Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Zapoznałem się z Polityką Prywatności i Regulaminem Newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości.
Produkt dnia
Caricol (20 saszetek po 20 g) - Mus z papai
Caricol (20 saszetek po 20 g) - Mus z papai
97,00 zł 80,00 zł
egz.
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
189,00 zł 130,00 zł
egz.
BODHI - Medytacyjna
BODHI - Medytacyjna
29,00 zł 22,00 zł
szt.
CELLFOOD MSM spray (30ml)
CELLFOOD MSM spray (30ml)
229,00 zł 160,00 zł
szt.
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
189,00 zł 120,00 zł
egz.
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
49,90 zł 36,00 zł
szt.
PILONYX
PILONYX
25,00 zł 18,00 zł
egz.
Szampon z czosnkiem hiszpańskim (200ml)
Szampon z czosnkiem hiszpańskim (200ml)
18,00 zł 11,00 zł
szt.
LAMA - Poranna energia
LAMA - Poranna energia
29,00 zł 22,00 zł
szt.

Nieznany Świat 12/2005

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Duch to prawdziwa rzeczywistość
  Mamy dwie skrajności, które stanowią autentyczne zagrożenie i są ślepymi uliczkami. Pierwsza to chaos, czyli taka ilość możliwości, że zaczynamy się między nimi miotać. Druga to stagnacja, tzn. utknięcie na stałe w obrębie jednej wątpliwości. Zdrowa, sensowna droga potrafi z jednej strony połączyć stabilność - coś dobrego w ortodoksji, z drugiej – dynamikę, coś pozytywnego w herezji. Uczynić syntezę z dwóch, wydawałoby się, przeciwstawnych właściwości. Dopiero wówczas, jako jednostki i całe społeczeństwo, odkryjemy właściwy sposób funkcjonowania. Kosmos istnieje i rozwija się tylko dlatego, że potrafi łączyć te dwie, wykluczające się cechy. Jerzy Prokopiuk, laureat tegorocznej Honorowej Nagrody Nieznanego Świata w wywiadzie udzielonym Wojciechowi Chudzińskiemu porusza wiele fascynujących tematów. Dowiadujemy się m.in., jak żyło się heretykowi w PRL-u, czy wędrówka przez labirynt herezji może być niebezpieczna, i o co nie należy pytać stonogi.
 • Wędrująca pamięć
  Coraz więcej osób po przeszczepie przyznaje się do tego, że w ich życiu emocjonalnym i duchowym nastąpiły istotne zmiany, przy czym badania zdają się wskazywać, że część tych zmian ma wyraźny związek z nieżyjącą już osobą, która była dawcą przeszczepionego organu. Fakty, jakie ustalono, są tak szokujące, że doszło do zorganizowania specjalnej konferencji z udziałem kardiologów, chirurgów, filozofów i psychoanalityków, w trakcie której dyskutowano nad powiązaniami między ciałem a mózgiem, materią i duchem. Jak to się dzieje, że organy wewnętrzne są w stanie pamiętać przeżycia swoich właścicieli i na jakiej zasadzie wspomnienia te zostają przeniesione do nowego ciała? Jaką rolę w tym procesie spełnia serce? Pasjonująca publikacja, z której tematyką ściśle korespondują także dwa inne teksty w numerze: Przeszczepione wspomnienia autorstwa naszego lekarza – naturalisty, dr. Janusza Kołodziejczyka (str. 54) oraz szkic w Filmotece na str. 59 o filmie 21 gramów.
 • Nieznany świat Henryka Sienkiewicza
  10 grudnia 2005 r. Polska i Europa obchodzi stulecie literackiej Nagrody Nobla jednego z największych polskich pisarzy. Nasz współpracownik Zbigniew Święch – pisarz, badacz historii i dokumentalista, odkrywca ze światowego The Explorers Club w Nowym Jorku, specjalnie dla Nieznanego Świata wyjawia niebywałe sekrety z życia autora Trylogii, a jego dedukcja stulecia zapewne zaskoczy miliony wielbicieli Mistrza Pióra, jak również – a może nawet przede wszystkim – dziesiątki tysięcy polonistów-humanistów. Ukazując w szerszym kontekście mentalność przełomu poprzednich wieków i czasów, w jakich żył Wielki Noblista, Święch pisze o epoce narodzin mediumizmu, o latach, gdy Polska i Europa biegały na seanse spirytystyczne, w których brali także udział inni nobliści tej miary co Maria Skłodowska-Curie i Albert Einstein, a nowinki z Zachodu uwodziły cała inteligencję, wprowadzając ją w tajniki zapomnianej filozofii Wschodu. Co kryje się za wierszem Lotos i co to wszystko ma wspólnego z kamieniem wawelskim?
 • Nie musimy umierać na raka
  Dwie bardzo ważne publikacje, z których wynika, że z nowotworami można stoczyć zwycięską walkę pod warunkiem sięgnięcia po właściwe metody terapii i nie lekceważenia tych spośród nich, które pozostają poza obrębem medycyny akademickiej. Wojciech Chudziński pisze m.in. o zastosowaniu w onkologii rewolucyjnej techniki obrazowania zwanej pozytywną emisyjną tomografią PET, dzięki której potrafimy wykryć nowotwór w każdym stadium choroby. Natomiast artykuł Janiny Sodolskiej-Urbańskiej jest już znacznie mniej optymistyczny w swojej wymowie w tym sensie, że pokazuje, w jaki sposób zmarnotrawiono plon badań kilku niezależnych badaczy zajmujących się rakiem. Uczyniono tak tylko z tego powodu, że swoich odkryć dokonywali oni na własną rękę i na przekór obowiązującym dogmatom. Szczególnie smutny wydaje się fakt, że wśród wspomnianych osób byli zarówno lekarze, jak i naukowcy, legitymujący się solidnym dorobkiem. Komu przeszkadzają tacy ludzie, jak dr. Stan Burzyński, Ryke Geerd Hamer czy Matthias Rath?
PONADTO:
 • Kolejna WIELKA DOROCZNA MEDYTACJA CZYTELNIKÓW NIEZNANEGO ŚWIATA anno 2005 – jej hasło wywoławcze Tolerancja i wprowadzenie.
 • Przeprowadzka misia Yogi? (Robert Leśniakiewicz nieco osłabia obawy związane z przewidywaną erupcją podziemnego wulkanu w USA i jej katastrofalnymi skutkami dla Ziemi).
 • Andrzej Szmilichowski pisze List otwarty do Czytelników naszego miesięcznika.
 • Senne kody w nietypowym tym razem Dotknięciu Nieznanego.
 • W Odkrywaniu Atlantydy spór między obrońcą i advocatusem diaboli, a w Okruchach Wszechświata o kosmicznych nanodiamentach i hipotetycznych meteorytach zbudowanych ze zwierciadlanej materii.
 • W Poczcie healerów polskichAndrzej i Alina Jaskulscy ze swoimi wspaniałymi masażami.
 • Bardzo ciekawy artykuł z dziedziny astrologii o wpływie Plutona w Znakach Zodiaku na pokolenia ludzi żyjących w latach 1914-2005.
 • Podwójny horoskop: na grudzień i styczeń, poprzedzający HOROSKOP na cały 2006 r., który znajdzie się w następnym numerze.

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl