Nieznany Świat 10/2008

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Wielka iluzja?
  Kim jesteśmy, po co się rodzimy i dokąd zmierzamy? Dlaczego naszej drodze przez czas i przestrzeń towarzyszą tak liczne cierpienia? Czy są one wyposażone w jakiś ukryty sens, czy może stanowią immanentną część matrixowej rzeczywistości, w jaką zostaliśmy nie z własnej woli i wyboru uwikłani? Na te odwieczne pytania ludzie od zawsze poszukują odpowiedzi. Czy kryje się ona znacznie bliżej, niż sądzimy i czy można uznać jedynie za przypadek, że zapowiedzi zrzucenia w przyszłości maski przez zło można odnaleźć nie tylko w zapisach świętych ksiąg, lecz również treściach licznych channelingów oraz przepowiedni nie zawiązanych z konkretną religią? O co tak naprawdę w tym wszystkim chodzi? Ciekawa, pobudzająca do wielu refleksji publikacja Kamila Ratynieckiego.

 • Zagadkowy świat lunatyków i księzycowi zabójcy
  Nauka nadal nie potrafi odpowiedzieć na pytania związane ze zjawiskiem somnambulizmu, jego przyczynami i mechanizmami. To bardzo niepokojące, biorąc pod uwagę, że na świecie coraz częściej odnotowuje się przypadki dokonywania w tym stanie zabójstw, których sprawcy niczego później nie pamiętają. Kilku z nich zostało uniewinnionych, inni odsiadują wyroki długoletniego więzienia, gdyż biegli na zadawane im przez sądy pytania dotyczące stanu świadomości (poczytalności) oskarżonych w momencie, gdy dopuścili się oni niewytłumaczalnych z logicznego punktu widzenia czynów, nie potrafili udzielić zadowalającej odpowiedzi. Jak długo jeszcze będziemy w tej sferze poruszali się po omacku i czy cały problem rzeczywiście, jak powszechnie się sądzi, ma związek z fazami Księżyca?

 • Teby, zachodni brzeg: nowa odsłona?
  Domy Miliona Lat i ich tajemnice, poddane wiwisekcji przez jednego z najciekawszych polskich reporterów-podróżników Romana Warszewskiego. Co przypuszczalnie przeoczyli archeolodzy przekopujący strefę Doliny Królów i co tak naprawdę wynika ze słynnego znaleziska Cartera? O czym świadczą miniatury z Deir el-Medina, czego zaś dowodzi tzw. ślad Hatszepsut? Co dzieje się nocami w piwnicach domów wioski Al-Gezira i skąd biorą się, mogą się brać, artefakty regularnie zasilające nielegalny rynek obrotu starożytnymi znaleziskami? Odkrywcza pod wieloma względami publikacja zaopatrzona w liczne zdjęcia.

 • Biologiczne manipulacje sprzed tysięcy lat
  Czy w przypadku odkrytych radiolubnych bakterii odpornych na mordercze promieniowania mamy do czynienia z efektami biologicznych manipulacji genetycznych sprzed tysięcy lat, pozostałością po atomowych wojnach bogów-astronautów czy raczej kosmicznym podrzutkiem, który trafił na Ziemię wraz z kometarnym pyłem? Robert Leśniakiewicz i Forum Niezwykłych Hipotez.

 • Bardzo dziwne ślady
  Nadal nie wiemy, kto przed tysiącami lat nauczył ludzi przeprowadzania skomplikowanych operacji, w tym zwłaszcza trepanacji czaszki. Gdzie szukać źródeł wiedzy i niezwykłych umiejętności szamanów zaginionych indiańskich cywilizacji, którzy nie tylko doskonale znali budowę mózgu, lecz potrafili również manipulować jego funkcjami? Czy ma to jakiś związek z pewnym amerykańskim żołnierzem, którego po zranieniu w głowę odesłano do cywila z kilkunastoma tkwiącymi w niej mikroskopijnymi metalowymi odłamkami, a kiedy powrócił do zdrowia, okazało się, że odbiera bezpośrednio, tj. bez radioodbiornika, kilka nadawanych na różnych częstotliwościach audycji?

PONADTO:

 • Epoka końca dziejów według Nostradamusa – nowe ustalenia najwybitniejszej polskiej egzegetki spuścizny wielkiego wizjonera, Ewy Seydlitz
 • Powrót Morning Glory
 • Anomal Kognition, czyli o powolnym otwieraniu się świata nauki na parapsychologię
 • Wikingowie w... Nowym Jorku
 • Dowód reinkarnacji (?) w ważnej relacji w Dotknięciu Nieznanego
 • O hipotetycznej plamie gorąca jako przyczynie zagłady legendarnej wyspy w Odkrywaniu Atlantydy i odkryciu włoskich badaczy w rejonie katastrofy tunguskiej w Okruchach Wszechświata
 • Niezwykłe (naprawdę niezwykłe!) Obrazy z duszą ezoterycznej malarki Adriany Mościchowskiej
 • W Poczcie healerów polskich znany niekonwencjonalny terapeuta z Podkarpacia Roman Masłyk
 • Gangsterzy w białych kitlach
 • Islam kontra chrześcijaństwo – fragment historii, czyli zapis wielkiej bitwy, jaka rozegrała się w 1531 roku z udziałem Ligi Świętej i floty osmańskiej na wodach Peloponezu, przesądzając o ówczesnych losach świata
 • Ezoteryczna podróż przez Indie
 • Osobisty wróg Pana Boga – o osobliwej książce profesora Richarda Dawkinsa, nazywanego Rotweilerem Darwina
 • Horoskop na październik

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl