Nowa prawda o Wunderwaffe - wydanie rozszerzone

Dostępność: brak towaru
Cena: 97,00 zł 97.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nowa prawda o Wunderwaffe jest książka najpełniej, jak dotychczas opisująca awangardowe bronie Trzeciej Rzeszy. Spośród wszystkich publikacji na ten temat jest ona w największym stopniu oparta na dokumentach, prezentując zupełnie nową, jakość w porównaniu do „starej” Prawdy o Wunderwaffe.

Największe zmiany w stosunku do Prawdy o Wunderwaffe są następujące:

  • Pierwszy rozdział zawiera nieznane dotychczas opisy awangardowych wynalazków niemieckich.
  • W części poświeconej rakietom balistycznym znacznie rozliczono opis rozwojowych wersji rakiety V-2(A-4b,A-9) i planów ich bojowego użycia. Znacznie szerszy jest też opis rakiet międzykontynentalnych, dodano też opis zaprojektowanych rakiet kosmicznych.
  • Rozdział poświęcony najnowocześniejszym myśliwcom został uaktualniony i wzbogacony m.in. o opisy najlepszego myśliwca nocnego (He-219) i najszybszego myśliwca tłokowego tej wojny (Do-335).
  • Szczegółowo opisano ostatnią, prawie nieznaną generację czołgów Trzeciej rzeszy (m.in. E-50 i E-75) oraz wozów pochodnych, w tym bojowego wozu piechoty „Buffel”. Zamieszczono rysunki techniczne i zdjęcia wykonanych prototypów.
  • Szeroko opisano niemiecką koncepcję wykorzystania i rozwoju radiolokacji do naprowadzania myśliwców i zautomatyzowanego kierowania obroną przeciwlotniczą.
  • Zaktualizowano opisy rakiet ziemia-powietrze i powietrze-ziemia.
  • Obszerne rozdziały poświęcone broni masowego rażenia zostały wzbogacone o nowe informacje źródłowe. W rozdziale na temat broni jądrowej przedstawiono powiązanie elementów wskazujące na nieznane dotychczas, oryginalne podejście do budowy ładunku jądrowego.
  • Część poświęcona projektowi „rozstrzygającemu wojnę” została w większości napisana od nowa, w oparciu o nowe dokumenty. Dzięki temu jego opis można w końcu potraktować, jako dobrze udokumentowany!

Dane techniczne

Autor Igor Witkowski
Data wydania 2019, marzec
Numer wydania 3 poprawione i rozszerzone
ISBN 978-83-953298-1-4
Liczba stron 354
Wymiary 215x300
Okładka twarda
tagi Pr*ugJ5

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl