Nieznany Świat 11/2003

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Istota cierpienia - nasza prawdziwa identyfikacja ukryta jest w głębi ludzkiej duszy, a konflikty i ból są przypuszczalnie nieodłącznie związane z rozwojem ducha, gdyż stanowią proces oczyszczający, który umożliwia podwyższenie poziomu samoświadomości. Czy tak jest rzeczywiście? Dlaczego, mimo wielu zniechęcających doświadczeń powinniśmy wierzyć w sens Dobra i nie hołdować czarnym, agresywnym scenariuszom i karierom? Blok trzech tekstów drążących sens życia i przemijania.
 • Hampton: zagadka podwodnych kul - latem 2002 r. fale przypływu wyrzuciły na angielski brzeg dziesiątki tysięcy idealnie okrągłych, zielonkawych kul wielkości tenisowych piłek. Natomiast po drugiej stronie Atlantyku, w amerykańskim stanie Południowa Karolina na wybrzeżu znaleziono dziwną srebrzystą kulę ważącą kilkaset kilogramów. Do dziś nie zdołano ustalić, czym są te tajemnicze twory, mimo że całą sprawę badali nie tylko naukowcy oraz policja, lecz również ... NASA.
 • U wrót Szambali - frapujący reportaż z mało znanej strefy Ałtaju, gdzie magia nieustannie przeplata się z rzeczywistością. Czy tubylcy, którzy zorganizowali kiedyś wyprawę do mitycznych Białowód, rzeczywiście spotkali po drodze emisariusza cudownej krainy? Czy istnieje gdzieś tajemniczy i posiadający niezwykłe właściwości kamień ochraniający świat opowieści, o którym żywo interesowały Mikołaja Roericha? Skąd wzięły się legendy o zamieszkujących w przeszłości tamtejsze jaskinie zagadkowych, człekokształtnych istotach oraz żyjących przed stu tysięcy laty karłach? Czy lud Czudów, nie chcąc zaakceptować panowania białego cara, naprawdę zstąpił pod ziemię, zasypując za sobą wejścia? Czy pod wszystkimi kontynentami ciągną się tysiące kilometrów podziemnych korytarzy? O tym wszystkim w wartkim, a jednocześnie wnikliwym i bogato ilustrowanym zdjęciami tekście Wojciecha Grzelaka.
 • Moc religijnych przeżyć w walce z chorobą - po dwóch miesiącach pacjent: 50-letni lekarz chirurg, u którego stwierdzono złośliwy nowotwór prostaty z przerzutami do układu kostnego, wrócił do pracy zawodowej. Nadal operuje, przyjmuje chorych, a badanie scyntygraficzne wykazało zniknięcie ognisk przerzutowych. Również wyniki innych badań kontrolnych okazały się w granicach normy. Jak to możliwe? Znana już czytelnikom krakowska psychoterapeutka Małgorzata Chodak, która w swojej pracy z pacjentami w krakowskiej klinice stosuje metody Simontonow i inne niekonwencjonalne terapie (za pomocą wizualizacji sama pokonała chorobę nowotworową) relacjonuje niezwykle ciekawe przypadki powrotu do zdrowia ludzi, których medycyna spisała na straty. Zwycięstwo nad chorobą zawdzięczają głębokiej wierze i wielkiej, ciągle nie poznanej do końca sile ducha.
 • Gra w wady dla dzieci i dorosłych - po pamiętnym, bardzo ważnym i odważnym artykule Pawła Winnera-Tomaszewskiego Byłem schizofrenikiem ( nr 5/2000 r.), po wydrukowaniu w sierpniu 2002 r. unikatowego bloku publikacji zagranicznych (m.in. w ślad za Washington Post) opatrzonych hasłem Z choroby psychicznej można wyzdrowieć (autorzy: psychiatrzy i ich pacjenci), po listach lekarzy-specjalistów i psychologów na ten temat zamieszczanych co jakiś czas w Kontakcie nietelepatycznym (ostatni w nr 4/2003 r.) drukujemy tekst pod wieloma względami bezprecedensowy. Jego autorką jest osoba mająca za sobą trzykrotne próby samobójstwa, którą – to istotne – mieliśmy okazję pośrednio poznać dzięki nadesłanym przez nią na przestrzeni minionych kilkunastu lat paru artykułom, jakie zresztą wykorzystaliśmy na łamach. Jej nazwisko z oczywistych powodów utajniamy, natomiast wnioski płynące z publikacji – z punktu widzenia reguł światłej i skutecznej terapii, jaka powinna towarzyszyć leczeniu pacjentów z powikłaniami psychicznymi (tak to umownie nazwijmy) – są zatrważające. Zachęcamy do dyskusji.
PONADTO:
 • Homer i pracywilizacja, czyli kolejna niespodzianka, której efektem jest analiza starożytnych źródeł.
 • Psychokineza i ruchome obrazy – ciąg dalszy Fotografii z wyobraźni.
 • W cyklu Zrozumieć piramidy dwie zaskakujące koncepcje: wielkich filtrów i przeoczonego dotychczas – w opinii jednego z autorów – dowodu paleokontaktu.
 • O zimnowojennym micie, żółwiach, które przeżyły wyprawę wokół Srebrnego Globu, a także o tym, dlaczego Kosmos nie stał się czerwony – czyli wywody trzech autorów, którzy, niezależnie od siebie, na postawione w nr 10 z br. pytanie Czy Rosjanie wylądowali na Księżycu? udzielają jednoznacznie negatywnej odpowiedzi.
 • Boska bomba grafitowa? – kontynuacja Okruchów Wszechświata i jeszcze jedna hipoteza na temat zagadkowej eksplozji na podjerzmanowickim ostańcu.
 • Szmilichowski o kosmicznym planie, który, jego zdaniem, w nieodległej przyszłości zaowocuje Wielkim Skokiem.
 • W Poczcie healerów polskich – Dziedzictwo dziadka i weiherowska terapeutka, radiestetka i jasnowidzka Anna Richert-Wiśniewska.
 • Medyczny zabobon – ostatni artykuł, jaki specjalnie dla Nieznanego Świata napisał nestor polskiej bioenergoterapii, Stefan Abramowski na krótko przed swoją nagłą śmiercią 5 listopada ub. r.
 • Chiński żuraw ląduje w Polsce – jak w naszym kraju zadomowił się styl qi gongu nazywany Lecącym Żurawiem i co mają do zawdzięczenia pacjenci mieszkającemu obecnie nad Wisłą mistrzowi Liu Zhongchunowi.
 • Archiwum X do poprawki.
Klęska zamiast victorii.

 • Dane techniczne

  Okładka miękka

  Opinie o produkcie (0)

  Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

  do góry
  Sklep jest w trybie podglądu
  Pokaż pełną wersję strony
  Sklep internetowy Shoper.pl