Nieznany Świat 1/2003

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Scenariusze przyszłości - co czeka świat za kilka, kilkanaście, kilkadziesiąt lat? Jak oceniać prognozy rozwoju wydarzeń na naszej planecie, których źródłem są różnorakie przesłania i channelingi, a zwłaszcza tak szczególne wskazania, jak szyfry Majów zakodowane w ich kalendarzu? Łatwiej pokusić się o tego rodzaju ocenę w kategoriach duchowych, niż faktologicznych, choć wydaje się (określenie wydaje się jest tu jak najbardziej na miejscu), że w przypadku Tzolkina - w wyniku benedyktyńskiej pracy deszyfrującej spuściznę jednego z najbardziej tajemniczych ludów na Ziemi - zaczynamy ocierać się o faktologię. W bloku przygotowanych przez nas tekstów prezentujemy dwa wątki ab ovo: bardzo ciekawą publikację Majowie: Nawigatorzy czasu napisaną specjalnie dla Nieznanego Świata przez samego Johanna Kössnera i Przesłanie Wielkiego (Białego Wieloryba), jakie upowszechnia Kiara Windrider, odbiorca przekazów ucieleśnionej istoty nazywanej Białym Wielorybem. Ten ostatni artykuł poprzedzamy wprowadzeniem dr. Kazimierza Borkowskiego, dzięki któremu łatwiej zrozumieć sens tego, o czym pisze autor głośnej książki Drzwi do wieczności.
 • Prawdziwy poszukiwacz zaginionej arki - Romanowi Warszewskiemu udało się namówić do udzielenia wywiadu legendarnego Gene Savoya, uważanego za najwybitniejszego poszukiwacza zaginionych miast w Ameryce Południowej, odkrywcy ostatniej stolicy Inków, Vilcabamby. 75-letni dziś eksplorator, znający wiele niedostępnych tajemnic, przeżył dziesiątki przygód i zdarzeń, w obliczu których bledną ekranowe wyczyny Indiany Jonesa. Na pytanie, czy istnieją jeszcze nieodkryte miasta odpowiada - Bardzo wiele. Eksploracja wschodnich stoków Andów tak naprawdę dopiero się zaczyna. Dziesiątki miast czekają na swych odkrywców, ale poszukiwania muszą być prowadzone mądrze i rozważnie.
 • Uratowani przez NOL-a - kolejni byli sowieccy kosmonauci ujawniają tajne jeszcze do niedawna informacje dotyczące dramatycznych okoliczności niektórych lotów, w jakich uczestniczyli. Co zdarzyło się 5 kwietnia 1975 r. po awarii Sojuza w przestrzeni kosmicznej, gdy przystąpiono do operacji lądowania pojazdu z załogą w górach Ałtaju?
 • Medycyna Indian Ameryki Północnej - okazuje się, że niektóre metody terapeutyczne stosowane od setek lat przez tubylców dopiero niedawno znalazły się w polu zainteresowania współczesnej medycyny. Tamtejsi szamani nie znali pierwiastków chemicznych, nie dysponowali też laboratoriami badawczymi, potrafili za to skutecznie leczyć. M.in. o indiańskiej aspirynie (tak, tak - to nie pomyłka), wykorzystywaniu sugestii i hipnozy, szarym błocie i trzydziestu nieznanych ziołach.
 • I nazwali syna aniołem miłości oraz Dziewczyna ze snu - od blisko dziesięciu już lat w Nieznanym Świecie ukazuje się Kącik samotnych serc i dusz. To dobra okazja, by w dwóch kolejnych numerach zaprezentować cztery pod wieloma względami niekonwencjonalne małżeństwa czytelników Nieznanego Świata, zawarte dzięki naszej rubryce. Ludzie, których przedstawiamy i którzy poznali się za pośrednictwem Kącika - na co pragniemy zwrócić szczególną uwagę - okazują się bardzo dalecy od przeciętności, my zaś mamy okazję przekonać się, jak wiele cennych wartości wnoszą oni w życie własne oraz otoczenia, mimo że ich losy niejednokrotnie okazywały się trudne, burzliwe i powikłane.
 • Horoskop na 2003 r. - kończy się rok Marsa, a niebawem zacznie panowanie Słońca - gwiazdy najpotężniejszych mocy, która reprezentuje żywotność i zdecydowanie, kieruje, rozwija i rozświetla, ale także spala to, co nierozważnie wystawione na jej działanie. W momencie inauguracji 2003 r. większość planet znajduje się w dolnej części Zodiaku, gdzie górują, niczym rozpostarte skrzydła: symbol ekspansji, optymizmu i idealizmu - Jowisz, z drugiej zaś strony planeta koncentracji, ograniczeń, powagi i pesymizmu - Saturn. Jednocześnie mamy do czynienia ze zdarzającą się raz na 32 lata koniunkcją w tym samym znaku Marsa i Wenus. Co z tego wszystkiego może wyniknąć?
PONADTO:
 • Tajemnice Bojnickiego zamku - Miloš Jesenský o ezoterycznej przeszłości pewnego szczególnego obiektu historycznego na Słowacji i jego mieszkańców.
 • Szmilichowski o pułapkach regresingu.
 • BUBLE 2002..
 • Piramidy z powietrza i z kamienia.
 • Co warto wiedzieć o Fundacji NAUTILUS.
 • W cyklu Okruchy Wszechświata katastrofa tunguska: 95 lat po.
 • UFO i sekty - (memorandum Małopolskiego Centrum Badań UFO i Zjawisk Anomalnych).
 • W Poczcie healerów polskich lekarz ze Świdnicy, dr Andrzej Janas i jego niekonwencjonalne terapie.
 • Będąc młodym lekarzem - nowa rubryka w piśmie i debiut na naszych łamach dr Aleksandra Chwastka.
 • Cios wibrującej ręki.
 • Dziki Mietek z Arizony o paradoksach naszego świata - i wiele więcej.

Dane techniczne

Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl