Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Zaprojektuj swoje szczęście

zaprojektuj_swoje_szczescie.JPG
  • promocja
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 38,00 zł 47,50 zł 38.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

W oparciu o najnowsze badania Paul Dolan (uważany za gwiazdę wśród młodego pokolenia specjalistów od badania ludzkich zachowań) dowodzi, że poczucie szczęścia nie jest kwestią tego, jak się czujesz, ale jak działasz. W książce pisze m.in. o tym, że decydujące dla bycia szczęśliwym jest umiejętne dysponowanie ograniczonymi zasobami naszej uwagi. Pokazuje też, jak przekształcać własne najbliższe otoczenie (w kręgach zawodowych, rodzinnych, przyjacielskich) w taki sposób, by podświadomie wpływało ono na nasze poczucie szczęścia.

Na pytanie: “Na czym polega szczęście?” nie da się odpowiedzieć, wyliczając fakty na temat szczęścia. Żadna odpowiedź nie może być w pełni zadowalająca, ponieważ nie zawsze myślimy o tym samym, kiedy używamy tego słowa.

Czymś naturalnym wydaje się wykorzystanie pomiarów satysfakcji życiowej, aby badać poczucie sensu życia. Przez wiele lat był to również mój pogląd. Jednak Paul Dolan ma inny pomysł. Autor niniejszej książki – niepoprawny optymista, który pokonał wiele przeszkód na drodze prowadzącej go do pozycji uznanego międzynarodowego eksperta w dziedzinie dobrostanu – jest o wiele bardziej zainteresowany tym, jak ludzie doświadczają życia, niż jak je oceniają. Według niego podstawowymi składnikami szczęścia są zarówno celowość, jak i przyjemność. Jest to pogląd śmiały i oryginalny.

Pośród niedoskonałych definicji szczęścia, koncepcja oferowana nam przez Dolana stanowi poważną konkurencję. To dobry opis tego, czego życzę moim wnukom – życia obfitującego w działania, które są zarówno przyjemne i sensowne".
(z przedmowy Daniela Kahnemana)

Paul Dolan, PhD (ur. 1968), znany i ceniony w świecie ekspert od szczęścia, ludzkich zachowań i polityki publicznej. Jest wykładowcą nauk behawioralnych w London School of Economics and Political Science. Był wizytującym pracownikiem naukowym Princeton University; pracował pod kierunkiem profesora Daniela Kahnemana. Jest m.in doradcą rządów Wielkiej Brytanii i USA w kwestii pomiarów szczęścia w badaniach prowadzonych w tym zakresie. Mieszka w Brighton w Anglii z żoną i dwójką dzieci.

Tłumacz: Andrzej Wojtasik

Dane techniczne

Autor Paul Dolan
Tłumacz Andrzej Wojtasik
Data wydania 2015
Numer wydania 1
ISBN 978-83-64721-15-1
Liczba stron 272
Wymiary 170 x 235 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl