Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Produkt dnia
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
Przemiany na Ziemi jako wrota do przyszłości
52,00 zł 40,00 zł
egz.
Nauka o umyśle
Nauka o umyśle
49,90 zł 19,90 zł
egz.

Medytacja Ziemi CD

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 29,00 zł 29.00
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 1
Producent: VICTOR 11

Opis

Medytacja Ziemi to 1 godzinna sesja dźwiękowa z dudnieniami różnicowymi na poziomie 7,8 Hz co wprowadza w bardzo głęboki stan ALPHA.

Dźwięki różnicowe zabarwione odgłosami natury oraz Różowym Szumem wykorzystywane w tej sesji tworzą środowisko ganzfeld (termin oznaczający "jednorodne pole"), które jest idealne. Badania wykazały, że u osób poddanych oddziaływaniu środowiska ganzfeld dochodzi do przesunięć świadomości, ponieważ po pewnym czasie oddziaływania tego środowiska na słuchacza, układ siatkowaty w mózgu decyduje, że stały czynnik stymulujący nie zawiera żadnej istotnej informacji i zaczyna go ignorować. Zjawisko to nazywane jest przyzwyczajaniem się. Wówczas umysł w poszukiwaniu nowych bodźców skupia swoją uwagę gdzie indziej.

Czyste dudnienia różnicowe (nie maskowane różowym szumem) mogą powodować niepokój w czasie słuchania. Natomiast kiedy są poprawnie połączone z różowym szumem, stają się integralną częścią środowiska ganzfeld i dzięki czemu zwiększana jest ich efektywność. W środowisku ganzfeld świadomy umysł jednostki kieruje się do wewnątrz i doświadcza stanu hipnagogii, który jest wyjątkowym stanem świadomości pośrednim pomiędzy stanem czuwania i snu. System siatkowaty uwalnia się wówczas od ciągle zmieniających się bodźców płynących z otoczenia, skupiając się na specjalnie zaprojektowanych dudnieniach różnicowych. Mózg prowadzony jest do stanu aktywności falowej związanego aktywnością sugerowaną przez sygnały, dzięki czemu świadomość osoby słuchającej otwiera się na wewnętrzny świat i doświadcza rzeczywistości niedostępnej w innych stanach świadomości.

Bardzo ważne uwagi

  • nie zaleca się forsowania na siłę. Lepszą metodą jest stopniowe przyzwyczajanie się do tej wspaniałeł wibracji dźwięku. U niektórych osób wystepuje brak akceptacji takiej muzyki. Osoby te powinny odłożyć płytę na jakiś czas, by ponownie spróbować
  • kobiety w ciąży, osoby z problemami sercowymi i w podeszłym wieku, jak również wrażliwych na tego typu dźwieki przestrzega się przed nadmiernym i głośnym odtwarzaniem płyty. Zażywającym leki psychotropowe i chorym psychicznie oraz ludziom o tzw. słabych nerwach odradzamy słuchanie płyty.
  • muzyki nie należy odtwarzać podczas prowadzenia samochodu i w czasie snu.

Dane techniczne

Model płyta CD

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl