Nieznany Świat 1/2022

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 9,90 zł 9.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 01/2022 (373)

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Spis Treści:

Człowiek ekonomiczny
Jest jednym z warunków pozytywnej przyszłości. Poukładany wewnętrznie, a także harmonijny w działaniach zewnętrznych. Kieruje się połączoną aktywnością rozumu i intuicji. Nie miota się więc, a postępuje konsekwentnie, optymalnie wykorzystując swój potencjał. Aby go wyzwolić, jego dusza współbrzmi z ego – pisze o nowym modelu człowieka Anna Ostrzycka.

Nasze umysły mieszają się i wzajemnie przenikają
Pierwsza część rozmowy ze Stéphanem Allix. Ten francuski dziennikarz, podróżnik i korespondent wojenny, po osobistych zetknięciach z Nieznanym, postanowił zgłębić sfery, które we współczesnym społeczeństwie wciąż pozostają tabu. Badając zagadnienia kontaktu z Zaświatami, mediumizmu i postrzegania pozazmysłowego, doszedł do zaskakujących wniosków, opisanych w dwóch wydanych także w Polsce książkach: TEST oraz Gdy byłem kimś innym.

Kronika Akaszy
• Odeszli na drugą stronę • Arka Noego i podziemne struktury • Grzybki dobre na depresję • Poza mózg

Niewidzialni goście wigilijni
Okres, który rozpoczyna wigilijna wieczerza jest czasem świętowania przesilenia zimowego, celebrowanego m.in. przez dawnych Słowian. W okresie tym stykają się ze sobą dwa światy: materialny i nadprzyrodzony, a ci, którzy odeszli są obecni nie tylko w pamięci bliskich. O przypadkach ludzi, którzy w tym czasie otrzymali wyraźny znak od zmarłych pisze Ada Edelman.

Lucjan Znicz-Sawicki – pasjonat tajemniczych obiektów na niebie
Był jednym z najbardziej cenionych i dociekliwych polskich publicystów zajmujących się tajemnicą UFO. Spod jego ręki wyszło wiele książek, w których analizował także inne zjawiska wymykające się naukowemu poznaniu. Do końca wierzył, że dzięki rozumowi i racjonalnemu myśleniu uda się odpowiedzieć na trapiące ludzkość pytania. Postać zmarłego w 2004 r. Lucjana Znicza-Sawickiego przybliża Tadeusz Krajewski.

Co mówią Obcy? Przekazy z polskich bliskich spotkań III stopnia
Świadkowie spotkań z ufonautami nierzadko otrzymują od nich przekazy lub orędzia, często dotyczące zdarzeń, do jakich ma dojść na Ziemi. Kilka tego rodzaju przypadków miało miejsce w naszym kraju. Część badaczy UFO uznaje jednak, że informacje uzyskiwane tą drogą to nic innego jak manipulacja ludzkim umysłem.

Czy bogowie powrócą?
W dniach 25–26 września 2021 r. we Wrocławiu odbyła się konferencja Piramidy i Kosmos, na której gościł m.in. światowej sławy pisarz i popularyzator hipotezy o starożytnych astronautach, Erich von Däniken. W imieniu NŚ kilka rozmawiał z nim Damian Trela, pytając go m.in. o wygłoszoną kilka lat temu hipotezę o rychłym powrocie bogów…

Plantas maestras, czyli rośliny mistrzowskie. Najsilniejsza dwunastka. Od A do Z
Stanowią wyższą klasę grupy określanej w literaturze hiszpańskojęzycznej jako plantas medicinales. Chodzi o rośliny lecznicze charakteryzujące się silnymi właściwościami terapeutycznymi, występujące na obszarze Ameryki Łacińskiej. W Europie najbardziej znane z nich to Maca i Sangre de Drago. Pozostałych 10 roślin, wśród których znajdują się m.in. Zarzaparilla czy Achiote, nie zyskało aż takiej popularności, lecz zasługuje na uwagę. Wiedzę o nich zebrał i uporządkował Roman Warszewski.

Tropem optografii. Czy oko ofiary może uwiecznić przestępcę?
W połowie XIX w. pojawiło się sensacyjne, z dzisiejszej perspektywy natomiast ekscentryczne przekonanie, iż oko zmarłej osoby jest w stanie zarejestrować obraz jej ostatnich chwil. Przez dekady metodę tę próbowano wykorzystać w kryminalistyce, wierząc, iż dzięki niej uda się zrewolucjonizować pracę śledczych. Pojawiło się wiele sensacyjnych doniesień, lecz lata 70. ub. wieku przyniosły zmierzch optografii. Obecnie mówi się i pisze o niej rzadko, uznając za szarlatanerię. Czy słusznie wylądowała ona na śmietnisku nauki? Na to pytanie odpowiedzi szuka dr Małgorzata Stępień.

Słuchać, co nam w duszy gra
Pomaga ludziom wydobyć się ze stanu emocjonalnego przytłoczenia, przetransformować tą wibrację w stan spełnienia na czterech pionach życia: socjalnym, mentalnym, fizycznym oraz duchowym. Kiedy te sfery zaczynają ze sobą harmonijnie współgrać, niemoc zamienia się w uczucie lekkości, a blokady i uprzedzenia – w wewnętrzną wolność. Z medium i terapeutką Honoratą Silvią Puszczewicz rozmawia Dorota Czerwińska.

Pod panowaniem Jowisza
Śmierci ważnych osobistości oraz eskalacja konfliktów międzynarodowych (niekoniecznie zbrojnych) okażą się głównymi tematami nadchodzących miesięcy. Polska wkracza w wyjątkowo mroczny czas, a świat, by ocalić pokój, będzie musiał zdobyć się na awangardowe posunięcia – pisze w prognozie astrologicznej na 2022 r. dr Piotr Piotrowski. ⇒ czytaj artykuł

Ponadto:
Myśli na Nowy Rok
Czas ciebie nie dotyczy – pierwsza publikacja w ramach cyklu O naturze czasu
Igor Witkowski: Wszystko będzie kwestionowane ⇒ czytaj felieton
Wielka Medytacja NŚ 2021: Wdzięczność ⇒ czytaj artykuł
Widzę także niebo: Deprawator i Gomora
Dotknięcie Nieznanego: Pora na igły, Mój Nieznany Świat, Śmierci ptaka nie lekceważ, Świat astralny.
Galeria Portretów NŚ: Kama Scudder
Marek Niedźwiedzki: Pod chmurami Jupitera ⇒ czytaj artykuł
Hipersfera pozwala zaistnieć anomaliom (cz. III)
Konwencja mentalna: Błogosławieni ubodzy, czyli myszy i ludzie
Włodzimierz Borzęcki: Transformacja duszy (cz. I) ⇒ czytaj artykuł
Jędrzej Fijałkowski: Nasze kochane nukleotydy
Pożegnanie Ryszarda Tomaszewskiego
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy od Czytelników
Lektury NŚ: Dekalog wartości. Zanzibar, Potęga kodu boskiej miłości w aurze
Filmoteka NŚ: Possessor
Wykaz godzin spalonych w roku 2022
Agnieszka Rolka: Horoskop na cały rok

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl