Newsletter
Podaj swój e-mail, jeżeli interesują Cię informacje o nowościach i promocjach.

Nieznany Świat 2/2005

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 48 godzin
Cena: 6,95 zł 6.95
ilość egz.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0

Opis

W numerze:
 • Czy życie jest światłem? - pierwsza część frapującej publikacji drążącej problem poszukiwania elektrodynamicznych wzorców życia. W jaki sposób dr Saxton Burr z Uniwersytetu w Yale po trzydziestu latach eksperymentów odkrył Pole L? Z jakiego powodu zaatakowano rosyjskiego histologa Aleksandra Gurwicza? O doświadczeniach Andrew Crosse'a, których rezultaty potwierdził później wybitny fizyk Michael Faraday, a z których wynikało, że angielskiemu badaczowi udało się z materii nieożywionej stworzyć życie i wiele więcej. Także o przyczynach odprawienia egzorcyzmów przez miejscowego pastora w pobliżu wiejskiej posiadłości Crosse'a . Czy Anglik rzeczywiście stał się świadkiem powstawania życia, czy też obserwował zupełnie inne zjawisko: ujawnianie się, szablonu formy biologicznej?
 • Jaskinia krwawego boga - obchodzenie przypadającego na przełom stycznia i lutego hinduskiego święta Thaipusam zostało w Indiach zakazane ze względu na brutalność towarzyszących mu praktyk. W innych krajach odbywa się jednak bez przeszkód. Joanna Lamparska obserwowała jego przebieg w stolicy Malezji, Kuala Lumpur wspólnie z dwoma milionami pielgrzymów. Uczestnicy ceremoniału przebijają swoje ciała hakami, prętami i drutami. Niektórzy z nich mdleją, inni zatracają się w szalonym tańcu. Widzowie traktują ich jak świętych. Uprzedzamy, że reportażowi towarzyszą mocne zdjęcia.
 • Czy w 1908 r. ktoś uratował Ziemię? - rosyjskie i amerykańskie media poinformowały, że najnowsza ekspedycja badawcza, która przebywała w rejonie Podkamiennej Tunguski, gdzie przed 97 laty doszło do potężnej eksplozji, znalazła artefakt w postaci fragmentów urządzenia technicznego pochodzącego, zdaniem naukowców, spoza Ziemi. Jeśli byłoby to prawdą, oznaczałoby, że w syberyjskiej tajdze rozbił się sztuczny obiekt, lub co sugerują niektórzy w pobliżu naszej planety doszło wówczas do zestrzelenia za pomocą jakiejś nieznanej technologii (superrakiety?) pędzącego ku nam ciała kosmicznego, którego upadek mógł spowodować gigantyczną katastrofę. Oni wysadzili w powietrze ogromny meteor, który leciał na nas z olbrzymią prędkością powiedział Jurij Jawbin, który uważa, że zostaliśmy wtedy uratowani przez jakąś siłę pochodzącą od obcej cywilizacji. Wrzawa towarzysząca ostatniemu odkryciu nie ma sobie równych.
 • Raport doktora Szymańskiego, czyli biolog w piktogramie - gwóźdź numeru. Znany naukowiec i badacz zjawisk alternatywnych, który w tym roku zdecydował się na przyjazd do Wylatowa, gdzie zainicjował ważny eksperyment, mający m.in. odpowiedzieć na pytanie, jaką techniką posługują się twórcy kręgów w zbożu dokonał ważnych ustaleń. Wielotygodniowa, żmudna analiza wyników otrzymanych dzięki ukrytym na polach specjalnym czujnikom prowadzi do bezspornego, i po raz pierwszy popartego solidnymi dowodami badawczymi wniosku, że w podmogileńskiej wsi doszło do wykorzystania nieznanej technologii, która może łączyć w sobie cechy promieniowania rentgenowskiego, mikrofalowego i oddziaływań elektromagnetycznych. Precyzja doświadczeń, jakie przeprowadził dr Jan Szymański, budzi podziw, a jedna z konkluzji, zgodnie z którą, jeśli narzędzia stosowane przez twórców piktogramów emitują energię mikrofalową, robią to ukierunkowanymi wąskimi wiązkami wydaje się na wagę złota.
 • Sekrety hydrokolonoterapii - cała rzecz wiąże się z samozatruwaniem (autoksykacją) naszego organizmu, czemu przeciwdziała oczyszczenie jelita grubego. Starym i powszechnie znanym sposobem jest lewatywa, jednak stosowana w niektórych klinikach metoda, nazywana właśnie hydrokolonoterapią, okazuje się o wiele szybsza i wydajniejsza. Czy rację mają ci, którzy uważają ją za zbyt inwazyjną? Za i przeciw, a przy okazji solidna porcja wiedzy o tym, co nam niepotrzebnie zalega w jelitach i jak się tego pozbyć.
PONADTO:
 • Fizjologia i psychologia cienia.
 • Na tropach Sędziwoja (Kim był ten człowiek? Geniuszem, czy hochsztaplerem? Na wiele pytań dotyczących jego życiorysu i alchemicznych eksperymentów nie sposób odpowiedzieć).
 • Skok wysokiego ryzyka.
 • Potęga nadświadomości.
 • W cyklu Odkrywanie Atlantydy nomen omen Atlantyda za Atlantydą.
 • Nieznane kulisy spotkania Wielkiej Trójki w Teheranie.
 • W Poczcie healerów polskich metoda elektrostymulacji Viktora Żenni.
 • Kolorowo, bez czerni i bieli jak wygląda chiński Nowy Rok, który zaczyna się 9 lutego?
 • Ścięte głowy i kłamstwa imamów.
 • W Śmiechoterapii poczet wirusów polskich.

Dane techniczne

Liczba stron 76
Wymiary 205 x 288 mm
Okładka miękka

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl