Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Piękne Hurysy czy Soczyste Owoce. Krótkie impresje o seksualności i rozwoju osobistym w meandrach kultury Zachodu

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 35,00 zł 35.00
Cena w innych sklepach: 35,00 zł
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Tomik ten jest zbiorem felietonów pisanych na przestrzeni lat 2004-2011 dla dodatku "Weekend", "Nowego Dziennika" przez psychologa klinicznego zajmującego się psychologią zdrowia i seksuologią kliniczną, obecnie pracownika naukowego (w stopniu doktora nauk humanistycznych) Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu, o którego twórczości naczelny polonijnej gazety Jan Lotus powiada tak:

"Krzysztof Kolecki ma odwagę być nieortodoksyjny. Nie wierzy, że nauka - zwłaszcza psychologia - ma odpowiedzi na wszystkie pytania. Nie ufa naukowcom, którzy ograniczają się do empiryki: badań medycznych, testów psychologicznych, matematycznej i statystycznej analizy danych. Nie wierzy, że zjawiska naukowe - tym bardziej umysł ludzki - da się sprowadzić do funkcji biologicznych i procesów chemicznych. Drażni go arogancja ludzi, którzy na wszystko mają "naukową" odpowiedź. A gdy nie potrafią znaleźć odpowiedzi - wyśmiewają i wręcz wykluczają ze swego grona tych, którzy proponują niekonwencjonalną interpretację. Kolecki jest więc naukowcem New Age, zbuntowanym, niezależnym".

Książka jest zbiorem tematów z szerokiego spectrum zainteresowania autora z nauk humanistycznych i trochę też ze ścisłych. Można ją traktować jako popularyzującą wiedzę z zakresu psychologii głównie, choć ogromna większość tematów obraca się w sferze seksuologii społecznej, a wiele z nich zahacza o inne optyki akademickie, takie jak filozofia, antropologia czy socjologia kultury.

Więcej informacji na temat autora i jego książki w numerze 10/2014 NŚ.

Autor: Krzysztof Kolecki

Dane techniczne

Autor Krzysztof Kolecki
Data wydania 2014, Wrzesień
Numer wydania 1
ISBN 978-83-61304-69-2
Liczba stron 266
Wymiary 170 x 240 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Bestsellery
bestseller
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl