Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
52,00 zł 40,00 zł
egz.

Przebudzenie

Dostępność: brak towaru
Cena: 26,00 zł 26.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Alfaton

Opis

Jin i Jang - symbol harmonii duszy i ciała. Życie jest nieustannym przepływem energii. Żywiołem, który dąży do nieustannej równowagi w nas. I taka jest ta muzyka.

Nowa seria muzyczna "Rock and Soul" powstała z fascynacji muzyką rockową. Pierwsza płyta z tej serii „Przebudzenie” łączy w sobie rockową ekspresję z bardzo przestrzennymi, nostalgicznymi obrazami, w których gitara elektryczna oraz instrumenty klawiszowe tworzą niepowtarzalny nastrój.

Zaprosiliśmy do współpracy Valdiego Modera, który zakorzeniony w muzyce rockowej potrafi również poruszać się swobodnie wśród innych muzycznych klimatów. Na tej płycie odnajdujemy unikalną umiejętność łączenia różnych stylów w całość. Z fragmentów muzycznej układanki powstaje jeden spójny, pełen zaskakujących elementów obraz.

Nie przez przypadek wybraliśmy na okładkę symbol odznaczający dualizm rzeczy: Jin i Jang. W chińskiej kosmologii, Jin i Jang są przeciwnymi sobie pierwiastkami, w wyniku ich połączenia powstał cały Wszechświat. Każda rzecz (rzecz określa tutaj wszystko z czego składa się świat - materię, działalność...) posiada dwie strony - jedna nie może funkcjonować bez drugiej, obydwie zawierają w sobie cząstkę przeciwną. Są w bezustannej zmianie.

Pojawiające się elementy etniczne nadają całości magiczny wymiar.
Nie bez powodu w starożytnych pismach jest napisane: „to co na górze to i na dole” tzn. wszystko, co postrzegamy jest odbiciem nas samych - naszego wnętrza. Badając swoje wnętrze badamy cały wszechświat. Muzyka przebudzenie jest doskonałym twórczym środkiem przekazu naszych uczuć i emocji z wewnętrznej potrzeby serca. Pokazania siebie takim jakimi naprawdę jesteśmy, co czujemy. Zaspakaja potrzebę wyrażenia emocji i uczuć. W przyrodzie każdy z żywiołów przechodzi z jednego stanu w drugi (Jin w Jang, Jang w Jin). Muzyka „Przebudzenie” jest manifestacją żywiołów nieustannie panujących w życiu i w przyrodzie. Bez żywiołów Jin i Jang nie jest możliwa równowaga w przyrodzie, a my jesteśmy częścią tej przyrody. Słuchając tej płyty odnosimy wrażenie, że podróżujemy przez świat dźwięków i poznajemy dwie strony muzycznej ekspresji – od bardzo spokojnej do dynamicznej i pełnej energii. Bardzo wyraźne zmiany nastroju pozwalają nam odnaleźć w sobie różne wymiary muzycznej wrażliwości. Na tej płycie nie ma zastoju, wszystko nieustannie jest w ruchu – od rytmicznego falowania oceanu towarzyszącego solówkom gitarowym po mocniejsze brzmienia gitary elektrycznej i dźwięku Sitar - egzotycznego instrumentu sprawiającego wrażenie wibracji dźwięku i energii. Ta płyta z pewnością nie pozwoli nam usnąć i przebudzi nas do mam nadzieję radosnego i pełnego energii życia.

Płyta zawiera 6 utworów o łącznym czasie 57:24min.

Dane techniczne

Wykonawca Valdi Moder
Model płyta CD

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl