Nieznany Świat 11/2017

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE:

Chłodnym okiem
Na tle trwa­jącego strajku lekarzy rezydentów i kolejnej publicznej dyskusji o stanie polskiej służby zdrowia, Redaktor Naczelny zdaje relację ze spotka­nia założycielskiego Towarzystwa Lekarzy Medycyny Zintegrowanej, zastanawiając się, czy doczekamy czasów, w których lekarze naturaliści i terapeuci stosujący metody alternatywne zostaną zaakceptowani przez pełnoprawne środowisko medyczne?

Dostępne również wydanie elek­tron­iczne miesięcznika na e.nieznanyswiat.pl

MIĘDZY SPIRY­TYZMEM A OKULTYZMEM: CO PO TAMTEJ STRONIE?

Od zarania dziejów ludzie próbowali uchylić drzwi do zaświatów — pisze dr Mał­gorzata Stępień, przenosząc nas do krainy zjaw, mediów oraz nekromantów, którzy chcieli przeniknąć na drugą stronę przy pomocy wiedzy tajemnej. Czy dziś, w erze komputerów i zaawansowanych technologii, jesteśmy w stanie powiedzieć o duchach coś więcej niż oni?

Kronika Akaszy
czyli Newsy, a w nich m.in.: o zaskakujących wynikach badań nad dziejami Arki Przymierza, o Gliese 710, która za jakiś czas może stać się drugą gwiazdą w Układzie Słonecznym, o przewadze jogi nad kawą oraz najnowszych badaniach nad mózgami psów, które okazują się mieć niesamowitą pamięć do… twarzy.

WIZJE PRZEDŚMIERTNE: WYNIKI NAJNOWSZYCH BADAŃ
Umierający w swoich ostatnich chwilach zyskują często wgląd w zaświaty. Zaintrygowało to współczesnych psychologów i neurologów, którzy wzięli pod lupę zjawiska takie jak wizje z łoża śmierci, przegląd życia towarzyszący NDE oraz sny osób w terminalnym stadium chorób. Wyniki badań rzucają zupełnie nowe światło na to, co dzieje się ze świadomością, gdy umiera ciało.

CV stałego współpracownika
Przeszłość nabrała patyny, stała się aleją ciepłych cieni — pisze o swoich wspomnieniach z dzieciństwa Andrzej Szmilichowski, który 28 października kończy 80 lat! Z tej okazji najserdeczniejsze życzenia od Redakcji i Czytelników!

MERKABA — ENERGETYCZNY KOMPAS SAMOROZWOJU
Merkaba — wielowymiarowe pole energii łączące ciało, umysł i ducha, spopularyzowane w pracach Drunvalo Melchizedeka, ma korzenie w prastarej tradycji, w której przeplata się święta geometria, kabała i (nie tylko chrześcijańska) mistyka — pisze Marta Sobiecka, nazywająca filozofię Merkaby duchową pielgrzymką do Boskiego tronu.

Karma narodów: traumy po wojnach (dokończenie)
Punkty zapalne, urazy, stereotypy, nienawiść. Świat nieustannie wrze, a jedne pokolenia odpowiadają za przewinienia drugich. Z niefizycznej płaszczyzny bytu płyną jednak napomnienia: zmieńcie się, uspokójcie, wybaczcie. Czy wsłuchanie się w głos jasnowidzów i wizjonerów pomogłoby zmienić świat? — pyta w drugiej części swojego artykułu dr Małgorzata Stępień.

Dotknięcie Nieznanego
W numerze listopadowym poświęcamy tradycyjnie wiele miejsca zagadce życia po życiu. W obszerniejszym niż zazwyczaj Dotknięciu Nieznanego prezentujemy relacje na temat obcowania z zaświatami, które udowadniają jak cienka jest linia łącząca nasz i Tamten świat.

OBCY MAJĄ PLAN WOBEC LUDZKOŚCI
Dla wielu okaże się to bardzo niepokojąca publikacja. W ekskluzywnym wywiadzie dla NŚ dr David M. Jacobs, który od blisko pół wieku bada zjawisko UFO, a w szczególności przypadki uprowadzeń przez Obcych (tzw. abdukcje), ujawnia, że nie są oni wcale dobrymi braćmi z kosmosu, a ludzkość najprawdopodobniej bierze udział w super eksperymencie, który prowadzą istoty zdolne do kontrolowania czasoprzestrzeni i zupełnie nieliczące się z naszym losem.

Posłaniec bogów mniej tajemniczy
O zagadkach Merkurego — planety sprzeczności, której jedna strona skuta jest lodem, a druga roztapia się od słonecznego żaru, pisze Andrzej Miszczak.

GABRIELLE ORR, CZYLI DRZWI DO KRONIKI AKASZY
Fragment książki naszych przyjaciół — Andrzeja Marczewskiego, reżysera i twórcy teatralnego oraz jego żony Izabeli Ptak Marczewskiej - ezoteryczki i malarki. Jest to wywiad z Gabrielle Orr, która — jak mówi tytuł — pokazuje swoim uczniom, jak otwierać drzwi do Kroniki Akaszy — skarbnicy wszechwiedzy.

Ratowniczka zranionych dusz
Katarzyna Neelavathi Stankiewicz, mimo że wychowała się w katolickiej rodzinie, po wejściu do świątyni hinduistycznej poczuła się jak w domu. Podkreśla, że duchowy związek ze Wschodem to w jej przypadku echo dawnych inkarnacji. Przedstawiamy kolejny niezwykły portret w Poczcie healerów polskich.

Grzyby pożerające organizm
Czy rosyjska laborantka i włoski lekarz, którzy podzielili się z opinią publiczną swoimi obserwacjami o związku grzybów z rozwojem nowotworów, mają szanse na zrewolucjonizowanie onkologii? Z ich ustaleń wynika, że rak może mieć wiele wspólnego ze śluzowcami albo drożdżakami, które stanowią część flory bakteryjnej przewodu pokarmowego…

Niebezpieczny stres oksydacyjny
Oddychając uwalniamy reaktywne formy tlenu, które są niezwykle szkodliwe, będąc nie tylko katalizatorami procesu starzenia. Przyczyniają się także do rozwoju wielu przypadłości, z rakiem i chorobami serca włącznie — pisze Piotr Derentowicz, radząc jak walczyć z wolnymi rodnikami.

Stosowanie naturalnych suplementów diety to konieczność
Dyskusji nad suple­men­tacją ciąg dal­szy. Beata Peszko — magister farmacji twierdzi, że zażywanie naturalnych suplementów to konieczność, a witaminy i inne składniki nie tylko pomagają w regeneracji komórek, ale także wspomagają detoks organizmu.

Mądre sowy Pana
czyli Raport z bezdroży Andrzeja Szmilichowskiego, który zastanawia się, dlaczego wielkiej (nierzadko akademickiej) mądrości i erudycji towarzyszy czasem duchowa Sahara.

Węzły życia
Dr Piotr Piotrowski o znaczeniu w astrologii węzłów księżycowych, które wyznaczają kierunki dalszego rozwoju i ujawniają przeszkody stojące na drodze do ich realizacji.

PONADTO:

•Kontakt Nietelepatyczny (listy do redakcji)
•Konwencja mentalna
•Lektury NŚ + TOP 10
•Filmoteka NŚ
•Horoskop na listopadOpinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl