Tajemne Nauki Jezusa Chrystusa Część 2. Droga do Nieśmiertelności

  • promocja
Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 42,00 zł 47,00 zł 42.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jakie tajemnice skrywają Ewangelie? Dlaczego ich prawdziwe znaczenie zostało ukryte pod niezrozumiały dla większości współczesnych ludzi symbolika i metaforyką? Jak pod tą zewnętrzną, fabularną warstwą odkryć przekaz - pojąć znaki, przesłanie, które ze sobą niosą? Czy każdy z nas może tego dokonać? Czy jesteśmy już na to gotowi?

Autor tej książki właśnie pomaga zrozumieć i odkryć na nowo istotę przekazu Jezusa. Sięga bardzo głęboko wstecz do naszej kultury i historii religii - nie tylko chrześcijańskiej, bo przecież chrześcijaństwo nie jest początkiem - to kontynuacja.

Jeśli przywrócimy sobie umiejętność czytania Ewangelii, rozpoznawania tropów, szyfrów, rozumienia znaków, odzyskamy zapomnianą wiedzę, dowiemy się prawdy o sobie i swoim przeznaczeniu. Zyskamy tak upragnioną przez nas; choć często źle pojmowaną nieśmiertelność.

Człowiek zajmując się tylko czynnościami związanymi z materialnym światem, osiąga czasem szczęście, ale jest ono krótkie i płytkie. Większość ludzi odczuwa smutek i niedolę, kiedy zrozumieją, że prawdziwej realizacji w życiu nie osiągną przez zaspokajanie bez końca swoich różnych zmysłowych pragnień. Taki tylko fizyczny przejaw istnienia przysłania prawdę o duchowym wymiarze, ale też życie w świecie materii może umożliwić nam poznanie tej Najwyższej Prawdy. O tym, jak ważne jest to poznanie, mówi Legion (5) w Ewangelii Tomasza:

Rzeki Jezus: <>.

Chrystus naucza, że nie cielesna powłoka, lecz mieszkająca w niej królewska istota jest najważniejsza. Kim jest ta królewska istota w tobie, czy ją czujesz? Czy wierzysz, że naprawdę istnieje? Ewangelia Tomasza w Logionie (50) tak mówi o naszym prawdziwym pochodzeniu:

Rzeki Jezus <>

Autor: Abo Polak

Dane techniczne

Autor Abo Polak
Data wydania 2012, Marzec
Numer wydania 1
ISBN 978-83-929031-2-3
Liczba stron 292
Wymiary 145 x 205 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl