Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Przepowiednie Ojca Klimuszki
Przepowiednie Ojca Klimuszki
11,90 zł 9,90 zł
egz.
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
111 filmów z duszą. Metafizyka w kinie
60,00 zł 9,90 zł
egz.

Spirytyzm. Studium historyczno-krytyczne i doświadczalne

Dostępność: brak towaru
Cena: 30,00 zł 30.00
Cena w innych sklepach: 30,00 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: RIVAIL

Opis

Poznaj historię badań nad wirującymi stolikami, pismem bezpośrednim i materializacją zjaw. Poznaj rezultaty doświadczeń wybitnych naukowców, od sir Williama Crookesa po Johanna Zöllnera. Dzieło Paula Gibiera jest niezbędną lekturą dla każdego miłośnika spirytyzmu, a także doskonałym źródłem wiedzy na temat eksperymentów z największymi mediami spirytystycznymi jak Henry Slade czy Daniel Dunglas Home.

Mniejsza o to! Są fakty (...) pozytywne, niezbite; dostarczył ich Robert Hare i stu innych; Russel Wallace, Butlerow i Zöllner, a przed nimi Crookes i Towarzystwo Dialektyczne w Londynie rzucili ich pełnymi garściami; i my przynosimy cząstkę swoją doświadczeń i obserwacji... Nie możemy się już cofać: fakty każą nam się ugiąć. Na próżno bronić się będziemy i powtarzać: „To niemożliwe". Fakty odpowiadają nam: „To jest". Zarzucamy jakieś „ale", przeciwstawią nam zawsze „fakty", a - jak powiedział Russel Wallace - „fakty są uparte". W samej rzeczy, można z nich sobie pożartować przez jedno posiedzenie akademii, można je na czas jakiś zasłonić: lecz oto pewnego pięknego poranka niespodziewanie znów się wychylą i ci, którzy kiedyś widzieć ich nie chcieli, jutro z zachwytem je czasem odkryją. Errare humanum est.
Wypowiedzmy więc całą myśl naszą: dziwne, wobec drobnej tej wiedzy, jaką posiadamy, niepodobne do objaśnienia zjawiska, bynajmniej w sposób niezawodny nie ukazują, jakoby ze śmiercią wolność odzyskiwać miało pewne nasze nieznikome świadome ja. Ale mimo to zjawiska te badać musimy, dochodzić, doświadczać, a to, co u kresu badań znajdziemy, chociażby „duchy" - uznać i ogłosić
.
(fragment książki)

Spirytyzm. Studium historyczno-krytyczne i doświadczalne to unikatowe świadectwo pierwszego okresu naukowych badań zjawisk mediumicznych.
Paul Gibier, początkowo sceptyk, podjął się eksperymentów, które z czasem zmusiły go do uznania realności fenomenów opisywanych przez spirytyzm. 

Autor: Paul Gibier

Tłumacz: J. Wł. Dawid

Dane techniczne

Autor Paul Gibier
Tłumacz J. Wł. Dawid
Data wydania 2010
Numer wydania 1
ISBN 978-83-62402-03-8
Liczba stron 224
Wymiary 145 x 210 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl