Nieznany Świat 1/1999

Dostępność: brak towaru
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

„Rok przedostatni"; „Znaki końca czasów?"; „Apokalipsa czy transformacja"
Pasjonujący publicystyczny trójgłos. Zwracamy m.in. uwagę, że koniec tysiąclecia, wbrew temu co sądzą niektórzy, nie nastąpi 31 grudnia 1999, lecz rok później. Ponadto w zasadzie od paru lat mamy go już za sobą, gdyż mnich Dionizy Mniejszy, obliczając datę narodzin Chrystusa pomylił się w rachunkach. W gruncie rzeczy więc milenijnym przełomem nie ma sensu nadmiernie się ekscytować, bo to chwila czysto umowna. Odrębną sprawą jest natomiast, co nas w nieodległej przyszłości czeka. Czy zmaterializują się w szczególności złowróżbne przepowiednie, czy też ich symbolika okazuje się nieco inna od tej, jaką im się powszechnie przypisuje? Przedstawiamy pesymistyczny i bardziej optymistyczny scenariusz przyszłych wydarzeń. Rekomendujemy zwłaszcza zaskakujący i szczególnie ciekawy poznawczo tekst naszych współpracowników z Niemiec, Grażyny Fosar i Franza Bludorfa Apokalipsa czy transformacja. Nie należy on - z góry uprzedzamy - do łatwych, natomiast zaprezentowana w nim hipoteza jest bardzo, ale to bardzo interesująca! Czy fale Schumanna pomogą ludziom i Ziemi? Tylko w Nieznanym Świecie.

Marcahuasi - kuźnia bogów?
Zewsząd otaczało mnie skalne szaleństwo. Czegoś takiego jeszcze nie widziałem. Dopiero tu zrozumiałem, co naprawdę oznacza słowo: fantastyczne... Zbocza wyglądały tak, jakby pod ich porowatą powierzchnią cały czas coś buzowało, kipiało, prężyło się do skoku i lada chwila miało żyć. Stałem twarzą w twarz z NIEZNANYM. Nasz drugi raport z wyprawy do zaginionego świata.

Wizje Jail
Rozpoczynamy druk niezmiernie interesującej, w naszej ocenie, książki (pamiętnika) wizjonerki-cudzoziemki, mieszkającej od ponad 40 lat w Polsce. Autorka, z zawodu lekarz weterynarii, pozostaje poza strukturami środowiska psychotronicznego, gdyż, jak mówi, razi ją jego komercjalizacja. Od lat ma niezwykłe widzenia prekognicyjne (fakty mówią same za siebie), odbywa podróże poza ciałem, a niekiedy słyszy również głosy, które przekazują jej ważne informacje, na ogół o charakterze symbolicznym. Jej podróże mentalne zapowiadają z reguły przyszłe zdarzenia. Wizje Jail będziemy drukowali w NŚ przez kilkanaście kolejnych numerów.

Operacja Lagarto
W redakcyjnych teczkach mamy frapujący dziennikarski plik materiałów na temat zaginionych miast w Ameryce Południowej. Ujawnione w nich fakty i odkrycia są w całym znaczeniu tego słowa sensacyjne. W publikacji Operacja Lagarto opowiadamy m.in. o poszukiwaniu legendarnych piramid z Pantiacolla w samym sercu Peru, francuskich ekspedycjach, które zaginęły bez śladu w tym rejonie, a także tajemniczych białych Indianinach dwumetrowego wzrostu mogących mieć związek z relacjonowanymi faktami i wydarzeniami. Wszystkie te zagadki tropi pewien Włoch, który miał zamiar skoczyć na spadochronie w sam środek peruwiańskiej dżungli.

Przybysze z Kosmosu - to my!
Zaskakująca hipoteza francuskiego paleontologa i geologa. Potwierdzając informacje o odkryciu (na podstawie zdjęć wykonanych przez amerykańskie sondy kosmiczne Voyager) gigantycznych pojazdów krążących wokół Saturna Gerard Demar wyraża przypuszczenie, że twórcami tych obiektów nie są przybysze z odległych systemów planetarnych, lecz z Ziemi, a owe kosmiczne mega-statki zamieszkiwane są przez praprzodków współczesnego człowieka, którzy w zamierzchłej przeszłości stworzyli rozwiniętą technicznie cywilizację.

PONADTO:

  • Jak zbudować zdrowy dom - radzi inżynier elektronik, radiesteta Ryszard Tomaszewski (warto przeczytać, nawet jeśli chwilowo nic nie budujemy)
  • Astronomiczne sensacje końca XX wieku (są mięsiste konkrety)
  • W Poczcie healerów polskich Dariusz Rozumek z Opola w rozmowie z Janem Płaskoniem i na pełnych ekspresji zdjęciach Romana Kwaśniewskiego
  • Nowa rubryka Lekarz naturalista radzi
  • Leki na prawdę, odwagę i męstwo
  • Weres o Polsce i polskości

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl