Dei Gloria Intacta. Chrześcijańskie Misteria Wtajemniczenia Świętego Różokrzyża dla czasów nowożytnych

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 30,00 zł 30.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"... Każda religia światowa posiada tajemny tekst, duchowy testament, oddany do dyspozycji wtajemniczonym i ich uczniom. Duchowy testament Chrześcijaństwa promieniuje nieprzemijalnym blaskiem w Objawieniu Jana ..."

Książka Dei Gloria Intacta  zawiera Chrześcijańskie Misterium Wtajemniczenia Świętego Różokrzyża dla czasów nowożytnych i jest podstawową pracą  Szkoły Duchowej  Złotego Różokrzyża.
Książkę otwiera Wstęp nawiązujący z jednej strony do "Fama Fraternitatis R. C.", z drugiej do Nowego Testamentu. Jest to celowe podkreślenie tego, że współczesne objawienie Szkoły Duchowej, Lectorium Rosicrucianum, nie przynosi nowej wiedzy, lecz stanowi kontynuację wołania rozbrzmiewającego od stuleci, oraz że w wołaniu tym w punkcie centralnym stoi Misterium Chrystusowe, tak jak zostało ono objawione w Ewangelii.
Zasadniczą część książki stanowi jasny i dogłębny opis ścieżki wtajemniczenia, na której rozróżnia się trzy siedmiostopniowe fazy, nazwane stąd trzema siedmiookręgami: pierwszy siedmiokrąg - odrodzenie postaci cielesnej, drugi siedmiokrąg - odrodzenie postaci duszy, i trzeci siedmiokrąg - odrodzenie postaci Ducha.
Na zakończenie książki autor wyczerpująco omawia konsekwencje, jakie pociąga za sobą dla człowieka opisane w niej odrodzenie oraz zadanie stojące w dzisiejszym okresie ludzkości przed Szkołą Duchową.
Właściwością książki jest jej nieprzemijająca aktualność. W takim stopniu, w jakim będzie się poszerzać świadomość poważnie zainteresowanego czytelnika, będzie się także w coraz rozleglejszych perspektywach rozwijać przed jego wewnętrznym wzrokiem zawarte w niej uwalniające, radosne przesłanie.

Autor: Jan van Rijckenborgh

Dane techniczne

Autor Jan van Rijckenborgh
Data wydania 1995
Numer wydania 1
ISBN 90-6732-132-x
Liczba stron 216
Wymiary 150 x 214 mm
Okładka twarda

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl