Nieznany Świat 12/2023 (396)

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 14,90 zł 14.90
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Nieznany Świat 12/2023 (396)

Uzmysłowienie sobie własnej duchowej biedy to wstęp do bycia zwyciężonym przez Ducha. - William C. Barrett (1913-1992)

W numerze:

Nagroda Honorowa Nieznanego Świata im. Marka Rymuszko za 2023 rok
…wędruje do Zofii Weaver za działalność popularyzatorską i translatorską w sferze paranormalistyki, nie tylko polskiej. Laureatka – jako autorka – przybliżyła angielskojęzycznym Czytelnikom wielkie postaci polskich psychotroników. Jako członkini brytyjskiego Towarzystwa Badań Parapsychicznych (SPR) przez lata redagowała magazyn stowarzyszenia, współpracując z wybitnymi badaczami, np. z dr. Ianem Stevensonem. Ogłoszeniu nagrody towarzysz wywiad z laureatką pt. Zaszczepianie nowych pędów: – Istotne, moim zdaniem, jest nie tylko przesuwanie i przekraczanie granic poznania, ale też to, na co nas one otwierają – podsumowuje cel swojej pracy dr Weaver. 

Kronika Akaszy
* Czy fizyka potwierdzi, że żyjemy w symulacji?, * Muzyka (dosłownie) łączy ludzi, * Nie żyje Ireneusz Kania, * Orzeł czy reszka?, Yin i Yang – splątane, * Pogoda słoneczna otumania zwierzęta?

Nieznany święty Mikołaj
– św. Mikołaj z Myrny, święty Mikołaj, który przynosi prezenty 6 grudnia i ten z amerykańskich reklam – to zupełnie różne postaci. Nie brak takich badaczy, nawet z kręgu duchowieństwa, którzy podają w wątpliwość historyczność św. Mikołaja, mimo że w świecie chrześcijańskim zdobył on ogromną popularność. Kim był więc św. Mikołaj? Albo raczej – czy w ogóle istniał – pyta dr Joanna Bochaczek-Trąbska.

Historia matematyczna: przeszłość i teraźniejszość
– dziedzina ta, opierająca się na matematyce, stara się śledzić powtarzające się tendencje i procesy w dziejach państw czy organizacji. Co ciekawe, także dla ważnymi dla Polski wydarzeniami historycznymi można zauważyć pewne zależności matematyczne. Jak pisze Maciej Wojewódka w pierwszej części swojego cyklu, początek serii bardziej dramatycznych wydarzeń może nastąpić ok. 2025 r., a obecne czasy możemy uznać za koniec złotego okresu dla naszej cywilizacji.

Burzliwe Feng Shui w Roku Wesołego Smoka
– zgodnie z kalendarzem chińskim, w 2024 r. wkroczymy w okres dziewiąty, w którym nikomu nie uda się uniknąć własnego przeznaczenia – mówi jedna z prognoz Krzysztofa Kazmierowicza, jednego z najwybitniejszych praktyków Feng shui w Europie. Jego zdaniem dla Polski i świata nadchodzą znaczące zmiany, które nie powinny zaś jednak przerażać.

Nowy Człowiek. Nowe Ja
– rozwój świadomości to nieustanny proces, którego nie da się powstrzymać, ponieważ wpisany jest w odwieczny cykl przemian i transformacji. Mechanizm ten działa jak wielki zegar, w którym każdy tryb w końcu powróci do pierwotnego położenia, bogatszy o kolejny obrót – pisze Paweł Byczuk.

Planeta X czy Y: zagadka Ziemi z Pasa Kuipera
– pod koniec sierpnia br. japońscy astronomowie poinformowali, że na obrzeżach Układu Słonecznego leży niewykryta dotąd planeta o macie zbliżonej do masy Ziemi. Hipoteza ta brzmi znajomo. Od lat mówi się przecież o istnieniu tzw. Dziewiątej Planety (wcześniej znanej jako Planeta X). Rzecz w tym, że Planeta z Pasa Kuipera to jakby osobny twór. Czy więc na krańcach Układu Słonecznego czeka naukowców co najmniej podwójne zaskoczenie? – pyta Marcin Gibas

Służba zdrowia zrobiła dla mnie wyjątek
– Paweł Połonecki to jeden z nestorów polskiej bioenergoterapii, długoletni przyjaciel NŚ, społecznik filantrop, ale też człowiek o jasno sprecyzowanych poglądach na healerstwo oraz jego problematyczną koegzystencję z konwencjonalną medycyną. – Służba zdrowia wiedziała, że ludzie mnie potrzebują. Wspólnie z lekarzami (…) pomocy udzielałem nawet urzędnikom z Ministerstwa Zdrowia – wyznaje w wywiadzie terapeuta, opowiadając nieco też o kulisach zawodu, najciekawszych przypadkach i wizytach… celebrytów.

Ponadto:
– Złote miasto i świadomość serca – czyli nowy Ja: Wielka Medytacja NŚ ’23
– Igor Witkowski: Punkt zwrotny zbliża się wielkimi krokami 
– Dotknięcie Nieznanego
– Anna Głowacz: Odnajdź w sobie wewnętrzną Moc!
– MedExpress: * A co jeśli nas ominie…?, * Kawa dobra na wszystko?, * Gdy robot zagląda ci w oko?
– Uduchowiona kreska – cz. II rozmowy z Witoldem Vargasem
– Mirosław Grudzień: Dawne zioła – współczesne zastosowanie
– Ewa Ślęzak: Kamienie w kieszeni
– Maria Rojek: Ewangeliczne przesłanie Małego Jana (cz. I)
– Konwencja mentalna: Ciemnota i ciemność
– Kontakt (nie)telepatyczny
– Filmoteka: Szyfr Boga
– Lektury NŚ
– Piotr Piotrowski: Na wszystko jest właściwy czas
– Horoskop na grudzień ’23

Opinie o produkcie (0)

Wyświetlane są wszystkie opinie (pozytywne i negatywne). Nie weryfikujemy, czy pochodzą one od klientów, którzy kupili dany produkt.

Inni klienci kupili również
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl