Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.
Zapoznałem się z Polityką Prywatności i Regulaminem Newslettera i wyrażam zgodę na otrzymywanie wiadomości.
Produkt dnia
BODHI - Medytacyjna
BODHI - Medytacyjna
29,00 zł 22,00 zł
szt.
Szampon uzdrowiskowy mineralny z biosiarką (200g)
Szampon uzdrowiskowy mineralny z biosiarką (200g)
18,00 zł 12,00 zł
szt.
CELLFOOD MSM spray (30ml)
CELLFOOD MSM spray (30ml)
229,00 zł 170,00 zł
szt.
Żel siarczkowy - Serum Psorino (100 g) - KROK 1
Żel siarczkowy - Serum Psorino (100 g) - KROK 1
35,00 zł 26,00 zł
szt.
Buski żel siarczkowy chłodzący (200g)
Buski żel siarczkowy chłodzący (200g)
19,00 zł 14,00 zł
szt.
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
CELLFOOD DIET SWITCH krople (118 ml)
189,00 zł 149,00 zł
egz.
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
CELLFOOD WITAMINA C+ (spray) (118 ml)
189,00 zł 149,00 zł
egz.
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
Narum Witamina D3 + Biominerały 300 mg (30 kapsułek)
49,90 zł 35,00 zł
szt.
Cellfood Oxygen Gel (50 ml)
Cellfood Oxygen Gel (50 ml)
299,00 zł 190,00 zł
szt.
PILONYX
PILONYX
25,00 zł 18,00 zł
egz.

Nieznany Świat 2/2004

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

W numerze:
 • Zagadkowy świat channelingów - po kilku latach, jakie minęły od opublikowania na naszych łamach bloku tekstów opatrzonych hasłem Kłopoty z channelingami wracamy do problemu medialnych przekazów. Okazją ku temu jest wydana niedawno w języku polskim głośna książka napisana przez Sanayę Roman i Duane'a Packera Channeling. Jak nawiązać kontakt z przewodnikiem duchowym albo wyższym ja. Jej edytor, Dariusz Dürschlag określa channelingi mianem przyjaznej pomocy przekonując, że przewodnicy, z których pomocy korzystamy, nie wyręczają ludzi w podejmowaniu decyzji i nie pozbawiają ich samodzielności oraz odpowiedzialności, o czym świadczy m.in. fakt, że pewne pytania pozostawiają bez odpowiedzi. Natomiast Andrzej Szmilichowski w sprawie channelingów radzi: Tak, ale ostrożnie. Odrębną sprawą jest, czy obaj autorzy aby na pewno mówią o tym samym, gdyż podany przez autora stałej rubryki Widzę także niebo niepokojący przykład losów amerykańskiego pisarza Joego Fishera, nie spełnia wszystkich kryteriów autentycznego channelingu w pełnym znaczeniu tego słowa. Jak jednak zatem rozstrzygnąć kluczową dla oceny całego zagadnienia kwestię wiarygodności źródła? Niewątpliwie jest o czym dyskutować.
 • Ludzkie dusze to kwiaty - rozmowa z australijskim lekarzem onkologiem, a jednocześnie joginem, autorem głośnej książki Cud życia cud umierania, dr. Rogerem Coole. Opowiada on m.in. o swojej duchowej przemianie oraz przyczynach, które sprawiły, że w zetknięciu z cierpieniem chorych za najważniejsze uznał wejrzenie w głąb człowieka, nie zaś poświęcenie się efektownej naukowej i medycznej karierze. Od tego momentu dr. Coole postrzega swoją pracę jako misję miłości.
 • Katastrofa Columbii: rok po - jest już niemal pewne, że przyczyną jednej z największych tragedii w eksploracji Kosmosu przez człowieka był niewielki odłamek pianki izolującej, który 82 sekundy po starcie oderwał się od promu, uderzając w skrzydło wahadłowca, co spowodowało jego uszkodzenie i w konsekwencji po 16 dniach śmierć załogi. Nie wszystko nadal wydaje się do końca jasne, a autorzy tekstów, jakie prezentujemy w naszym bloku, wysuwają odmienne hipotezy. Czy mogło być np. tak, że Columbia zderzyła się z bryłą lodową, albo weszła w kontakt z zagadkowym obiektem elektromagnetycznym? Poza tym, czym tak naprawdę podczas zakończonej fatalnie misji zajmowali się jej członkowie? Bardzo znamienne dane na ten temat ujawnił m.in. niemiecki tygodnik raum & zeit piórem Grażyny Fosar i Franza Bludorfa. Ze swej strony polski publicysta, Piotr Skórzyński zwraca uwagę na fakt, że poza sferą badań wojskowych, płynące dla rozwoju nauki i techniki korzyści z lotów kosmicznych są problematyczne, a tajność, która z reguły towarzyszy tego rodzaju przedsięwzięciom, nieuchronnie sprzyja wypadkom. Bardzo ciekawe fakty i równie interesująca dyskusja na ich kanwie.
 • Głos Pana, Solaris czy czarny helikopter? - czy na polach, gdzie pojawiają się zbożowe piktogramy, następuje materializacja myśli? Czy kule plazmy, za pomocą których jak wiele na to wskazuje wytłaczane są agrosymbole, czasem szwankują (okazuje się że tak)? Ważny intelektualnie tekst profesora Andrzeja Brodziaka.
 • Nieznany świat depresji - jeszcze jeden świat wśród publikacyjnych haseł wywoławczych lutowego numeru , tym razem wyjątkowo mroczny i destrukcyjny w bardzo odważnym artykule, mającym charakter osobistej, szczerej do bólu spowiedzi dziennikarza i pisarza Artura Marino. Autor głośnej książki Rasputin nie znany. Podróż przez ezoteryczną Rosję opowiada o swoich ponad dwuletnich zmaganiach z depresją, w których ostatecznie odniósł zwycięstwo m.in. dzięki zastosowaniu metod niekonwencjonalnych, przede wszystkim zaś dzięki sile ducha. To relacja do głębi poruszająca i w każdym szczególe prawdziwa. Przy okazji także o możliwościach nowej terapii antydepresyjnej, jaką stworzyło tzw. odkrycie ONARO, o którym po raz pierwszy pisaliśmy w ostatnim numerze z ub.r.
PONADTO:
 • Z okazji 17 lutego, który we Włoszcej ogłoszono Świętem Kota, nasza korespondentka Joanna Burakowska zwierza się, dlaczego kocha koty, przytaczając mnóstwo pysznych obserwacji i epizodów (także ezoterycznych) z praktyki długoletniego obcowania z nimi.
 • W cyklu Zrozumieć piramidy o promieniowaniach kosmicznych i ziemskich, a także leczących właściwościach piramid w rozmowie z docentem Milanem Valentovičem, autorem książki Promienisty pojedynek..
 • Wymiary pozaludzkie
 • W Okruchach Wszechświata: o Wielkim Pasie Planetoid, który, jak twierdzi Roman Rzepka, w rzeczywistości chroni Ziemię (sic!), a nie jak powszechnie przyjmuje się, stanowi dla niej zagrożenie.
 • W Poczcie healerów polskich terapeutka z Wybrzeża i Sztokholmu Aldona Stenberg ze swoimi kamieniami oraz Kryształową Górą.
 • Mandala (u)śmiechu, czyli nasza nowa rubryka będąca próbą śmiechoterapii.
 • W Dogrywkach: święta walka o dusze według Bruno Gröninga, tropem Vinety i między guru a fakirem.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl