Nieznany Świat 3/2021 (363)

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE 3/2021

Medytacja z przewodnikiem duchowym
Nastał czas wyjątkowo trudny dla większości z nas. To okres prób, doświadczeń, niełatwych życiowych lekcji, nierzadko przypominający wędrówkę nad przepaścią. Ot, jak np. Orlą Percią w Tatrach. Trzeba doświadczenia i rozwagi, by ją bezpiecznie przejść... - pisze Anna Ostrzycka.

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Duchowość sztucznej inteligencji
Coraz doskonalsza sztuczna inteligencja wspomaga człowieka na wielu polach. Wraz z jej rozwojem rodzi się pytanie, co stanie się, gdy zyska ona samoświadomość? Czy myślące maszyny rozwiną autonomiczną duchowość, odmienną i doskonalszą od ludzkiej, a może wzbogacą pojęcie duszy o nowe, nieznane aspekty?

Kronika Akaszy
• Telefon z Proximy Centaury, • Nasi przodkowie zapadali w sen zimowy?, • Karahan Tepe - prawdziwa kolebka cywilizacji, • Kapitan Ameryka po chińsku, • Duch jak żywy, • Brązowy tłuszcz o wiele zdrowszy?

Od wielkiego marzenia do wielkiej niepewności
Czy skopiowanie ludzkiej świadomości i pamięci do nośnika o niebiologicznym charakterze, może być namiastką nieśmiertelności? Zintegrowanie umysłu i ciała z technologią, otwierającą przed Homo sapiens nowe możliwości, ale rodzi też liczne obawy, choćby o to, czy cyborgizacja nie wytworzy rasy superludzi.

Słowo o profesorze Wiercińskim
Wybitny antropolog, wnikliwy religioznawca, dociekliwy etnolog. Te słowa nie obejmują całości dorobku prof. Andrzeja Wiercińskiego - uczonego na miarę renesansu, który zgłębiał także zagadkę zjawisk z pogranicza, a jeśli wierzyć relacjom, także ich doświadczył.

Jestem mostem pomiędzy światami (cz. I)
- Prawdziwy szaman nigdy sam siebie nie nazwie szamanem. To wspólnota go wybiera, rozpoznaje i przyznaje mu ten tytuł. Wszyscy ci, którzy są zdolni do szamańskich podróży i potrafią się na taką peregrynację otworzyć, stają się "mostem pomiędzy dwoma światami" - mówi w wywiadzie Arvick Baghramian - psychoterapeutka i szamanka, autorka książki Magia szamanizmu...

Alan Watts - mistyk w dżinsach
Choć z wykształcenia filozof i teolog, sam nazywał siebie artystą duchowym. Uczeń mistrza zen D. T. Suzukiego, w krótkim czasie stał się najlepiej rozpoznawalnym przewodnikiem duchowym w barwnej epoce dzieci-kwiatów. Mimo iż odszedł w wieku 58 lat, pozostawił po sobie 25 książek i rozliczne nagrania audio, na których przekazuje swą orientalną mądrość głębokim, rezonującym głosem.

Transplantacje w sieci duchowych powikłań
Duchowe uwikłanie, podwójna jedność, utracona tożsamość - to podstawowe pojęcia obecne w dyskusji toczącej się wokół problemów związanych z transplantacjami. Czy biorca, wraz z nowym organem, otrzymuje część duszy dawcy, co wskazuje na istnienie świadomości komórkowej?

Tajemnicze chmury Wenus
We wrześniu 2020 r. wybuchła astrobiologiczna bomba. W atmosferze Wenus wykryto fosforowodór, czego genezy prawdopodobnie nie można szukać ani w procesach niebiologicznych, ani w pochodzeniu meteorytowo-kometarnym. Czy za jego obecność mogą być więc odpowiedzialne... żywe organizmy?

Nieznany Świat na końcu... świata
Arkady Radosław Fiedler - najstarszy syn znanego podróżnika Arkadego Fiedlera - jedzie do Meksyku. Podobnie jak jego słynny ojciec jest globtrotterem i pisarzem. Cel podróży to południowomeksykański stan Chiapas, okolice znanego m.in. z indiańskiej rewolty miasta San Cristobal de las Casas. Z podróżnikiem rozmawiał Roman Warszewski.

Trzech tenorów fizyki
Czy nauka i religia są wrogami, czy przyjaciółmi? Idąc tym tropem przedstawiamy sylwetki trzech fizyków: Petera Russela, Bernarda Haischa i Amita Goswamiego. Każdy z nich daje osobistą odpowiedź na pytanie, czy naukę da się pogodzić z wiarą w istnienie Boga.

Ukrywane technologie medyczne
Świat medycyny toczy nierówną, nieustanną walkę z chorobami dziesiątkującymi ludzkość. Przyglądając się pewnym rewolucyjnym odkryciom, także tym dokonanym dawno temu, można odnieść wrażenie, że nauka ma dwa oblicza - jedno przeznaczone dla zwykłych ludzi, drugie dla grup interesu, którym raczej nie zależy na stanie zdrowia społeczeństw.

U progu nowej ery
Czy grudniowa koniunkcja Saturna z Jowiszem w 2020 r. wyznaczyła początek osławionej Ery Wodnika? Oznaczałoby to, że świat, który znamy odchodzi do przeszłości, a przed nami otwiera się nowa epoka. Nawet jednak, jeśli nastąpi świt kolejnej ery, nadejdą inne czasy. Wskazują na to cykle planetarne odkryte przez Albumasara.

PONADTO:

Ziemia - system życia Drogi Mlecznej (cz. IV)
Widzę także niebo: Unikalny teatr absurdu - my
Kontakt nietelepatyczny - czyli listy do Redakcji
Widzę także niebo: Człekokształtna dusza
Dotknięcie Nieznanego
Przybywa przyjaciół w Krainie Światła
Konwencja mentalna: Pukając się w czoło...
Graviola - roślinny zabójca raka
COVID rozdaje karty, ale to my gramy!
Litoterapia: Kryształ górski
Galeria portretów NŚ: Leszek Matela
Filmoteka NŚ: Filmowa kostka Rubika
Lektury NŚ: UFO. Wojskowi, piloci i funkcjonariusze państwowi mówią o faktach, Demon w maszynie, Szamański post, Relaksacja.
Horoskop na marzec 2021 r.

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl