ma prawo wolności opinii i wyrażania jej; prawo to obejmuje swobodę posiadania niezależnej opinii. Jest też o prawie wolności myśli, sumienia i wyznania. Ponadto drukujemy Światową Deklarację Praw Zwierzęcia uznaną za oficjalny dokument ONZ.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl