Skazani na śmierć. Inkaski ślad niedzickiej legendy

Dostępność: brak towaru
Cena: 35,00 zł 35.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

"Co było, minęło i nie powróci. Wiadomo, przeszłość swoim mrokiem okrywa wszystko co dobre i co złe. Ważnie i nieistotne. Osoby i wydarzenia. Miniony czas, to tajemniczy obszar w historii, gdyż nawet ta, dziejąca się na naszych oczach i zapisana na współczesnych nośnikach, obfituje w wiele nieścisłości i przekłamań. Bo wszystko zależy od jej interpretacji. A co dopiero, gdy rzecz dotyczy wcześniejszych wydarzeń i postaci, opisywanych tylko w podaniach ustnych, kronikach i pamiętnikach? I nawet jeśli wziąć pod uwagę, że i w każdym micie lub legendzie zawarta jest też ważna informacja, jak ją odróżnić od fikcji zrodzonej z pomyłek i przeinaczeń?  A jak dotąd nie dysponujemy wehikułem czasu. Czy można więc odtworzyć fakty, które miały miejsce w rzeczywistości, ale dawno temu? Okazuje się, że tak...
 
"Skazani na śmierć...", to bardzo osobisty opis niewiarygodnego śledztwa, przeprowadzonego przez autorów. Ona - jasnowidz, psychometra i medium spędzająca większość czasu w na pograniczu dwóch wymiarów, on - zawodowy dziennikarz i reporter twardo stąpający po ziemi. Dwa różne światy, które połączyła wspólna pasja  odkrywania tajemnic przeszłości. I dwa sposoby uzyskiwania informacji. Tradycyjny - dziennikarski polegający na przeczesywaniu archiwów, żmudnym czytaniu materiałów źródłowych, poszukiwaniu i przepytywaniu świadków i niekonwencjonalny - paranormalny, poprzez połączenie medium z polem informacyjnym tzw. Kroniką Akashy i zapisem energetycznym bohaterów tej historii. Poznajemy więc krok po kroku metodykę pracy obojga badaczy. Pracochłonne zbieranie materiałów archiwalnych przez reportera i wyczerpujące seansy medialne jego partnerki ze zmarłymi bohaterami opowiadającymi swoje historie. Poznajemy ich codzienne życie, osobiste przeżycia i targające nimi emocje. Jesteśmy też świadkami wstrząsających opisów odległych zbrodni. Razem z nimi odbywamy niesamowitą podróż w zapomnianą przeszłość w czasy, w których żyli, kochali i umierali.
 
Te swoiste retrospekcje uzupełniane są opisem wypraw autorów w miejsca związane z badaną historią oraz do archiwów, w których odnalezione zostały zachowane dokumenty potwierdzające informacje uzyskane z innego wymiaru.
 
Niewiarygodne? Tak, ale ten niecodzienny sojusz przysłowiowego "szkiełka i oka " z subtelnymi doznaniami i informacjami z innej rzeczywistości, odbieranymi przez medium, zaowocował, nie tylko potwierdzeniem prawdziwości legendy i osadzeniem jej w określonym miejscu i czasie, ale także pozwolił na chronologiczną rekonstrukcję autentycznych wydarzeń, które diametralnie zmieniły jej fabułę"

Autor: Grzegorz Szymański, Tamara Jermakowa-Szymańska

Dane techniczne

Autor Grzegorz Szymański, Tamara Jermakowa-Szymańska
Data wydania 2016, Luty
Numer wydania 1
ISBN 978-83-942246-1-5
Liczba stron 170
Wymiary 165 x 235 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl