Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Zapoznałem się z Polityką Prywatności i Regulaminem Newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości.
Produkt dnia
BODHI - Medytacyjna
BODHI - Medytacyjna
29,00 zł 22,00 zł
szt.
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
49,90 zł 35,00 zł
szt.
Cellfood Oxygen Gel (50 ml)
Cellfood Oxygen Gel (50 ml)
299,00 zł 190,00 zł
szt.
Buski żel siarczkowy chłodzący (200g)
Buski żel siarczkowy chłodzący (200g)
19,00 zł 14,00 zł
szt.
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
189,00 zł 149,00 zł
egz.
CELLFOOD MSM spray (30ml)
CELLFOOD MSM spray (30ml)
229,00 zł 170,00 zł
szt.
Żel siarczkowy - Serum Psorino  (100 g) - KROK 1
Żel siarczkowy - Serum Psorino (100 g) - KROK 1
35,00 zł 26,00 zł
szt.
PILONYX
PILONYX
25,00 zł 18,00 zł
egz.
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
189,00 zł 149,00 zł
egz.

Każdy ma swoją ścieżkę. Między duchem a materią

kazdy_ma_swoja_sciezke.jpg
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 39,00 zł 69,90 zł 39.00
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Każdy ma swoją ścieżkę to wybór felietonów publikowanych w Nieznanym Świecie przez jego założyciela i redaktora naczelnego Marka Rymuszko w stałej rubryce, pod tym właśnie hasłem. Są one wielowymiarowym zapisem otaczającego nas świata, postrzeganego uważnym okiem reportera, dla którego najważniejsza była wolność wewnętrzna i prawo każdego człowieka do dokonywania wyboru własnej drogi życiowej i duchowej.

Książką dostępna również w wersji elektronicznej

Marek Rymuszko to kronikarz Znanego i Nieznanego, który będąc wnikliwym i uważnym obserwatorem nie skupiał się tylko na odnotowywaniu faktów. Opisując odwieczne zmagania materii i ducha, dobra i zła, nauki i wiary zawsze poszukiwał faktów. Zadawał pytania, drążył tematy, konfrontował, dociekał. Często poruszając się na granicy widzialnego i niewidzialnego, nigdy jej nie przekraczał, bez faktologicznej pewności, że tak właśnie trzeba. Nigdy nie tabloidyzował treści, nie szukał tanich sensacji. Polemizując z dogmatami i bękartami Kartezjusza nie tylko skracał dystans między wiedzą a wyobrażeniami o Nieznanym i Niewytłumaczalnym, ale w pierwszej kolejności zawsze stawał w obronie tych wszystkich, którzy myślą, czują i widzą więcej.

Był człowiekiem niezwykle zwykłym, skromnym, niezabiegającym o sławę, idącym pod prąd, a zarazem głębokim myślicielem, tragarzem faktów na nieznanoświatowym gościńcu, erudytą o niezwykle wyrafinowanym, wręcz barokowym stylu pisania, odczuwającym wewnętrzną radość z tworzenia i dzielenia się tą twórczością z Czytelnikami, z którymi miał kontakt mentalny, jaki stwarza świadomość wspólnoty odczuć i myśli. Jako agnostyk uważał, że życie bez jakiejkolwiek wiary skazuje człowieka na wewnętrzną samotność, dlatego pomagał budować pomosty między własnym wnętrzem a otaczają- cym człowieka światem – Wszechświatem.

Mamy nadzieję, że zbiór ten dostarczy wszystkim Czytelnikom wielu wspomnień i wzruszeń, jak też refleksji i przemyśleń, a nowym pokoleniom pomoże choć trochę zrozumieć otaczający nas świat.

Pamiętajmy, aby przede wszystkim ufać sobie i podążać swoją własną ścieżką.

(Tomasz Durlak)


***

Książka została podzielona na trzy dekady (1990-1999, 2000-2009, 2010-2019), w dwóch pierwszych częściach zamieszczono po 36 felietonów, w trzeciej – ostatniej – 39.  Ważne teksty, do których odnosi się Autor, a które nie mogły z racji konwencji lub objętości – zostać w niej zawarte, postanowiliśmy udostępnić na naszych stronach internetowych.

Można je przeczytać skanując zamieszczone na marginesach kody (urządzenia mobilne) albo wpisując adres internetowy, który jest podany w przypisie pod daną treścią. Przygotowaliśmy również do odsłuchania ostatni wywiad radiowy, jakiego udzielił Marek Rymuszko (będzie można dotrzeć do niego w analogiczny sposób).

Dodatkowo teksty zostały podzielone na sześć kategorii tematycznych, których symbole umieściliśmy przy tytule każdego felietonu. Działy te to:

***

„Spiskową teorię rozwoju ludzkości łatwo wykpić, zwłaszcza, że jej propagatorzy często sami się o to proszą. Niedopuszczalną krótkowzrocznością byłoby jednak przeoczenie, że pewne fakty i wydarzenia świadczą o istnieniu, tu i teraz, sił oraz struktur, których celem jest totalna psychomanipulacja społeczeństwami, podporządkowująca rozwój cywilizacyjny różnorakim nieformalnym grupom interesów. Wystrzegając się tedy niebezpieczeństwa popadnięcia w obsesję, należy zachować czujność wówczas, gdy ktoś z uporem utrzymuje, że tego rodzaju obawy to zwykły bzdet, fantom i wytwór bujnej wyobraźni. Tak bowiem nie jest…”
(Wszędzie czai się zdrada – „NŚ” 04/2001)

***

„Nie ma prawdziwej duchowości bez empatii, tak jak nie jest możliwe współodczuwanie bez tolerancji dla innych.”
(Każdy z nas jest gdzieś obcy – „NŚ” 06/2003)

***

„Ludzie, którzy traktują zwierzęta w sposób okrutny, często mają rodziny i dzieci, chodzą do kościoła, uważają się za dobrych chrześcijan i porządnych obywateli. Skąd się wzięli wśród nas, od kogo czerpią wzorce zachowań, w obliczu których dłoń sama zaciska się w pięść?”
(Miara człowieczeństwa – „NŚ” 10/2006)

***

„Azyl, jaki sobie zbudowaliśmy, może zostać w jednej sekundzie zdemolowany przez nieoczekiwany dzwonek u drzwi, a bierność i obojętność, spolegliwość i złudny spokój są najgorszym z możliwych rozwiązań, gdy zło czai się u progu…”
(Swołocz – „NŚ” 06/2001)

***

„Kiedy czytamy i słuchamy o tym, co dzieje się w obrębie polskich elit politycznych i tak zwanego establishmentu gospodarczego, człowiek ma ochotę się wyrzygać…”
(Szambo – „NŚ” 07/2005)

***

„Władza – każda władza, czy to polityczna, czy religijna – jest zakochana w sobie ze wzajemnością i dogłębnie przekonana o własnej nieomylności. Nie mamy obowiązku podzielać tego punktu widzenia…”
(Zaraz powiem – „NŚ” 08/2019)

***

„Nie wolno poddawać się pesymizmowi, gdyż z takiego stanu ludzkiego ducha zawsze czerpią korzyści ci, którym czyjeś poczucie bezradności i przekonanie o braku perspektyw jest bardzo na rękę…”
(Na zakręcie – „NŚ” 01/2006)

 

Dane techniczne

Autor Marek Rymuszko
Tłumacz Wybór i opracowanie: Wojciech Chudziński&Tomasz Durlak
Data wydania 2021, Lipiec
Numer wydania 1
ISBN 9788393777303
Liczba stron 424
Wymiary 160 x 233 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl