Książka o tabu na drodze do samopoznania

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 44,90 zł 44.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

„Książka o tabu…”, jedno z najbardziej znanych dzieł Alana Wattsa, obnaża iluzję postrzegania naszego JA jako odseparowanego ego, zamieszkującego „skórzany worek” ciała. Iluzja ta jest przyczyną niewłaściwego użycia technologii, mającego na celu agresywne i antagonistyczne ujarzmienie naturalnego środowiska człowieka, co prowadzi do jego zniszczenia. Autor uwspółcześnia i przybliża nam starożytną hinduską filozofię wedanty. Z rozmachem prezentuje metodę odwróconej psychologii, którą się ona posługuje, prowadząc nas do uświadomienia sobie, iż JA stanowi podstawę Wszechświata. Alan Watts, znany z błyskotliwego dowcipu oraz jasności rozumowania, opisuje naturę JA w formie zbioru instrukcji poprzedzających poznanie tajemnicy istnienia – instrukcji, które u progu dorosłości ojciec może przekazać synowi, a matka córce.

Od Autora:

Książka ta eksploruje nierozpoznane, ale niezwykle potężne tabu – naszą cichą konspirację przeciwko odkryciu tego, kim lub czym tak naprawdę jesteśmy. Mówiąc w skrócie, stawiam w niej tezę, iż powszechne pojmowanie siebie jako odrębnego ego ograniczonego powłoką cielesną jest halucynacją. Tak definiowane ego nie współgra z nauką Zachodu ani z eksperymentalną filozofią religii Wschodu, a w szczególności z wedantą – jednym z głównych nurtów filozofii indyjskiej. Halucynacja ta sprawia, że nadużywamy dostępnej nam technologii w celu ujarzmienia naszego środowiska naturalnego, doprowadzając do jego destrukcji.

Dlatego też pilnie potrzebujemy – zgodnej z faktami fizycznymi – reinterpretacji własnego istnienia, która pomoże nam przezwyciężyć uczucie wyobcowania z Wszech-świata. W tym właśnie celu sięgnąłem po nauki i przekazy zawarte w wedancie, prezentując je we współczesnym stylu zachodnim. Opracowanie to nie jest podręcznikiem czy wprowadzeniem do wedanty. Nazwałbym je raczej skrzyżowaniem zachodniej myśli naukowej ze wschodnią intuicją.

Szczególne podziękowania kieruję do mojej żony Mary Jane za jej wnikliwą edycję książki oraz komentarze. Jestem także wdzięczny fundacji Bollingen za wsparcie projektu, w ramach którego napisałem niniejszą książkę.

Polecamy również audiobooki

Dane techniczne

Autor Alan Watts
Tłumacz Elżbieta Szczudło
Data wydania 2020
Numer wydania 1
ISBN 9781909195998
Liczba stron 186
Wymiary 130 x 200 mm
Okładka miękka

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl