Nieznany Świat 1/2021 (361)

Dostępność: brak towaru
Cena: 8,90 zł 8.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W NUMERZE 1/2021

Empatia kontra bestia w człowieku
Wciąż na nowo budzi się w ludziach okrutna, egoistyczna bestia. Człowiek, niby cywilizowany, z chciwości, żądzy zysku, wyzwala w sobie najgorsze instynkty. Z jednej strony przybywa organizacji i osób prywatnych walczących o prawa zwierząt, a z drugiej działania te napotykają na ogrom wrogiej zajadłości.

Dostępne również wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Jak przyszłość naszej planety postrzegają naukowcy?
Gdyby zważyć, jaki tłum prognoz i scenariuszy wyprodukowali futuryści, brak choćby jednego celnego trafienia zdumiewa - pisał Stanisław Lem, zastanawiając się, dlaczego uczeni niezwykle rzadko trafnie przewidują, co nas czeka. Nie bacząc na te utyskiwania, oddajemy głos ludziom nauki, którzy snują refleksje na temat przyszłości świata. Wśród nich wielkie nazwiska: Greenfield, Norman, Anderson i Singer.

Czakram - serce Wawelu (cz. I)
Otwarcie dla zwiedzających podziemi, gdzie znajdują się ruiny kościoła św. Gereona, wywołało renesans zainteresowania czakramem wawelskim, którego lokalizację wiązano ze wspomnianą świątynią. Choć konserwatywne środowiska patrzą nań z niechęcią, turyści odwiedzający siedzibę królów Polski twierdzą, że czują jego oddziaływanie. Czy możliwe, że wzgórze nad Wisłą jest jednym z najsilniejszych ośrodków energetycznych Ziemi?

Kronika Akaszy
• Powrót Gwiazdy Betlejemskiej?, • Nowa teoria świadomości, • Kawałek Księżyca obok Marsa, • Koronawirus, mózg i psychika, • Czy Joe Biden naprawi błędy Trumpa?, • Kocur z Nazca.

Mój znajomy - czarownik (cz. I)
Magii nie da się dziś wyjaśnić zasadami fizyki czy chemii, ani matematycznymi prawidłami, a jednak istnieje i działa w praktyce. Nierzadko wiedza ta przechodzi w rodach czarowników z pokolenia na pokolenie - pisze Władysław Wolski - polski prawnik pracujący w odległej Gambii, któremu udało się przeprowadzić unikatowy wywiad z tamtejszym czarownikiem, Sheriffem.

Samaipata - wschodnia flanka
Fort zlokalizowano rzeczywiście dumnie i wysoko. Można go porównać do współczesnej nadgranicznej stacji nasłuchowej wyposażonej w zespół anten oraz radarów - pisze Roman Warszewski o stanowisku Samaipata, najdalej wysuniętej na wschód fortecy Inków.

Lech Emfazy Stefański - pionier polskiej psychotroniki
Wierzył, że zjawiska określane mianem parapsychicznych mogą pomóc ludziom nie tylko w rozwoju wewnętrznym, ale i poszerzaniu horyzontów poznawczych. Zmarły 10 lat temu Lech Emfazy Stefański zapisał się w historii nie tylko jako propagator psychotroniki uczący, jak otwierać trzecie oko. Jako twórca inicjacji słowiańskich starał się wnikać za pomocą intuicji oraz zdolności PSI w sferę wierzeń i obrzędów naszych przodków.

Przebiegunowanie: jest się czego bać?
Naukowcy coraz dokładniej przyglądają się zmianom ziemskiego pola magnetycznego, które - jak wynika z ich ustaleń - znacznie przyspieszyły w ciągu ostatnich dekad. Analizy wskazują m.in., że północny biegun geomagnetyczny kieruje się ku Syberii. Czy jest się czego obawiać?

Centuria IX - klucz do naszych czasów
Opatrzona tym numerem księga przepowiedni Nostradamusa ma szczególny charakter, zawierając nawiązania do wielu niedawnych wydarzeń - od pożaru katedry Notre-Dame i eksplozji w Bejrucie, po pandemię. Co mówi na temat dalszej przyszłości?

Co mówią kamienie?
Labradoryt to kamień Słońca i Księżyca, praktyk szamańskich oraz uziemienia. Przekazywana z pokolenia na pokolenie legenda eskimoska mówi, że jest on zaklętą zorzą polarną. Dla przedstawicieli tego ludu uchodzi za magiczny, czego symbolem jest iryzacja, czyli zmieniające się, uzależnione od kąta padania światła, tęczowe barwy na powierzchni.

Pod rządami Saturna
- czyli prognoza astrologiczna dr. Piotra Piotrowskiego na 2021 r. Najbliższe 12 miesięcy okaże się wyjątkowo trudnym czasem. Znajdziemy się bowiem pod wpływem najbardziej złowrogiej planety kojarzonej z ograniczeniami, smutkiem, melancholią i złym losem. Nie jest jednak wykluczone, że to początek pozytywnych zmian i nadejście nowego paradygmatu.

PONADTO:

Myśli na nowy rok
Wielka Medytacja NŚ - Budzenie wewnętrznej mocy
Widzę także niebo: Pacjentka
30-lecie NŚ w anegdocie (cz. II)
Kontakt nietelepatyczny - czyli listy do Redakcji
Konwencja mentalna: Nowy, wspaniały świat
Dotknięcie Nieznanego
Ziemia - system życia Drogi Mlecznej (cz. II)
Jak odzyskać zdrowie i nie dać się infekcji (cz. II)
Woda i jej niezwykła natura
Filmoteka NŚ: Ptak, który zwiastował trzęsienie ziemi
Lektury NŚ: Sny - czego możemy się z nich dowiedzieć, Antropozoficzna droga do świata duchowego
Wykaz godzin spalonych
Horoskop na 2021 r.
Magiczne dni w 2021 r. (cz. I)

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl