Nieznany Świat 10/2022 (382)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 10/2022 (382)

Narodziny szamanki: Françoise Rambaud

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Spis treści:

Na rozdrożu
Przechodzimy bardzo trudny „test sprawności” – jako jednostki, społeczeństwo, kraj, cywilizacja. Znaleźliśmy się na rozdrożu. Do nas należy wybór, choć nie jest on łatwy. Wielu – z lęku przed „nieznanym” – nie chce wyjść z zaułka pozornego bezpieczeństwa i komfortu – pisze Redaktor Naczelna.

Koniec ropy = koniec ludzkości?
Czy rosnące ceny paliw kopalnych, śrubowane normy ekologiczne oraz wizja katastrofy przyrodniczej wymuszą na ludziach odejście od ropy, gazu i węgla w czasie krótszym niż jedno pokolenie? A może na technologicznym horyzoncie widać coś, co mogłoby napędzić silnik ludzkości na kolejne dziesięciolecia?

Kronika Akaszy
• Pentagon zbada anomalne obiekty • Dziurki na dnie morza • …i kosmiczny gość na dnie morza • Gaja w żałobie • Akumulator z piasku • Ptasi móżdżek • Sny zwierząt

Sny prorocze istnieją… i należy ich słuchać
Mogą być różne. Od tych, które ujawniają szczegóły bieżących spraw poczynając, przez zapowiedzi wydarzeń z kolejnego dnia, a na snach wieszczących coś, co wydarzy się za rok, za lat 10 lub na drugim końcu świata, kończąc. Jedno jest pewne: warto się w nie wsłuchiwać – pisze interpretatorka snów Kinga Kościak.

Tropiciel fenomenów i zagadek
W cyklu Filary 30-lecia Robert K. Leśniakiewicz – ikona polskiej ufologii i wieloletni współpracownik NŚ. W szczerej i konkretnej rozmowie podsumowuje on stan wiedzy na temat niezidentyfikowanych obiektów latających. Prawda o nich – jak mówi – leży gdzieś pośrodku, a za zjawiskiem tym mogą stać zarówno przybysze z Kosmosu, jak i innych linii czasowych.

Duchy i tajemnice ukryte pod ziemia
Czasy współczesne, południowo-wschodnia Polska. Nowi właściciele nabywają dom z dużą działką, która przez miejscowych uznawana jest za nawiedzoną i gdzie widuje się zjawy. Wkrótce domownicy, a nawet ich kot, zaczynają odczuwać dziwną energię tego miejsca. Na pomoc przybywa im medium i parapsycholog, Alicja Ziętek.

Garabandal – niedopowiedziane objawienie
Niewielka wioska w Kantabrii przez kilka lat była sceną niecodziennych wydarzeń. Cztery dziewczynki twierdziły, że objawia się im Matka Boża w towarzystwie św. Michała Archanioła. Najbardziej zapamiętanym elementem objawień jest bez wątpienia proroctwo o końcu papiestwa. Czy wiąże się ono z kryzysem, jakiego obecnie doświadcza Kościół Katolicki.

Narodziny szamanki
Pełne niezwykłych doznań (ale też niezrozumienia dla odmienności) dzieciństwo autorki książki Wejście w wibracje, utwierdziło ją w przeświadczeniu, że istnieje świat dostępny tylko dla nielicznych, który ma jednak konkretny wpływ na rzeczywistość. Po doświadczeniu śmierci klinicznej i odkryciu zaskakujących zdolności healerskich, Françoise Rambaud rozpoczęła długą drogę duchowego rozwoju.

Złe prognozy dla Słońca
Zdaniem heliofizyków rozpoczęty niedawno 25. cykl słoneczny miał przebiegać spokojnie i bez fajerwerków. Przewidywania te okazały się jednak błędne. Słońce weszło w niespokojny okres, być może najbardziej burzliwy w dotychczasowej historii badań. Jakie będzie to miało konsekwencje dla naszej planety oraz klimatu?

Astrologiczna psychologia strachu
Zodiakalna mandala pokazuje rozmaite zależności pomiędzy poszczególnymi znakami. Jedną z nich jest nieuświadomiony lęk przed cechami reprezentowanymi przez znak poprzedni – pisze dr Piotr Piotrowski.

Ponadto:
Bośniackie piramidy – rozmowa z Semirem Osmanagiciem
Konwencja mentalna: Emocje wymiatają
Dotknięcie Nieznanego: Światełko od psa, Młyn w ogniu, Jeleń ostrzegał
Widzę także niebo: Co potrafimy, czego chcemy
Święty Graal na Łotwie?
Igor Witkowski: Oficjalna pseudonauka
Śladami Micińskiego (cz. IV): Wtajemniczenie drogą rozwoju ducha
dr Danuta Adamska-Rutkowska: Zwiastuny upadku starego porządku (cz. IV)
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do Redakcji
Rośliny pomocne w pokonywaniu nałogów
Nukleotydy pomocne w walce z kolejnymi mutacjami SARS-CoV‑2
Tysiąc twarzy wody – rozmowa ze Zbigniewem Oszczędą
MedExpress: Motyle w… pigułce, Wykąpmy się w lesie, Dysleksja darem losu
Roman Warszewski: Na skrzyżowaniu prekolumbijskich autostrad
Lektury NŚ: Gnoza Junga, Duchy…, Zaświaty. Historie prawdziwe, Świętokrzyskie i podkarpackie miejsca mocy
Filmoteka NŚ: Wiwarium
Salon Poezji Ezoterycznej: Wybieram miłość
Horoskop na październik 2022

 

 

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl