Możesz pomóc sobie zawsze - Poczuj oddech dusz + karty

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 80,00 zł 80.00
Cena w innych sklepach: 49,00 zł
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Moim celem jest, by myśli zawarte w książce pt. "Możesz sobie pomóc zawsze" trafiały do serc niosąc refleksję nad celem i sensem życia, a w trudnych nieraz chwilach pomagały w rozwiązywaniu wewnętrznych problemów.
(E. Z. Bronikowska, ze wstępu)

Elżbieta Zuzanna Bronikowska Ur. 1949, uczęszczała na studia o profilu psychologicznym, by skorzystać między innymi z terapeutycznej roli swoich marzeń sennych. Widzi w nich drogę do serca, do swego wnętrza; dzięki nim zbliża się do źródeł swego istnienia i pierwotnej siły. Interpretacja symboli sennych pozwala jej na odkrycie w sobie centrum dającego radość bycia każdą cząstką swojej osobowości.

Do książki dołączone są karty ze "złotymi myślami" o wym. 80 × 50 mm.

Elżbieta Bronikowska, to Autorka trzeciej już książki o ludzkim istnieniu, duchowości i o prawdach nadających sens ludzkiemu życiu, wydanej w 2009 r. Metaforyczność treści recenzowanego opracowania wynika nie tylko z jej przedmiotu, ale przede wszystkim ze źródeł jej tworzenia. Autorka tworzyła tę książkę śniąc o ludzkim istnieniu, duchowości jednostki ludzkiej oraz o sobie samej i jej bliskich. Senne jasnowidzenia dostarczyły Autorce materiału do złotych myśli, z mądrości których mogą czerpać wszyscy czytelnicy, których stać jest na pogłębioną refleksję o swoim życiu i jego duchowości.
Jasnowidzenia te są także czynnikiem sprawczym poezji, którą obdarza nas Elżbieta Bronikowska. Właściwie każdy z nas we śnie odczuwa sygnały życia i potrafi usłyszeć głos mądrości kierowany do nas w czasie snu, ale nie każdy potrafi to zapamiętać, bądź zapisać we śnie usłyszaną mądrość, a następnie poddać otrzymane w ten sposób informacje pogłębionej refleksji, jak czyni to Autorka. Oto tajemnica tworzenia tej książki przez Elżbietę Bronikowską. Prawda jest prosta, a jednak wymagająca specyficznych umiejętności, które określamy mianem jasnowidzenia. Każdy może je mieć, ale nie każdy ma świadomość, że go doświadcza.
Opracowanie Autorki składa się z trzech części: ze słowa wstępnego, które definiuje cele książki, pojęcia duszy i sumienia oraz konieczność samopoznania siebie, ze złotych myśli, które ujmują w pozornie lakoniczny sposób mądrości życia i jego duchowość, w której to części każdy czytelnik może znaleźć wskazówki do rozumienia siebie samego i drogi, którą przeszedł i którą podąża. Ostatnia część zatytułowana łączenie przeciwieństw - medytacje poetyckie, to liryczne próby Autorki wyrażania istoty świadomości człowieka, jaka wynika z Jej analizy trzech wymiarów „zobaczenia, dotyku i czucia".
Rezultatem prób poetyckich Elżbiety Bronikowskiej jest interesujący sam w sobie pierwszy w jej twórczości tak rozwinięty i dojrzały tomik wierszy lirycznych. Na oczach czytelnika jawi się kolejny cud odkrycia nowej z dusz Autorki, która staje się poetką.
To interesująca książka dla każdego czytelnika, śmiało można ją wziąć do ręki i czytać selektywnie, tak, aby nasz los sam dyktował przesłanie, jakie zawarła w książce Elżbieta Bronikowska dla nas samych i dla siebie.

(Dr Marek Konarski - uważny czytelnik)

Autor: Elżbieta Zuzanna Bronikowska

Dane techniczne

Autor Elżbieta Zuzanna Bronikowska
Data wydania 2009
Numer wydania 1
ISBN 978-83-929233-0-5
Liczba stron 145 x 185 mm
Wymiary 192
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl