Słownik uczuć i emocji + płyta CD. Dialog między pisarką i pianistką. Słownik szerokiej werbalizacji

  • promocja
Dostępność: brak towaru
Cena: 26,50 zł 33,30 zł 26.50
Cena w innych sklepach: 37,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Wielu z nas czyta poradniki skutecznej komunikacji. Sama często sięgam po psychologiczne nauki rozszerzające moją zdolność mówienia i słuchania.
W każdym związku rozstanie boli... Zapytałam siebie dlaczego ja i mój pierwszy mąż się rozstaliśmy? Dlaczego ludzie wokół się rozstają?
Bo się nie rozumieją. Bo przestali ze sobą rozmawiać. Bo się zmienili. Bo ich rozmowy były nieszczere. Albo dlatego, że nie umieli ze sobą rozmawiać.
Poznałam w wędrówce swego życia człowieka, który bardzo jasno precyzował swoje uczucia i emocje. Zachwycił mnie swoją klarownością. Pewnego dnia zapytał mnie: „Ile swoich uczuć i emocji potrafisz nazwać?” ... Zastanowienie moje było zdumiewające: „W sumie to ile?”.
Sięgnęłam po kartkę i długopis. Po dziewiątej pozycji było mi już trudno poszukiwać nowych określeń. Dobrnęłam do piętnastu nazwanych uczuć i emocji... „O zgrozo” – pomyślałam. „Mało”.
Mój klarowny rozmówca powiedział mi wtedy, że jest ponad trzysta słów, które mogę wykorzystać do nazwania swoich uczuć i emocji.
„Coś trzeba z tym zrobić” – pomyślałam i przez kolejne trzy dni układałam listę tego co odczuwam, moich uczuć i emocji, nastrojów, postaw, wrażeń, odczuwanych stanów i potrzeb. Znalazłam 462 określenia. Tak właśnie poczęła się ta książka.

Postanowiłam przedstawić państwu tę listę, abyście mogli z niej korzystać w swoim codziennym życiu, w swoich związkach, w domu, w pracy, w szkole. Abyście mogli zatrzymać się na chwilę i rozpoznać własne uczucia i emocje. Potem nazwać rozpoznane uczucia i emocje, aby w końcu je zakomunikować.
Słownik uczuć i emocji jest jak delikatne brzmienie mosiężnego dzwonka, który budzi nas ze snu, niczym śpiew ptaków. Subtelnie i stanowczo zwraca naszą uwagę na nas samych.
Przez wiele godzin rozmowy, wokół tych właśnie uczuć i emocji, powstały inspirujące dialogi. Punkt widzenia kobiety: pisarki i numerologa oraz mężczyzny: muzyka i pianisty.

Dwie artystyczne i wrażliwe dusze wiodły ważny dla siebie dialog o własnych emocjach i uczuciach. Tym właśnie chcemy się z Państwem podzielić.
Mam nadzieję, że odczują Państwo prawdziwą przyjemność, a może nawet dziecięcą frajdę, czytając naszą polemikę umysłów i słów. Przedstawiam rozmowy o uczuciach i emocjach, których określenia pełne są życia i dalekie są od encyklopedycznych definicji.
(Małgorzata Brzoza)

Do książki dołączona jest płyta CD "Biały Wiodący Wiatr" z muzyką Piotra Rachonia.
Płyta zawiera 6 utworów o łącznym czasie trwania 49:30 min.

Autor: Małgorzata Brzoza, Piotr Rachoń

Dane techniczne

Autor Małgorzata Brzoza, Piotr Rachoń
Data wydania 2005, Listopad
Numer wydania 1
ISBN 83-89375-89-3
Liczba stron 353
Wymiary 125 x 205 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl