Nieznany Świat 11/2008

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

 • Wielki skandal
  To przypuszczalnie najpoważniejsza od kilkudziesięciu lat konfrontacja w bitwie o ludzkie zdrowie i prawo decydowania przez każdego człowieka o wyborze takich metod terapii, jakie uważa on dla siebie za korzystne. Unia Europejska przygotowuje rozwiązania prawne, w myśl których z końcem 2009 r. leczenie przy użyciu ziół, witamin i suplementów żywnościowych stałoby się nielegalne, a cała żywność byłaby napromieniowana. Obłędnym pomysłom unijnych urzędników realizujących zamysły wielkich koncernów farmaceutycznych wypowiadamy wojnę, przyłączając się do międzynarodowej inicjatywy w sprawie przeprowadzenia ogólnoeuropejskiego referendum na rzecz dostępu do naturalnych środków leczniczych.

 • Co widzą umierający?
  Doktor Karlis Osis z USA wraz z zespołem współpracowników badał przez wiele lat wizje ludzi znajdujących się na granicy życia. Materiały zbierano w klinikach i szpitalach m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz Indiach, analizując setki relacji pacjentów. Wnioski płynące z tych naukowych dociekań okazały się takie, iż wiele wskazuje na to, że po fizycznej śmierci ciała nadal istnieje jakaś forma życia. Ważny artykuł Andrzeja Szmilichowskiego w bloku publikacji poświęconym Największej Tajemnicy, w ramach którego przypominamy również przesłania płynące z Tybetańskiej Księgi Umarłych, a także wizje życia po śmierci i tamtego świata, wyłaniające się z relacji OBE, NDE oraz paranormalnych przekazów.

 • Tunel pod Uralem i kamienny tron
  Anonimowy rosyjski badacz, który udzielił wywiadu periodykowi Kalejdoskop NLO, twierdzi, że pod górami dzielącymi Europę od Azji rozpościera się gigantyczny system jaskiń połączonych ze sobą sekretnymi przejściami. To istny labirynt korytarzy oraz pieczar, gdzie mają znajdować się tajemne świątynie i inne konstrukcje. Czyim są dziełem – nie wiadomo, a co ciekawsze, speleolodzy sygnalizują, że w pewnych penetrowanych przez nich miejscach oraz strefach odczuwają jak gdyby coś starało się im przeszkodzić w dalszych poszukiwaniach, negatywnie oddziaływując na psychikę i doprowadzając do popełniania wręcz szkolnych błędów, czego efektem są nieszczęśliwe wypadki. Wspomniany badacz opisuje szczegółowo jedną z takich, trudnych do wytłumaczenia w kategoriach logiki, tragedii. Zdaniem rozmówcy Jegera Usaczewa, dzięki podziemnemu wielokilometrowemu systemowi jaskiń z północnego do południowego Uralu można przedostać się pod ziemią. Także o innych zagadkach związanych z tym rejonem.

 • Kali/Kala: Dzikus w nas
  Bardzo ciekawa i pod wieloma względami odkrywcza publikacja Moniki Adamczyk, dla której punktem wyjścia stały się wydane także w języku polskim trzy książki. O dławieniu spontanicznej i pierwotnej energii współczesnych kobiet oraz mężczyzn, a także konsekwencjach takiego modelu z ezoterycznymi i erotycznymi uwikłaniami w tle. Autorka stawia tezę, że Wszyscy dokładają starań, abyś nie dowiedział się o istnieniu swojego Dzikusa, byś żył w nieświadomości przekonany o własnej niemocy i pozostał skazany na stan egzystencjalnej bierności.

 • Czy zagraża nam Planeta X?
  Legenda o niej jest stara jak świat. Znano ją jako: Nemezis, Dark Star, Marduk, wreszcie Nibiru. Podobno gwiezdny przybysz zbliża się do Ziemi, a katastrofę kosmiczną, jaką zwiastuje, poprzedzają huragany, tsunami i klęski żywiołowe. Najgorsze ma jednak nastąpić w ciągu kilkunastu miesięcy po 21 grudnia 2012 r., co ponoć potwierdza również kalendarz Majów! Czy o nadciągającej zagładzie wiedzą rządy poszczególnych państw? Czy właśnie z tego powodu Watykan wybudował w Arizonie obserwatorium astronomiczne? I co ma z tym wszystkim wspólnego apokryficzna Biblia Kolbrin i tajemniczy Komitet Trzystu? Obszerna publikacja Przemysława Nowakowskiego dotyka gorącego tematu, dyskutowanego w czasopismach, książkach i na forach internetowych. Mit o Planecie X poznajemy głosami jego zwolenników i przeciwników. Z entuzjastycznymi wypowiedziami badaczy jaskrawo kontrastują sceptyczne wnioski astronomów. – Nic w tej fantastycznej opowieści nie jest jasne, a niektóre dane stoją w jaskrawej sprzeczności z wiedzą astronomiczną… – mówi jeden z nich.

PONADTO:

 • Świat Conana Cymmeryjczyka w Odkrywaniu Atlantydy
 • Spisek? – co naprawdę zdarzyło się, mogło się zdarzyć nad hiszpańskim Palomares 17 stycznia 1966 r.? Obszerny, wielowątkowy raport
 • W Poczcie healerów polskich jedna z najciekawszych polskich niekonwencjonalnych terapeutek Anna Olszewska z Białej Podlaskiej
 • Horoskop na listopad

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl