Nieznany Świat 8/2021 (368)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE 8/2021

Między duchem a materią

Właśnie wchodzi na rynek czytelniczy wyjątkowa książka „Każdy ma swoją ścieżkę. Między duchem a materią”, stanowiąca wybór 111 felietonów Marka Rymuszko, publikowanych w „Nieznanym Świecie”, wydana nakładem naszego wydawnictwa. Pozycja uświadamia, jak wciąż wiele aktualności i głębi znaleźć można w przemyśleniach twórcy „NŚ” oraz jego wieloletniego redaktora naczelnego.

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Wędrówka dusz: echa przeszłości

Powracamy do zjawiska wspomnień z poprzednich wcieleń, stanowiącego nieustanny obiekt zainteresowania zarówno psychologów, jak i badaczy zjawisk z pogranicza. Największą zagadkę stanowią te występujące u dzieci. Przypadki kilkulatków, które opowiadały szczegóły z życia ludzi, jakich nie mieli prawa znać, były przez lata dokumentowane m.in. przez dr. Iana Stevensona czy dr. Erlendura Haraldssona. Dziś ich dzieło kontynuuje dr Jim Tucker z University of Virginia.

Kronika Akaszy

• Amerykański wywiadu publikuje raport o UFO • Sprawdzą, czy Kolumb był Polakiem • Nazca w Radżastanie • Dziewczynka z czaszką zięby w ustach.

Szamani od hipnozy i pentothalu

Działająca w ukryciu CIA zaliczała niekiedy wpadki, które było trudno ukryć przed opinią publiczną. Gdy w ramach badań nad kontrolą umysłu rozpoczęto eksperymenty z LSD – świeżo odkrytą substancją psychoaktywną, mogącą zmienić percepcję pacjenta i uczynić z niego osobę „sterowalną”, doszło do dziwnego zdarzenia, które szybko skojarzono z działalnością Amerykanów. Druga część artykułu Zakodowani zabójcy.

Wielki reset: nowy ład po pandemii?

Od lat w kręgach alternatywnych mówiono o zmianie porządku na Ziemi. Pandemia mogła być w tym procesie przysłowiową kropką nad „i”. Nie chodzi tu o mgliste predykcje, ale konkretny projekt polityczny – wdrożenie globalnego planu, który powstał w umysłach decydentów ze świata wielkiej polityki i biznesu.

Sny jako inna rzeczywistość

Czy wszystko może być nieprzebudzonym snem? W przypadku gorzowskiej pisarki Łucji Fice sny okazały się inspiracją do drugiego życiowego startu, także pod względem literackim. Z czasem okazało się, że ten nowy świat i doświadczenia są odbiciem scen już kiedyś widzianych… 

Zagadka śmierci Stefana Ossowieckiego

Uchodził za najlepszego jasnowidza II RP. Jako świetny psychometra współpracował z naukowcami oraz policją. Zawsze i wszędzie mile widziany, obracał się w kręgach elity towarzyskiej, wśród polityków, wojskowych, artystów. Przyjaźnił się i wykonywał eksperymenty w towarzystwie Józefa Piłsudskiego, który chciał go zatrudnić w wywiadzie. Mówi się też, że Ossowiecki przewidział swoją śmierć, której okoliczności po dziś dzień pozostają nieznane.

Światy najdziwniejsze

Wszechświat jest tak ogromny, że można w nim znaleźć dosłownie wszelkie wyobrażalne planety. Diamentowe światy, albo takie, gdzie padają skalne deszcze, to nie wątki z powieści science fiction, lecz współczesne ustalenia astronomów – specjalistów od tzw. egzoplanet. W niedalekiej przyszłości, dzięki nowym metodom detekcji, uda się odkryć jeszcze więcej egzotycznych globów.

Regresja do życia między wcieleniami

Wspomnienia z poprzedniego życia mają nie tylko wybrańcy. Wszyscy nimi dysponujemy, choć pozostają ukryte. Co jednak najważniejsze, mogą one w wymierny i odczuwalny sposób wpływać na zachowania, decyzje i wybory w teraźniejszym życiu – przekonuje Elisabeth Iwona Röpcke – terapeutka systemowej terapii rodzinnej.

Hydroterapia

Dzięki hydroterapii opracowanej przez ks. Kneippa, zwanego doktorem od wody, możemy we własnej łazience albo na świeżym powietrzu wykonywać zabiegi wzmacniające odporność, hartujące organizm i skutecznie wspomagające leczenie migren, reumatyzmu, bezsenności i dolegliwości bólowych.

PONADTO:

Igor Witkowski: Czy rozwój duszy zastąpi dotychczasową religijność? 
Niespokojny duch – pożegnanie Janusza Materne
Kapsuły czasu (cz. IV)
Dieter Broers: Nowy świat już istnieje 
Alfabet Jerzego Prokopiuka: Bóg Ojciec
Dotknięcie Nieznanego
Zbigniew Szczepanek – Kronikarz zamków i warowni
Galeria Portretów NŚ: Monika I. Rożek
Konwencja mentalna: Co wy wiecie o Resecie?
Widzę także niebo: Hakuna matata
Ojciec polskiej biorytmiki
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy od Czytelników
Święte jelenie
Filmoteka NŚ: Mute
Lektury NŚ: Tajemnice Dolnego Śląska. UFO i niewyjaśnione zjawiska, Wegański detoks, Medytacja – sposób na lepsze życie, Mała ilustrowana kronika polskich zjawisk paranormalnych, Doktor śmierć, Przewlekły kaszel.
Horoskop na sierpień 2021
Zodiak dekaniczny (cz. II)

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl