Techniki badania palpacyjnego. Anatomia topograficzna narządu ruchu w praktyce fizjoterapeutycznej

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 139,90 zł 139.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Ten nowoczesny podręcznik pokazuje krok po kroku, jak zlokalizować i rozróżnić poszczególne struktury ciała, i ułatwia zrozumienie anatomii topograficznej.

Autor zwraca uwagę na budowę mięśniowo-szkieletową oraz nerwy i naczynia przebiegające powierzchownie, dostępne podczas badania palpacyjnego.
W niniejszej edycji uzupełniono źródła, w których znajdują się informacje na temat anatomii, biomechaniki i patologii kończyn. Jest to niezbędne w czasach, gdy fizjoterapia oparta na dowodach zaczyna wpływać na nasze podejście do nauczania. Podczas rewidowania i redagowania nowego materiału wyeliminowano kilka nieścisłości i zmodyfikowano wiadomości z perspektywy nowych, naukowych informacji patoanatomicznych.

Kolorowe fotografie przedstawiają modele ze szczegółowo naszkicowanymi na skórze strukturami mięśni, kości i ścięgien. Ukazują dokładnie, w jakiej okolicy i w jaki sposób przeprowadzać badanie palpacyjne. Uzupełnieniem są kolorowe rysunki prezentujące znaczenie funkcjonalne każdej okolicy anatomicznej.
Książka Techniki badania palpacyjnego umożliwi zarówno studentom, jak i praktykującym fizjoterapeutom, osteopatom, specjalistom terapii manualnej, masażystom oraz lekarzom (m. in. specjalistom rehabilitacji medycznej oraz medycyny sportowej) poszerzenie wiedzy z anatomii topograficznej i doskonalenie technik terapeutycznych.

Autor: Bernhard Reichert
Tłumacz: Agnieszka Perkowska, Anna Żurowska

Dane techniczne

Autor Bernhard Reichert
Tłumacz Agnieszka Perkowska, Anna Żurowska
Data wydania 2018, Kwiecień
Numer wydania 1
ISBN 9788375796520
Liczba stron 416
Wymiary 205 x 290 mm
Okładka twarda

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl