Nieznany Świat 10/2006

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Jak rozbić bank w Monte Carlo, czyli o eksperymentach z prekognicją
Czy nauka jest w stanie podpowiedzieć, w jaki sposób obstawić pola na ruletce albo rzucić kośćmi, by udało się zgarnąć całą pulę? Fizyk Robert Brier i teoretyk hazardu Walter Tyminski przedstawili pierwsze wyniki badań nad zastosowaniem prekognicji w praktyce. Inni eksperymentatorzy wykazali doświadczalnie, że postrzeganie pozazmysłowe nie tylko istnieje, ale – podobnie jak czytania, pisania czy arytmetyki – można się go nauczyć!
Fragment fascynującej, niewydanej u nas książki Davida Loye'a Strzała przez chaos, w której autor skupia się na najnowszych odkryciach parapsychologii. W uzupełnieniu publikacja Andrzeja Szmilichowskiego, w której podaje on frapujące fakty na temat psychokinezy. Okazuje się, że pracownicy Pentagonu opracowali metodę przyspieszonej nauki zdalnego oddziaływania na różne obiekty, a uczyli się jej m.in. wyżsi oficerowie i sztabowcy strategicznych centrów dowodzenia.

Hrabia Saint Germain i eliksir wieczności
Twierdził, że jest nieśmiertelny. Utrzymywał, że osobiście poznał Kleopatrę, innym razem opowiadał o spotkaniu z królową Sabą. Miał trzykrotnie umrzeć, ale tylko po to, by wkrótce inkarnować się w innym ciele. Czy w swoich wędrówkach dotarł do Polski? O jednej z najbardziej tajemniczych postaci w dziejach świata i związanych z nią nowych faktach oraz hipotezach piszą Robert K. Leśniakiewicz i słowacki badacz oraz historyk Miloš Jesenský.

W poszukiwaniu własnej legendy
Dopóki nie opuści się bezpiecznego miejsca, nic się nie wydarzy, a największe wyzwanie intuicyjne to nie bać się tego, kim się jest. To przekroczenie kolejnych barier lęku przed stawaniem się prawdziwym sobą, to proces porzucania sztucznych masek przyklejonych nam przez innych –
mówi Tanna Jakubowicz-Mount, znana psychoterapeutka, przewodnicząca Polskiego Forum Transpersonalnego w bardzo ciekawym i inspirującym wywiadzie udzielonym naszemu pismu. Kiedy zaczynasz odkrywać swoje powołanie, swoją własną legendę, narasta poczucie, że to twoja droga i że na tej drodze nastąpi jakiś rodzaj wzbogacenia, spełnienia.

Mamy to!
Ta informacja zelektryzowała nie tylko kręgi naukowe, ale także całą scenę ufologiczną. I rzeczywiście chodzi tu o sensację. Naukowcom z Instytutu Glenna T. Seaborga oraz Wydziału Biologii Chemicznej i Nauk Atomowych w Państwowym Laboratorium Lawrence'a Livermora - we współpracy z badaczami Instytutu Badań Nuklearnych w Dubnej w Rosji udało się bowiem uzyskać w laboratorium nowy pierwiastek chemiczny: unupentium. Jak się przypuszcza, cała sprawa ma związek z tajnymi badaniami prowadzonymi w osławionej bazie wojskowej w Nevadzie, znanej pod nazwą Area 51 i – być może – napędem pojazdów Obcych. Publikacja Grażyny Fosar i Franza Bludorfa z pierwiastkiem 115 i kontrowersyjnym Bobem Lazarem (który twierdzi, że w Strefie 51 widział pozaziemskie pojazdy latające) w tle.

Magnesy w terapii
Badania i eksperymenty przeprowadzone w Laboratorium Nano Technology Group Research Development pozwalają na sformułowanie konkluzji, że healerzy, którzy twierdzą, iż magnesami można uzdrawiać, mają rację. Ludzkie ciało okazuje się podatne na działanie pól magnetycznych, a odkrycie, o jakim mowa w publikacji, może mieć istotny wpływ na rozwój terapii medycznych i nowych technik diagnostycznych. Artykuł Macieja Pike-Bieguńskiego.

PONADTO:

  • Morning glory – zagadka niezwykłej, zjawiskowej chmury, która pojawia się co jakiś czas, przeważnie na przełomie września i października, nad północną Australią w rejonie Zatoki Carpentaria
  • Na Antarktydzie odnalazłem las – mówi admirał Flavio Barbiero w drugiej części wywiadu udzielonego naszej włoskiej korespondentce Joannie Burakowskiej, ujawniając szczegóły swojej wyprawy sprzed lat, podczas której on i jego ekipa próbowali sprawdzić, co znajduje się pod czaszą lodową (publikacja w cyklu Odkrywanie Atlantydy)
  • Na granicy światów – niezwykły fotoreportaż Anny Ostrzyckiej i Marka Rymuszko z legendarnej katedry w Chartres we Francji, uważanej za jedno z najpotężniejszych miejsc mocy w Europie
  • Kosmos ukrywa białe dziury w Okruchach Wszechświata
  • Lekarz medycyny Janusz Andruszkiewicz z Gdańska, nazywany Doktorem Zdrowie w Poczcie healerów polskich
  • Skąd się biorą polityczni psychole? (analiza na wpół ezoteryczna)
  • Legenda światowej astrologii: hrabia Siergiej Alesiejewicz Wronski
  • Horoskop na październik.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl