Nieznany Świat 10/2003

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
  • Militarne wykorzystanie zjawisk psi - wojsko i służby specjalne wielu państw prowadzą od wielu lat analizy i eksperymenty, których celem jest badanie możliwości wykorzystywania zdolności parapsychicznych na polu walki oraz pozyskiwania tą drogą potrzebnych informacji. Wszystkie te prace i przedsięwzięcia są utajnione, korelują zaś z nimi doniesienia na temat najnowszych badań nad mózgiem człowieka. M.in. naukowcom amerykańskim udało się ostatnio skonstruować wykrywacz kłamstw nowej generacji odczytujący fale mózgowe P300. Byłby to swego rodzaju prototyp czytnika ludzkich myśli.
  • Przeklęta noc Vinety - straszliwa fala sztormowa przelała się ponad miastem topiąc w swych nurtach wszystkie domy i zamieszkujących je ludzi. Tak brzmi przekazywana od wieków historia zagłady największego we wczesnym średniowieczu miasta na Bałtyku, słowiańskiej Vinety. Do dziś trwają spory, gdzie była ona zlokalizowana i dlaczego po tak potężnym grodzie nie pozostał nawet najmniejszy ślad. Wyjaśnieniem tej zagadki mogłoby być przesunięcie całego wydarzenia o kilka tysięcy lat wstecz – co wydaje się wielce prawdopodobne. W takim razie mielibyśmy do czynienia z przypadkiem nadbałtyckiej mini Atlantydy. Bardzo interesująca publikacja i towarzyszące jej liczne znaki zapytania.
  • Czy Rosjanie wylądowali na Księżycu? - po dziewięciu latach od wydrukowania w pierwszej publikacji na ten temat cała sprawa ożywa ponownie m.in. wskutek niewyjaśnienia do dziś okoliczności udzielenia przez generała Szatałowa prasie amerykańskiej – prawdziwego lub też sfalsyfikowanego, tego do końca nie wiemy – wywiadu, w którym miał on ujawnić ściśle utajniony fakt wylądowania w przeszłości radzieckiego kosmonauty na Księżycu i porzucenia go przez kolegów w związku z tym, że przeciążony lądownik nie mógł oderwać się od powierzchni Srebrnego Globu. Prawda to, czy fikcja? O sporach na ten temat, przede wszystkim zaś o losach sowieckiego projektu kosmicznego N-1/Ł-3 realizowanego w latach 1962-76.
  • Wylatowo 2000 - 2003: Wielka gra - wszystko, co od dawna dzieje się w okolicach podmogileńskiej wsi, kwalifikuje manifestujący się tam już czwarty rok z rzędu, a właściwie nieprzerwanie, fenomen do miana wydarzenia dekady. Amerykańska badaczka, Nancy Talbott po dwutygodniowym pobycie w Polsce i przeprowadzonych na miejscu badaniach uznała, że dwa wielkie tegoroczne piktogramy wylatowskie są na 90 procent prawdziwe, to znaczy nie wykonane ręką człowieka. Tymczasem już po zwinięciu bazy NAUTYLIUSA – 4 sierpnia na polu w Twierdzyniu odległym od Wylatowa o 10 km, odkryto po przystąpieniu do żniw nowy, jeden z najpiękniejszych polskich piktogramów. Kiedy powstał – nie wiadomo. Co kryje się za największą polską tajemnicą początku XXI wieku? Bardzo obszerny, ale i zarazem najważniejszy spośród dotychczasowych Raport .
PONADTO:
  • Magiczny przyrząd gismo i szturm sceptyków, czyli ciąg dalszy sporu o myślofotografie..
  • Nostradamus o Polakach w Iraku? – zakakujące odkrycie.
  • W Okruchach Wszechświata ostaniec w ogniu i pytania bez odpowiedzi - próba bardziej dogłębnej analizy zagadkowych wydarzeń w polskich Jerzmanowicach, do jakich doszło w styczniu 1993 r. .
  • W Poczcie healerów polskich m.in. o naprawianiu kręgosłupów i radach dla cukrzyków serwowanych przez kołobrzeskiego naturoterapeutę Grzegorza Lisa.
  • Wybrane ćwiczenia kundalini jogi na trzecią czakrę z licznymi zdjęciami ułatwiającymi ich praktyczne wykonanie.
  • Szmilichowski (kpiąco) o tym, że Ziemia jest płaska, jak również o stagnacji stanowiącej rezultat dogmatycznego sceptycyzmu, a Weres o zawiłościach współczesnego świata w zwierciadle Zodiaku.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl