ADR-4

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 286,00 zł 286.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Zobacz VIDEO - Kilka słów o ADR-4

ADR-4 to dysk wytwarzający stałe pole magnetyczne, które zmienia właściwości fizyczne wody na bardziej korzystne dla zdrowia. Picie wody poddanej wpływowi ADR-4 ma bardzo pozytywny wpływ na organizm i polecane jest zarówno profilaktycznie jak i w niektórych schorzeniach.

ADR-4 to produkt polski - stworzony przez polskich naukowców i produkowany w Polsce. Jest jedynym tego typu urządzeniem, którego działanie jest udowodnione zarówno laboratoryjnie jak i klinicznie.

Niestety w związku ze zmianą przepisów dotyczących tego typu urządzeń, od stycznia 2016 nie możemy napisać nic o właściwościach tego produktu, pomimo że było on przez kilkanaście lat zarejestrowany jako urządzenie medyczne klasy I.

Pierwszy ADR-4 został skonstruowany w 1989 r. Przez wiele lat testowany był w różnych placówkach naukowo-badawczych. Zdobył bardzo prestiżowe nagrody na światowych wystawach wynalazczości (patrz menu Technologia ADR).

ADR-4 zastosowanie:

ADR-4 jako dysk do zmiany właściwości fizycznych wody

w napojach i pokarmach. Pole wytwarzane przez dysk porządkuje strukturę wody na bardziej korzystną dla organizmów żywych (ludzie, zwierzęta, rośliny). Zmiana taka jest wyczuwana przez około 80% osób jako lekka poprawa smaku. Woda poddana wpływowi ADR-4 jest określana jako bardziej delikatna i jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku.

Zasada działania ADR-4 na wodę:

Wartość stałego pola magnetycznego Ziemi spadło w ciągu ostatnich 100 lat o ponad 30%. Pole to stabilizuje i porządkuje strukturę wody poprzez wzmacnianie wiązań wodorowych. W tym samym czasie powszechne użycie prądu elektrycznego podniosło natężenie zmiennych pól elektrycznych w naszych domach o ok. milion razy w porównaniu z ich poziomem naturalnym (0,0001 V/m). Nie pozostaje to bez znaczenia dla właściwości fizycznych wody, gdyż zmienne pola elektryczne wpływają niekorzystnie na strukturę wody - powodują osłabianie, deformowanie, a nawet zrywanie wiązań wodorowych (więcej o polach elektrycznych w dziale Czytelnia).

Dysk ceramiczny wytworzonego według Technologii ADR pochłania i niweluje zmienne pola elektryczne. W ten sposób ekranuje stawiane na nim naczynie z wodą czy pokarmem. Woda ma z nimi kontakt w naszych domach (lodówki, kuchenki i piekarniki elektryczne, mikrofalowe, itp.), w sklepach lub wodociągach. Energia pochłoniętego pola zamieniana jest w ciepło (nie jest ona wyczuwalna dla człowieka).

Elementy magnetyczne o różnej indukcji wytwarzają niejednorodne stałe pole magnetyczne. Pole to stabilizuje wiązania wody i nadaje jej strukturze klasterowej harmonię.

Samo obniżenie napięcia powierzchniowego (woda staje się bardziej miękka) ma duże znaczenie dla organizmów żywych. Ułatwia to przenikanie składników odżywczych i tlenu do komórek oraz wydalanie produktów przemiany materii. Ma to wpływ na witalność, wydolność i odporność całego organizmu. Zjawisko to można porównać do prania – im bardziej miękka woda, tym mniej proszku i energii musimy na nie zużyć. Twarda woda utrudnia zarówno pranie, jak i wymianę składników na poziomie komórkowym. Niestety w Polsce mamy przeważnie twardą wodę.

Atesty:

Świadectwo Badania Instytutu Medycyny Pracy w Łodzi;
Niemieckie świadectwo TÜV dopuszczające ADR-4 do kontaktu z żywnością.

Zmiany w wodzie wywoływane przez ADR-4:

obniżenie napięcia powierzchniowego (zwiększa zdolność zwilżania);
zwiększanie stopnia agregacji (rozdrobnienia) pozlepianych cząsteczek wody;
zmiana przenikalności elektrycznej;
zmiana przewodnictwa elektrycznego;
zmiana własności biologicznych.

Mikroskopowy obraz kropli wody mineralnej "Staropolanka" po odparowaniu ( powiększenie 1300 x ).
A – obraz wody (A1 - środek kropli, A2 - brzeg kropli),
B – obraz tej samej wody po działaniu ADR-4.
Wpływ ADR-4 spowodował zmiany w krystalizacji (uporządkowanie) rozpuszczonych w wodzie składników. Zdjęcia wykonano na Politechnice Gdańskiej.

Zmiany wody jakie powoduje ADR-4 są wyczuwalne przez około 80% osób jako lekka różnica w smaku i dotyku wody w ustach. Próbka tej samej wody poddanej wpływowi ADR-4 jest określana jako bardziej jedwabista w stosunku do próbki nie poddanej działaniu dysku.

Produkt jest na rynku ponad od 16 lat i przez ten czas nie zarejestrowano żadnego przypadku negatywnego wpływu ADR-4 na zdrowie.

Obserwacje użytkowników ADR-4:

Cukrzyca – wielu użytkowników ADR-4 chorujących na cukrzycę zauważa znaczne uregulowanie się poziomu cukru i ciśnienia, co często pozwala zmniejszyć dawki leków. ADR-4 korzystnie wpływa na poprawę krążenia obwodowego, co może być wykorzystane w profilaktyce powikłań cukrzycy (stopa cukrzycowa, uszkodzenia nerek, trudno gojące się rany, itp.).

Obrzęki – użytkownicy donoszą też o skuteczności stosowania ADR-4 przy obrzękach i opuchnięciach – zwłaszcza nóg u osób starszych lub chorujących na nerki.

Poprawa krążenia obwodowego – osoby z marznącymi stopami lub dłońmi (zespół Raynaud) najszybciej zauważają poprawę. Niekiedy już po tygodniu regularnego stosowania ADR-4 widzą istotną poprawę ukrwienia oraz ciepłoty dłoni i stóp. użytkownicy donoszą też o skuteczności stosowania ADR-4 przy obrzękach i opuchnięciach – zwłaszcza nóg u osób starszych lub chorujących na nerki.

Usuwanie toksyn i innych szkodliwych substancji – ADR-4 poprzez wzmocnienie nerek, wspomaga procesy oczyszczania organizmu. Dlatego polecany jest profilaktycznie mieszkającym na terenach uprzemysłowionych.

Regularne stosowanie ADR-4 jest ważnym uzupełnieniem codziennej profilaktyki zdrowotnej. Należy jednak pamiętać, że stosowanie ADR-4, pomimo wysokiej wartości profilaktycznej, nie zastępuje leczenia konwencjonalnego; jedynie wspomaga je poprzez wyrównywanie zaburzeń równowagi organizmu i poprawę ukrwienia obwodowego.

Badania:

ADR-4 został bardzo wysoko oceniony przez środowiska naukowe, zarówno w Polsce jak i na świecie (patrz menu Technologia ADR). Podkreślana jest nowatorskość zastosowanej w nim idei. Spotkał się on też z bardzo dużym zainteresowaniem badaczy i konsumentów.

Do tej pory badania ADR-4 w Polsce zostały przeprowadzone m.in. w:

• Pracowni Radiofizycznej Instytutu Radiologii A.M. oraz Zakładu Radiologii Szpitala Miejskiego im. J. Strusia w Poznaniu,
• Instytucie Medycyny Pracy w Łodzi.

Jednakże, od stycznia 2016 nie możemy publikować wyników tych badań.

Sposób użycia ADR-4 do zmiany właściwości fizycznych wody

Dysk należy położyć płasko napisem „ADR-4” ku górze.

Tuż przed spożyciem napój lub posiłek należy ustawić na dysku na ok. 3–4 minuty.

Kilkulitrowe butelki, kartony czy naczynia należy pozostawić na ADR-4 na ok. 10–15 minut. Płyny należy wstrząsnąć lub zamieszać przed postawieniem na ADR-4.

Bezsporną zaletą ADR-4 jest prostota i powtarzalność stosowania. Bardzo ważne jest też to, że ADR-4 można stosować także do potraw lub napojów gorących Najlepsze do stawiania na ADR-4 są naczynia, ceramiczne, szklane, lub plastikowe. Należy unikać naczyń metalowych.

Każda kolejna obróbka pokarmu czy napoju (gotowanie, smażenie, czy nawet wstawienie go do lodówki lub w pobliżu urządzenia elektrycznego) spowoduje kolejną zmianę właściwości wody – należy ponownie użyć ADR-4.

Herbaty, napary ziołowe czy kawę najlepiej zaparzać w szklance stojącej na ADR-4 – będą one bogatsze w składniki, a ich smak będzie głębszy.

Aby uzyskać trwały efekt poprawy zdrowia należy spożywać przynajmniej 3 szklanki płynów z ADR-4 dziennie, profilaktycznie 1-3 szklanki. Najlepiej jeżeli na ADR-4 będziemy stawiać wszystko co jemy i pijemy - nie zachodzi możliwość przedawkowania.

Co stawiać na ADR-4:

Spożywane przez nas pokarmy zawierają przynajmniej 40% wody. Dlatego też na ADR-4 można stawiać:

zimne i gorące napoje, herbatę, kawę, soki, wino,
mleko i nabiał,
zupy,
owoce,
warzywa świeże jak i gotowane,
ugotowane ziarna (ryż, kasze),
pieczywo,
inne.

Dbanie o ADR-4:

Dysk umieszczony jest w plastikowej obudowie wykonanej z wysokiej jakości tworzywa posiadającego certyfikat dopuszczający je do bezpośredniego kontaktu z żywnością.

ADR-4 ma 9,5 cm średnicy i 1,7 cm grubości, waży ok. 120g. Do swego działania nie wymaga baterii ani zewnętrznego zasilania.

ADR-4 można myć płynem do mycia naczyń i płukać pod bieżącą wodą, myć w zmywarce. Na ADR-4 można stawiać szklankę z gorącą herbatą lub talerz zupy ale nie można stawiać rozgrzanych naczyń o temperaturze powyżej 80˚C. Może to spowodować odkształcenie plastikowej obudowy.

Upadek dysku może spowodować uszkodzenie mechaniczne. Jeżeli ADR-4 grzechocze to znaczy, że został uszkodzony i należy wymienić go na nowy.

Gwarancja na produkt wynosi 12 miesięcy od daty zakupu. Zapewniamy efektywne działanie przez 5 lat od daty zakupu. Po tym czasie dysk słabnie i należy wymienić go na nowy.

Stary ADR-4 można używać do odstawionej wody dla kwiatów lub zakopać w pobliżu korzenia krzewu lub drzewa.

Otworzenie dysku jest równoznaczne z jego zniszczeniem i nie podlega reklamacji.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl