Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 9/2004

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Hipnoza: klucz czy wytrych? - dlaczego tak trudno wprowadzić w hipnotyczny trans ludzi o cynicznym nastawieniu do świata? Jakie są zalety i niebezpieczeństwa tej techniki? Czy rzeczywiście w umyśle osoby poddawanej hipnozie, wbrew jej woli, nie można zaimplantować polecenia, czy też sugestii, które byłyby sprzeczne z osobistą etyką? Jakie efekty przyniosło stosowanie regresji przez nowojorską policję w przypadku świadków zbrodni? Co na temat możliwości manipulacji hipnotycznych mówią channelingi? O tym wszystkim w publikacji Piotra Skórzyńskiego.
 • Na tropie Ałmysa - o Ałmysie (tak Ałtajczycy nazywają śnieżnego człowieka, znanego też jako yeti) pisaliśmy w Nieznanym Świecie kilkakrotnie, gdyż chodzi tu o jedną z najważniejszych zagadek naszych czasów. Ta tajemnicza istota stała się ostatnio bohaterem zdumiewających zdarzeń, które nastąpiły jesienią ubiegłego roku w Ałtaju, niezwykłej krainie położonej w samym środku Azji u zbiegu granic Syberii, Mongolii, Chin i Kazachstanu. Zaznaczył w nich swój osobisty udział mieszkający od lat w tym regionie polski podróżnik i dziennikarz Wojciech Grzelak jeden z nielicznych ludzi, którzy, jak wiele na to wskazuje, spotkali z tym stworzeniem się oko w oko. Nie pretenduję do przedstawiania aktualnego stanu wiedzy na temat śnieżnego człowieka, nie jestem specjalistą w tej dziedzinie, pragnę tylko zaprezentować fakty, z którymi sam się zetknąłem, a częściowo także je współtworzyłem pisze autor w jednym z najciekawszych tekstów, jaki kiedykolwiek drukowaliśmy w Nieznanym Świecie.
 • Zagadka anteny na dnie morza - spoczywa głęboko na dnie oceanu w odległości tysiąca mil od Przylądka Horn i od 40 lat jest obiektem zaciekłych sporów oraz polemik. Po raz pierwszy sfotografowano ją w 1964 roku. Przypomina do złudzenia maszt z przytwierdzonymi do niego pod kątem prostym prętami, z których każdy zakończony jest małą sferoidą podobną do wypolerowanej kulki. Czy chodzi tu o obiekt sztuczny, czy twór naturalny? Ostatnio w tej sprawie pojawiły się nowe elementy.
 • Raport NŚ: Kanadyjskie Roswell - historia ta porównywana jest ze słynną katastrofą pojazdu Obcych w Roswell, a poświęcony jej film dokumentalny, emitowany przed kilkoma miesiącami przez kanał Discovery, nosił właśnie tytuł Nowe Roswell. Chodzi o wydarzenia, do jakich doszło w 1967 r. w rejonie miejscowości Shag Harbour w Nowej Szkocji, kiedy to obserwowany przez licznych świadków nieznany obiekt wpadł do morza, a następnie, jak ustalono, przemieścił się pod wodą 50 km w kierunku supertajnej bazy wojskowej, skąd eskortowany przez inne UFO wydobył się na powierzchnię, po czym oba odleciały w nieznanym kierunku. Z biegiem lat wychodzą na jaw coraz to nowe szczegóły tej bezprecedensowej sprawy, przy czym z ujawnionych niedawno tajnych dokumentów wydaje się bezspornie wynikać, że źródła wojskowe zakwalifikowały całą rzecz jako przypadek kontaktu z pojazdem pozaziemskim. Ze swej strony dotarliśmy na własną rękę do dodatkowych informacji na ten temat.
 • Wyleczony artretyzm, komórka po komórce - historia kobiety, która dzięki wskazówkom zawartym w ridingach , jakie pozostawił po sobie śpiący prorok z Kentucky, Edgar Cayce całkowicie wyleczyła się z ciężkiej choroby po uprzedniej wieloletniej, bezskutecznej walce z nią prowadzonej z pomocą lekarzy i przy wykorzystaniu metod medycyny akademickiej. Z powodu reumatoidalnego zapalenia stawów byłam kaleką przez osiem lat. Obecnie, od 33 lat jestem zdrowa i tańczę opowiada Loretta Godbout.
PONADTO:
 • Nowe znaki zapytania w sprawie Kodu Biblii, stanowiące m.in. konsekwencję badań zwojów z Qmran nad Morzem Martwym.
 • Szmilichowski dokonuje przeglądu cnót .
 • W cyklu Zrozumieć piramidy, który z wolna zbliża się ku końcowi, rady i obserwacje doświadczonego praktyka.
 • Tajemnica Glastonbury i Święty Graal korespondencja Leszka Mateli z Wielkiej Brytanii, gdzie odwiedził on jedno z najbardziej mistycznych miejsc na świecie.
 • Zagadka tektytów w Okruchach Wszechświata.
 • W Poczcie healerów polskich przebudzenie i mieszkająca w Polsce od 12 lat terapeutka i jasnowidzka w jednej osobie, Klaudia Szewcowa.
 • Kolejna dawka śmiechoterapii.
 • Koń, nasz przyjaciel ma duszę
 • Klub Ludzi Normalnych.
 • Nie ma kosmogramu bez ascendentu przekonuje profesor Leszek Weres.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl