Nieznany Świat 12/2022 (384)

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 11,90 zł 11.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 12/2022 (384)

Muzyczny szaman - Nagroda Honorowa NŚ dla Włodzimierza Paprodziada Dembowskiego

Dostępne wydanie elektroniczne! - e.nieznanyswiat.pl

Spis treści:

Muzyczny szaman czy śpiewający filozof?
Nagroda Honorowa Nieznanego Świata za 2022 rok (dyplom), wędruje w ręce Włodzimierza Dembowskiego, znanego pod scenicznym pseudonimem Paprodziad. To muzyk niekonwencjonalny, wyrazisty, o jasno zarysowanych poglądach, a pod wieloma względami unikatowe zjawisko artystyczne w polskim show biznesie.

Krzysztof Jackowski o przyszłości
– Moje wizje odnośnie Polski nie trącą optymizmem – mówi najsłynniejszy polski jasnowidz. – To, czego jesteśmy teraz świadkami, to zmowa światowa. Mamy depopulację rozpisaną na wiele lat. Ja o tym mówiłem już w maju 2021 r. Wspominałem o pandemii i kryzysie… A także o tym, że Polska utraci po części swą suwerenność – dodał w rozmowie z Damianem Trelą, który zapytał również Krzysztofa Jackowskiego o naturę przyszłości i to, czy jest ona z góry określona.

Kronika Akaszy
• Efekt Mandeli: czy wpadliśmy w pętlę czasową? • • Inwazja UFO na Ukrainie • Karta praw robotów • Drzewa przybierają na wadze • Jęki na pokładach samolotów

Szukaj pomocy we śnie
Sny mogą pomóc w rozwiązywaniu wielu problemów – od tych codziennych po bardziej złożone, związane np. z pracą twórczą czy odkryciami naukowymi. Trzeba jednak nauczyć się ich słuchać i otworzyć drzwi dla podświadomości. Jak sprawić, aby sen przyniósł odpowiedzi na nasze pytania? Istnieje na to kilka sposobów.

Fantomy Róży Świata
Radziecki pisarz i ezoteryk Daniił Andriejew wielokrotnie doznawał czegoś, co nazywał kosmicznym przebłyskiem. Wizje te stanowiły potem inspirację dla jego twórczości. Mimo iż fizycznie przebywał w sowieckim więzieniu, jego duch zdawał się odbywać transfizyczne podróże, dzięki którym mógł poznawać tajemnice innych wymiarów. Które z jego wizji okażą się profetyczne? – zastanawia się Wojciech Chudziński.

Uroczysko pełne mocy
Na początku lat 90. ub. w., grupa pasjonatów Puszczy Białowieskiej, w skład której wchodził m.in. autor artykułu, Piotr Bajko, przypadkowo natrafiła we wspomnianym kompleksie na Miejsce Mocy. Choć dziś stanowi ono atrakcję turystyczną, wciąż skrywa wiele tajemnic: od zagadkowej mogiłki, po ślady enigmatycznego kultu, którego wyznawcy zjawili się tam po II wojnie światowej. Pewne jest jedno: osoby sensytywne odczują moc tego miejsca na własnej skórze.

Siostry Bramy Słońca
Stworzona z niezwykłym kunsztem przez inkaskich inżynierów, uznawana jest przez wielu za łącznik pomiędzy światami. Brama Słońca z Puma Punku rozpala wyobraźnię zwolenników historii alternatywnej. Czy możliwe, że podobnych bram – zniszczonych przez konkwistadorów – było więcej? I jakie było ich przeznaczenie? – pyta Roman Warszewski.

Dżungla Babci Janiny
W cyklu Filary 30-lecia, inż. Janina Kamińska – nieco zapomniana dziś radiestetka, uzdrowicielka i zielarka – skarbnica wiedzy (niestety nieutrwalonej), która żyje we wspomnieniach tych, którzy mieli zaszczyt poznania jej osobiście. Jej sylwetkę przypomina Jędrzej Fijałkowski. 

Biblia i astrologia
Dziedzina ta od zarania dziejów związana była z religią, a odniesienia do astrologii znajdziemy zarówno w Starym jak i Nowym Testamencie, czego przykładem jest np. Gwiazda Betlejemska. Z czasem chrześcijaństwo zaczęło potępiać astrologię. Mimo to wielu ważnych ludzi Kościoła korzystało z jej porad, w tym nawet… papieże.

Ponadto:

Wielka Medytacja NŚ 2022: (S)pokój
Dotknięcie Nieznanego: Pechowe miasto
Konwencja mentalna: Czas
Widzę także Niebo: Mikołaj, ale czy święty?
Zamknięte linie czasowe i naruszanie paradoksów
dr Danuta Adamska-Rutkowska: Próżnia fizyczna, jej zasoby i możliwości ich wykorzystania… (cz. I)
Kontakt (nie)telepatyczny – czyli listy do Redakcji
Poczet Healerów Polskich: Anna Lankowska z Krakowa
Channelingi Bettiny Büx
MedExpress: Alzheimer pod lupą śledczych, Król wierzy w homeopatię, 1:0 dla pań
Filmoteka NŚ: Tesla
Lektury NŚ: Siedemdziesiąt Dwa Żywe Boskie Imiona Najwyższego, Zrozumieć konflikt w sobie, Podróż przez spaloną ziemię
Horoskop na grudzień 2022 i styczeń 2023
& inne tematy!

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl